English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Miniházená > Starší miníky v Zoře převzal Miloš HALOUN

Starší miníky v Zoře převzal Miloš HALOUN 04.09.2013 15:14:10 - autor: , přečteno 2305x

 

Olomoucký trenér Miloš Haloun ukončil po několika letech své působení u družstva, které vychoval od mini až po úspěšný postup do finálového turnaje starších žaček. Po sezoně jeho děvčata přešla do mladšího dorostu a Miloš převzal zase kolektiv těch nejmenších. Klub si od tohoto kroku slibuje naplnění početních stavů, protože to byl v posledních letech problém, který se vedení snažilo zatím ne příliš úspěšně řešit a pan Haloun je znám tím, že si dovede děti sám sehnat. Nový muž na lavičce miniházené se pustil hned do práce a výsledek se již začal projevovat, v družstvu je od léta řada dětí, které se pustily do házené.

V pondělí 19. srpna 2013 zahájilo svoji přípravu družstvo MINI starší, které je složeno převážně z dívek narozených v roce 2004 a mladších. Sedm hráček, které již hrálo miniházenou v loňské sezóně, bylo doplněno stejným počtem nových talentovaných děvčátek. 14 denní soustředění probíhalo v areálu DHK Zora dopoledním tréninkem ve venkovních prostorách a odpoledne v hale. Holky si zde zahrály různé pohybové hry a velkým zpestřením tréninků, bylo zařazení zumby se zkušenými cvičitelkami. Soustředění bylo zakončeno účastí družstva na turnaji v krásném areálu základní školy v Horce nad Moravou. Vzhledem k tomu, že se na poslední chvíli z turnaje odhlásilo družstvo HC Zubří, byla vytvořena 2 družstva DHK Zora. Holky si postupně zahrály proti TJ Sokol Horka nad Moravou, TJ Bystřice pod Hostýnem, SK p.e.m.a. Opava a v posledním utkání ve skupině si změřily síly ve vzájemném duelu. V pátém utkání o umístění si pak ještě zahrály proti soupeřům ze skupiny A.

Holky si celý turnaj za krásného počasí náležitě užily. Všechny si zaslouží pochvalu, za příkladnou bojovnost a nasazení ve všech utkáních. V zápasech u nich byla vidět radost ze hry a každé vstřelené branky. U některých nových hráček dokonce nebylo vůbec poznat, že si hrají s házenkářským míčem teprve dva týdny. Zaslouženě si tak všechny z turnaje odvezly zlaté medaile a rozdělily si spoustu sladkostí.

Turnaje se zúčastnila tato děvčátka:
Marie Begalová, Vendula Finková, Timea Györe, Martina Maderová, Adriana Mocňáková, Lucie Polesová, Zuzana Polesová, Anna Rožnovská, Eliška Ryšánková, Veronika Skládalová, Eva Šinclová, Kamila Špačková, Nikol Drgová, a Alexandra Lovásiková.

Ty se postupně střídaly jako hráčky v poli a některé z nich si také vyzkoušely svoje brankařské umění.

Poděkování patří též pořadatelům za velmi dobrou přípravu a organizaci celého turnaje.