English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Šestice týmů nastoupí ke svému 250. zápasu ve WHIL

Šestice týmů nastoupí ke svému 250. zápasu ve WHIL 03.09.2013 20:05:32 - autor: vasek, přečteno 2292x

Zápasy 2. kola ročníku 2013/14 jsou pro šestici celků
Iuventa Michalovce, Slovan Duslo Šaľa,
DHC Slavia Praha, HC Veselí n. Mor., DHK ZORA Olomouc a HC Zlín
jubilejními, 250. zápasy WHIL

Druhé kolo interligy zažije jednu premiéru. Jedna z nejhezčích českých sportovních hal v Hodoníně, přivítá na palubovce po několika výborně obsazených turnajích se špičkovými Evropskými družstvy a několika mezistátních zápasech také mistrovské utkání interligové soutěže WHIL. Pro rekonstrukci haly ve Veselí, hrají Veselské panenky svá utkání právě v Hodoníně. Šlágrem kola by mělo být utkání českého mistra s vicemistrem v Mostě, kam přijedou Sokolky z Poruby, obáváme se však, že zdravotními problémy sužovné ostravské družstvo, které v prvním kole podlehlo v Partizánskem, ještě nebude v plné síle.

Jinak v jediném utkání, které se uskuteční na Slovensku, bude hrát Duslo Šaľa i ve druhém kole s výhodou domácího prostředí a střetnou se zde dvě družstva, která v prvním kole v domácím prostředí neuspěla. Naopak v Olomouci se střetnou dvě neporažená družstva, Iuventa však bude pro Hanačky týmem jiného kalibru než byly v sobotu Jihočešky. V ostatních duelech se střetnou vždy družstva, z nichž jedno v prvním kole vyhrálo a druhé je zatím bez bodového zisku.

Pojďme si představit soupeře jednotlivých utkání 2. kola.

Sobota 07. 09. v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - Iuventa Michalovce
Hanačky v prvním kole na Jihu Čech deklasovaly Sokol Písek a odsoudily ho do role jednoho z vážných kandidátů na udržení. Olomoučanky však nejsou v úvodu sezony stále kompletní. Citelně chybí levoruká kanonýrka Kubáčková a také druhá levačka Huráňová stále zápasí se zdravotními problémy.Družstvo se ve svém prvním vystoupení vyvarovalo technických chyb, kterých bylo minimálně a které je v přípravě hodně srážely. Domácí si budou vědomy síly svého soupeře, který svůj kádr před sezonou znovu posílil, na druhé straně však v minulosti Iuventu často potrápily, mají s nimi dokonce ve vzájemných utkáních hraných v Olomouci příznivější bilanci, když z 11 utkání jich dokázaly 6 vyhrát a jednou hrály nerozhodně. Iuventa však po čtyřech sezonách, kdy se v konečném pořadí musela vždy dívat na záda vítězným českým týmům, by chtěla v letošní sezoně tuto bilanci zlomit a nesmí si tedy dovolit žádné zaváhání. Dá se očekávat vyrovnané utkání a bude zajímavé sledovat souboj mladého domácího týmu s rutinou slovenského mistra.

Sobota 07. 09. v 18:00 hod.: Házená Jindř. Hradec - HK Slávia Partizánske
Ani ve druhém česko - slovenském duelu nenastoupí domácí družstvo do utkání v roli favorita. Jihočešky v neděli v Modre podlehly Senci desetibrankovým rozdílem a ani herně příliš nepřesvědčily. Do družstva přišlo sice před sezonou několik talentovaných mladých hráček, ty se však zatím neprosadily, tíha utkání leží stále především na osvědčených a zkušených Krupicové, Matouškové, Kohoutové a dalších. O slovenském družstvu toho před začátkem sezony nebylo příliš slyšet, družstvo z klíčových hráček opustila jen Minarčíková do Poruby, naopak z Nitry přišly hvězdy Vargová, Sýkorová a Königová, patřící v minulé sezoně k nejlepším střelkyním WHIL. A to má Partizánske ve svém středu i nejlepší kanonýrku interligy Klaudii Michnovou a další výborné házenkářky jako na příklad Kertészovou, Hodoškovou, Blažekovou a další. Prostě s děvčaty z Partizánskeho se musí vážně počítat do špičky interligy a může se stát černým koněm soutěže

