English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky zahájily sezonu v Písku exhibičně

Hanačky zahájily sezonu v Písku exhibičně 31.08.2013 16:22:58 - autor: vasek, přečteno 1833x

Sokol Písek - DHK ZORA Olomouc 16:34 ( 6:16)

Průběh utkání: 0:8, 2:8, 2:12, 5:1, 5:16, 6:16 - 6:20, 7:20, 7:25, 8:25, 8:28, 9:28, 12:30, 14:30, 15:34, 16:34

Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka:   205 diváků     7 m hody: 3/3 - 0      vyloučení: 3 - 4

Sestavy a branky:
Sokol Písek:
Brožová, Stojarová - Michková 2, Černá 2, Boorová, Bubeníková 1, Cyprysová, Königová 2 Součková 4/2, Kalčíková 2/1, Dolejšová, Šichmanová 1, Bullová 2, Janíková.

Trenér: Jan SLAVÍK

Olomouc: Rašková, Dederlová - Růžičková 1, Berová 4, Pašková 2, Dostálová 4, Severová 4, Salašová 2,Kalová 2, Salčáková 4. Ždánská 5, Gebre Selassie 2, Fabíková 4.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Jako uragán vtrhly do utkání v písecké Obloukovce olomoucké házenkářky, za prvních jedenáct minut nastřílely za záda domácí brankařky 8 branek, aniž by skvělá Dederlová v naší brance jakoukoliv obdržela. Nic domácímu trenérovi Slavíkovi nepomohlo, ani míchání se sestavou ani Team Time out už v 9. minutě. Hanačky pokračovaly ve své spanilé jízdě i nadále, přestože se začaly prosazovat i domácí střelkyně, skore ve prospěch hostujícího týmu neustále narůstalo až na poločasový rozdíl deseti branek.

Po změně stran se první minuty druhého poločasu odvíjely v podobném rytmu jako na začátku utkání, když první desetiminutovku vyhrála naše děvčata 1:9 a zvýšilo své vedení na 7:25, v 15. minutě dosáhl rozdíl dvaceti branek (8:28) a domácí družstvo bylo zralé na ručník. Poté si Hanačky vybraly slabší chvilku, když nerozšířily dlouhých osm minut své konto a dovolily domácím hráčkám šňůrou pěti branek snížit na 14:31. Závěr už ale byl zase v režii hostujícího celku, který dosáhl na jihu Čech svou nejvyšší výhru 18 brankovým rozdílem.

Velký podíl mimo brankařek, když posledních 20 minut odchytala Rašková, mělo proměňování rychlých útoků, z nichž Hanačky nastřílely 12 branek, ale zejména vyvarování se technických chyb, které byly největším strašákem v předchozích přípravných utkáních. V prvním interligvém utkání jsme jich napočítali pouhých deset a to je číslo, kterého by měla děvčata dosahovat i v dalších utkáních. Olomoučanky v obávaném prostředí Obloukovky sehrály povedené utkání a i když nehrály zdaleka v optimální sestavě, zanechaly na jihu Čech výborný dojem.

Utkání zhodntila hrající aistentka trenéra Mgr.Liucei Fabíková:

K prvnímu mistrovskému utkání nového ročníku WHIL odjely házenkářky DHK ZORA Olomouc do Písku, k soupeři, se kterým loňský ročník WHILKY zakončovaly. Olomoučanky věděly, že pro úspěšný vstup do nové sezóny potřebují tento souboj zvládnout a že je první zápas důležitý nejen po herní,ale hlavně po psychické stránce a že může hodně ovlivnit rozjíždějící se soutěž. Do Písku proto odjížděly velmi bojovně naladěny a soupeře chtěly zaskočit novou vysunutou - a hodně agresivní - obranou a rychlým přechodem dopředu. Ačkoli to vypadalo, že soupeř s takovou obranou počítal,protože hned od prvních vteřin utkání se snažil olomouckou obranu rozbít četným zabíhaním dovnitř brankoviště, Olomouc byla na tuhle variantu připravena a záběhy Písku velmi dobře přebírala, navíc písecké hráčky neustále přerušovala a nepustila je do žádné střelecké pozice, a pokud přece jen ano, tak všechny jejich střelecké pokusy likvidovala Míša Dedrlová v olomoucké brance a přiváděla tím domácí střelkyně k šílenství, protože téměř deset minut nedostala gól.Písecké házenkářky byly natolik otřeseny, že se v podstatě nezmohly na odpor, a Olomoučanky je tak drtily rychlými útoky, které nejvíce zakončovaly Kristýna Salčáková, Míša Ždánská a Lucie Dostálová na křídlech a ve 20. minutě utkání již Olomouc vedla nad Jihočeškami o deset branek (2:12) a stejný náskok si odnášela i do šaten.

Ani ve druhé půli nedokázaly Písečanky zdramatizovat utkání a ve 47. minutě prohrávaly už o dvacet gólů. Domácí si stále nevěděly rady s olomouckou obranou, kterou dirigovaly pivotmanky Lucie Severová s Janou Kalovou, a Hanačky tak pokračovaly ve svých rychlých útocích, kde byly kromě křídel velmi agilní také Katarina Bérová a Ivana Salašová, v postupném útoku jsme viděli pěkné akce pod taktovkou Aničky Gebre Selassie a přesné střely ukázaly také Bára Pašková a Kateřina Růžičková. Až v poslední desetiminutovce upravily domácí házenkářky skóre, kdy už Olomoučanky nebyly tak důrazné, a Lucie Rašková tak měla plné ruce práce se střelami z brankoviště, ale i přesto se blýskla několika pěknými zákroky. Olomoučanky po soustředěném výkonu splnily cíl, který si před utkáním daly a zahájily sezónu velmi příjemným způsobem, příští týden je však čeká velmi těžký křest ohněm v podobě utkání s úřadujícím slovenským mistrem z Michalovců, které budou chtít potvrdit svou roli favorita. Olomouc však bude chtít ukázat svou vzrůstající formu a určitě se nevzdá bez boje..