English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Olomouckou halou zní arabština

Olomouckou halou zní arabština 05.09.2013 09:10:49 - autor: , přečteno 1990x


Už po několik dní potkávají Olomoučané v centu města skupinku ve sportovních úborech oděvných, ale hlavy v černých šátcích zahalených mladých dam. Jde o házenkářky z dalekých Spojených arabských emirátů - družstva Al Jazíra Abu Dhabí, jejichž mecenáši si vybrali Olomouc za místo pro zdokonalování házenkářských dovedností svých hráček. Celá skupina bydlí v olomouckém hotelu FLORA, v dopoledních hodinách se věnují pod vedením egyptské trenérky přípravě. Házenkářské dovednosti jim většinou ještě na špičkové úrovni chybí, nechybí jim ale nadšení a radost ze hry. . O kvalitu se starají dvě rumunské exreprezentantky, které házenou opravdu umí.

Odpoledne věnují děvčata prohlídce města, jsou úplně nadšeny z historických památek, které na ně dýchají v našem městě ze všech stran a v podvečer hrají s družstvy našeho klubu, aby si poměřily své schopnosti ve hře kterou tak milují. I mezi arabskými hráčkami družstva je už několik zjevných talentů, které se mohou v budoucnu prosadit. Zajímavostí je, že z náboženských důvodů hrají v utkáních zahaleny šátky na hlavě a v trenýrkách hrály pouze obě Rumunky, ostatní hrají v teplákových kalhotách.

V úterý sehrály své první utkání a poprvé se tak seznámili s tím, jak se hraje házená u nás. Trochu je asi zaskočila rychlost a kvalita hry našich starších dorostenek, jejichž akcím většinou jen přihlížely. Jak už ale bylo řečeno, v jejich družstvu působí dvě rumunské legionářky, které často obranu našich dorostenek pěkně prověřovaly. Každopádně šlo o konfrontaci, která byla prospěšná pro obě družstva.

DHK ZORA Olomouc (starší dorky) - Al Jazíra Abu Dhabí 45:19 (23: 7)

Sestava a branky dorostenek Zory:
Nováková, Fialová - V. Fryčáková 4, Kratochvílová 9/3, T. Fryčáková 5, Zimová 3/1, Hurychová 5/1, Sklenářová 7, Palátová 3/1, Brandýsová, S. Fryčáková, Doleželová 4, Míšová 2, Fritschová 3.

Trenér: Mgr. Lubomír Krejčíř

Za Abu Dhabí dvě rumunské hráčky celkem 13 branek

Ve druhém utkání ve středu hrály Arabky s prvoligovým „B" družstvem olomouckých žen, které je porazily 42:18.

Al Jazira Abu Dhábi