Sobota 07. 09. v 18:00 hod.: DHK Baník Most - DHC Sokol Poruba
Černí andělé se před týdnem v hale slovenského vicemistra Duslo Šaľa představili ve výborné formě a domácím uštědřily hodně krutou a nečekaně vysokou porážku. V domácím prostředí proto budou favoritem, i když nastoupí proti loni druhému nejlepšímu českému družstvu. Velkou oporou týmu byla brankařka Müllnerová, prosadila se i nová akvizice týmu Borovská, nejvíc branek ale nastřílela Hana Martínková, také další střelkyně jsou ve formě. Ostravské družstvo podlehlo před týdnem v Partizánskem, kde mu však chybělo několik hráček v čele s Pavlou Poznarovou. Hrbková sama na všechno nestačila. Pokud se Poruba nedá do sobotního utkání zdravotně do pořádku, může mít na severu Čech velké problémy.
.
Sobota 07. 09. v 18:00 hod.: HK Slovan Duslo Šaľa - HC Zlín
Slovenský vicemistr Šaľa, měl před sezonou výborné výsledky a vstupoval do soutěže hodě sebevědomě. Premiéra se však novému trenérovi Petrikovičovi nevydařila podle představ, Baník Most byl na ně dobře připraven. Přesto domácí družstvo bude ve svém druhém utkání nažhaven a připraven první nezdar smazat. Má ve svém středu řadu mladých juniorských reprezentantek, které se jistě začnou brzy prosazovat. Zatím družstvo spoléhá především na výborné brankařky Grandtnerovou a Ukrajinku Krebsovou, v poli pak na kanonýrku Szarkovou a bleskurychlá křídla Bízikovou se Súkenníkovou.. Družsto Zlína před sezonou hodně investovalo do posil, přišly zkušené brankařky Černá a Túrociová a především slovenská kanonýrka Bebe Tóthová. První kolo proti Slavii však bylo pro příznivce trochu zklamáním, zápas ve velkém stylu odchytala Mahďáková, Tóthová se ale příliš neprosadila. Prapor Zlína držely Marčíková, Nudni a Kamenářová. Všechny posily však určitě neřekly poslední slovo a budou se stále zlepšovat. Kuriozní bude návrat na domácí hřiště brankařky Túrociové. Favoritkami utkání budou domácí hráčky.

Neděle 08. 09. v 17:30 hod.: DHC Slavia Praha - Sokol Písek
S vysokými cíli vstupuje do sezony pražský celek, který sice opustila nejlepší střelkyně družstva Klára Černá (odchod do Francie), ale na straně příchodů se objevila velmi zajímavá jména (Rajnohová, Chmelařová, Selucká, Sedláčková). Sešívané také bez problémů své první vystoupení ošperkovaly dvoubodovým ziskem ze Zlína a určitě si další body připíší i v nedli ve své hale. Ve Zlíně však přišly vinou zranění už o svou druhou spojku - Pokornou (zraněna je také Rajnohová), na výkon družstva by to však výrazný vliv mít nemělo, Slavia totiž disponuje hodně širokým kádrem výborných házenkářek (Kutlvašrová, Keclíková, Knedlíková, Jedličková, Stelnerová atd.). Družstvo Sokola Písek přišlo před sezonou o své dvě nejlepší střelkyně Borovskou a Vyhnalovou, v pořádku není po ME juniorek v Dánsku ani Veronika Malá. Svěřenkyně trenéra Slavíka budou mít hodně velké problémy s tím, aby se nedostaly do pasti hrozící možností sestupu. Favoritkami utkání budou domácí Slavistky.

Neděle 08. 09. v 18:00 hod.: HC Veselí n.Mor. - ŠKP Piccard Senec
Veselanky své první utkání nového ročníku sice prohrály, na Zemplíně to však v žádném případě nebyl propadák. Družstvo utrpělo před novo sezonou největší ztráty, když odešly Štěrbová, Drotárová, Rajnohová, Salčáková, Chmelařová, Kočí nebo Vyhlídalová. Vedení klubu a trenéru Kumpánovi se však podařilo vzniklé úbytky zacelit, získaly reprezentantku Chrenkovou a několik, zejména slovenských , mladých hráček (Bačíková, Hvostalová a další) a najednou je zde konkurence schopný celek, který určitě bude bojovat ze všech sil o postup do play-off. O jejich soupeřkách z ŠKP se toho před sezonou také příliš nevědělo, družstvo zatím nemá vyřešenu otázku trenéra, hráčský kádr se však příliš nezměnil, odešly opory Dubajová a Polláková do Německa a brankařka Sedláčková do Slavie. Družstvo bude spoléhat především na osvědčené hráčky Kodajovou, Štetákvoou a další, do družstva přišlo také několik mladých talentů. Utkání slibuje vyrovnaný boj, nevýhodou domácích může být ztráta domácího prostředí, utkání se hraje v Hodoníně.