English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky potrápily favorita

Hanačky potrápily favorita 08.09.2013 04:26:39 - autor: vasek, přečteno 1714x

DHK ZORA Olomouc - Iuventa Michalovce 24:29 (12:11)

Průběh utkání: 1:0, 3:2, 3:5, 4:7, 8:7, 9:8, 9:10, 12:10, 12:11 - 12:13, 14:14, 14:16, 15:19, 18:23, 20:24, 22:28, 24:29.

Rozhodčí: Horáček, Novotný    220 diváků   7 m hody: 11/6 - 8/5      vyloučení: 1 - 3

Sestavy a branky:
Olomouc:
Dederlová, Rašková - Růžičková 8/4, Jansová, Berová 5/1, Pašková 1. Dostálová, Severová 2, Salašová 2, Kalová 1, Huráňová, Salčáková 3/1, Ždánská, Gebre Selassie 2.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Michalovce: Petróczi, Medveďová - Kiridžič 6, Piskayová, Markovič 3, Szöllösiová 4, Rebičová 5/3, Vargová, Horňáková 2, Nagyová, Tobiášová, Wollingerová 1, Tregubová 7/2, Kovaličková 1.

Trenér: Mgr. Ján PACKA

Utkání výborné úrovně se hrálo v sobotu v Olomouci, nastoupila proti sobě družstva která v 1. kole vyhrála, takže se dal očekávat úporný boj. Jedinou vadou na kráse byl až neskutečný počet neproměněných sedmiček. Obě družstva se dostávala přes tvrdé obrany často jen za cenu nedovolených zákroků, které rozhodčí trestali sedmimetrovými hody. Celkem jich bylo nařízeno 19, ale hned 8 jich střelkyně neproměnily, pět domácí a tři hostující hráčky.

Domácí děvčata nastoupila proti favoritovi bez respektu, v obraně zastavovala akce hostí tvrdými zákroky a to co prošlo, pochytala famózními zákroky domácí gólmanka Míša Dederlová. V celém utkání si připsala celkem 18 úspěšných zákroků, mez nimiž byly i dvě sedmičky. Je však pravda, že hostující družstvo mělo také hodně smůly, když trefilo 12 krát tyče domácí branky, olomouckým hráčkám se to ale „podařilo" také v šesti případech.

Domácí družstvo drželo krok se soupeřem ve vývoji utkání až do 38. minuty, kdy byl stav 15:16. V prvním poločase dokonce po většinu času domácí vedly a také jej o branku vyhrály. Od zmiňované 38. minuty se podařilo hostujícímu týmu vstřelit za dvě minuty tři branky, zejména zásluhou rychlé levačky Ukrajinky Tregubovové a Iuventa zvýšila své vedení na čtyřbrankový náskok, který prakticky kontrolovala až do závěru utkání. V samotném závěru využilo daleko zkušenější hostující družstvo několika zaváhání v domácí obraně a hlavně zásluhou zahraničních posil Kiridžič, Markovič a Tregubovové zvýšily až na šestibrankové vedení, které v posledních sekundách ze sedmičky Růžičková snížila na konečný pětibrankový rozdíl, který však je pro domácí družstvo až příliš krutý.

Vynikající výkon podala v domácí brance Dederlová, v obraně domácích tvrdila muziku především Severová, ale za asistence i dalších hráček, v útoku se neprosadila tentokrát příliš křídla, naopak pochválit je třeba hráčky na spojkách za aktivitu po celé utkání, střelecky se dařilo především Růžičkové a Berové. V celku hostí byla nejlepší na střední spojce hrající Chorvatka Kiridžič, rychlými brejky se prosadily Ukrajinka Tregubovová a Szöllösiová, dobré okamžiky měly Rebičová a Černohorka Markovič.

Utkání zhodntila asisztentka trenéra Mgr. Lucie Fabíková:

Velmi napínavý a statečný souboj svedly hráčky DHK Zora Olomouc s úřadujícím slovenským mistrem z Michalovcům ve svém prvním domácím zápase letošní sezóny. Olomoučanky věděly, že je nečeká nic jednoduchého a na svého soupeře se celý týden pečlivě připravovaly, byly odhodlány poprat se s ním o každý míč a nic mu nedarovat.A přesně podle tohoto scénaře vypadaly úvodní minuty a v podstatě celý první poločas. Hanačky vytáhly na Michalovce hodně vysunutou a velmi agresivní obranu s cílem otupit ostří slovenských spojek Rebičové, Markovičové a Kiridžičové. Tato obrana hostujícím spojkám vůbec nevyhovovala, a tak střeleckou zodpovědnost na sebe v úvodních chvílích převzaly hlavně křídla Tregubová se Szöllösiovou a pivotmanka Horňáková, nutno však podotknout, že ani ony nedosahovaly své obvyklé střelecké úspěšnosti, protože proti nim stála výborná Míša Dederlová v domácí brance. Michalovce vypadaly v některých fázích velmi bezradně, což se projevilo nejen v útočné fázi, která nebyla tolik razantní, ale v optimálně pohodě nepůsobily ani v obraně, kde se jim nedařilo bránit hlavně přihrávky do pivota na Lucii Severovou a Janu Kalovou a rychlé střely z dálky především od Katky Růžičkové a Katariny Bérové. Z rychlého útoku se prosazovaly Kristýna Salčáková a Ivana Salašová.

 S Michalovcemi domácí držely krok do 40. minuty, kdy to vypadalo, že slovenské házenkářky chytily druhý dech a rychlá tříbranková série znamenala odskočení z 15:16 na 15:19. V těchto okamžicích se začala projevovat větší zkušenost hostujících házenkářek, Olomoučanky si vybraly svůj útlum, kdy buď zakončovaly příliš zbrkle z nepřipravených situací, nebo se naopak bály převzít zodpovědnost, ani obrana už nebyla tolik důrazná, což mělo za následek čtyř až pětibrankový náskok Michalovců které si ho kontrolovaly až do závěrečného hvizdu. Olomoučanky se ještě snažily stav zvrátit, čistým ziskem míče se blýskla Bára Pašková a kličkou na středu brankoviště Anička Gebre Selassie, ale byla už to jen kosmetická úprava skóre. Přesto, že domácí házenkářky prohrály nakonec o pět gólů, bojovaly do poslední minuty a nic nevzdaly a pro slovenského favorita to rozhodně nebyl lehký zápas. Hanačky ukázaly svou stoupající formu, škoda jen, že se v závěru už nedokázaly zcela soustředit na taktické pokyny a nevyužívaly činností, které jim v prvním poločase vycházely, jako např. spolupráce s pivotem a také na to, že celý zápas téměř nedostaly balón do křídel, která jsou střelecky velmi dobře disponovaná a snad jen Martina Huráňová dostala dvě nahrávky, kdežto Kristýna Salčáková, Míša Ždánská a Lucie Dostálová vyšly se střeckými příležitostmi téměř naprázdno.