English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Na Zemplíně proběhne souboj neporažených

Na Zemplíně proběhne souboj neporažených 11.09.2013 11:12:08 - autor: , přečteno 1311x

Po dvou kolech má interligová tabulka zajímavou podobu. Je rozdělena přesně na tři třetiny, čtyři družstva jsou bez bodové ztráty, druhá čtveřice má po jedné výhře a jedné porážce a poslední čtveřice je bez bodového zisku. Zatímco v první skupině jsou očekávané týmy, v té poslední je největším překvapením nula na kontě favorizované Poruby. Je pravda, že sokolky hrály dvakrát na hřištích soupeřů, ale hlavním důvodem je marodka v jejich řadách. Bez Poznarové, Uhrákové a posily ze Zlína Švirákové ale držely krok na severu Čech v Mostě a málem na půdě mistra bodovaly. Jejich postavení na chvostu je určitě jen epizodou, už po třetím kole se jistě posunou po utkání s Jindř. Hradcem blíže ke středu tabulky. Z vedoucí čtveřice se spolu v sobotu utkají dva neporažení, na východ Slovenska přijede ambiciózní celek pražské Slavie.

Kromě zmiňovaného utkání Michalovce - Slavia Praha, lze za další tahák považovat zápas v Partizánskem, kam míří Panenky z Veselí, které budou chtít potvrdit, že se s nimi musí počítat. Nul na svých kontech se asi ani po třetím kole nezbaví oba jihočeští interligisté a také Zlín to proti mistru z Mostu nebude mít vůbec lehké. Hanačky pojedou v neděli v podvečer do Modre, kde je bude čekat nevyzpytatelný Senec, ale tým trenéra Bělky si po prvních dvou vystoupeních věří, děvčatům stoupla sebedůvěra a určitě nepojedou na jižní Slovensko bez naděje na bodový zisk.

Sobota 14. 09. 2013 v 15:00 hod.: Sokol Písek - Slovan Duslo Šaľa
Domácí házenkářky jsou po dvou kolech bez bodu a jejich současný stav kádru ani nedává naději, že by mohly v souboji se silnými Slovenkami uspět. Jihočešky totiž nemají v současném kolektivu hráčku, která by mohla něčím výrazně překvapit, juniorka Malá ještě stále není fit, ale ani ta z pozice křídla nemůže být tahounkou družstva. Slovenský vicemistr se po domácí prohře od Mostu otřepal a bez problémů si poradil doma se Zlínem. Pojedou sice poprvé v sezoně na hřiště soupeřek, ale ani to by neměl být pro vyzrálý kolektiv, ve kterém zatím kralují obě kanonýrky Szarková a Veselková, žádnou velkou překážkou. Velkými favoritkami bude hostující celek.

Sobota 14. 09. 2013 v 17:00 hod.: Iuventa Michalovce - DHC Slavia Praha
Šlágr kola uvidí diváci v sobotu na Zemplíně, kde se odehraje duel dvou vedoucích celků soutěže. Domácí družstvo, které se před sezonou posílilo opět o několik vynikajících zahraničních hráček. chce i tentokrát posílit své cíle a i když si je vědomo síly soupeře ztrátu bodů si nijak zvlášť nepřipouští. V brance má spolehlivou maďarskou brankařku Petróczi v poli pak hru diriguje především chorvatka Kiridžič, ve skvělé formě hraje také ukrajinka Tregubová na pravém křídle. Slávistky mají pro letošní sezonu vysoké cíle, chtěly by navázat na své vítězné tažení v ročnících 2009/10 a 2010/11, kdy interlize kralovaly. Jejich základní sestava Kutlvašrová, Keclíková, Janoušková, Knedlíková, Jedličková a Stellnerová zase nahání svým soupeřům husí kůži a to se ještě zranily dvě střelkyně Rajnohová a Pokorná. V utkání sice favorizujeme domácí Iuventu, Slavistky by však měly být vyrovnaným soupeřem a mohly by potrestat každé případné zaváhání domácích hráček.

Sobota 14. 09. 2013 v 17:00 hod.: HC Zlín - DHK Baník Most
Hodně ambiciózní Zlín má v začátku soutěže těžký los a chtěl by už konečně zúročit vynaložené prostředky a připsat si interligové body. Letní posily se zatím nijak výrazněji neprosadily, brankařky Černá a Túrociová se do branky přes Mahďákovou zatím nedostaly a ani Tóthová zatím není tou hráčkou, která by byla takovou osobností, jak se od ní právem očekávalo. Střelecký prapor tak třímají zatím Nudni se Šárkou Marčíkovou a na křídle hraje v pohodě Hradilová. Mistr z Mostu měl před týdnem velké problémy doma proti oslabené Porubě a body zachraňoval až v samotném závěru utkání. Má však natolik vyzrálé družstvo, které prokázalo svou vnitřní sílu a body získalo, přestože se mu nedařilo. Černí andělé těží především z potence svých devítibrankových spojek Martínkové, Beňuškové Růčkové, pozadu nezůstává ani posila Borovská, na křídle se daří především Janouškové. Favorita vidíme v hostujícím týmu, ale také Zlín dokáže v domácím prostředí mnohdy překvapit.

Sobota 14. 09. 2013 v 18:00 hod.: HK Slávia Partizánske - HC Veselí n. Mor.
O utkání se dá říci, že je vlastně druhým, nebo malým šlágrem kola. Nepůjde o nějaké top utkání, určitě však půjde o zajímavou podívanou. Domácí celek je zatím bez ztráty bodu v první čtveřici a hodlá určitě své konto rozšířit. Má k tomu všechny předpoklady, protože do už hodně nabité sestavy přibyla v týdnu další hvězdná hráčka. Z Michalovců na hostování přešla pro tuto sezonu jedna z nejstabilnějších hráček Iuventy předchozích sezon, levé křídlo Zuzana Hollá, která se už letos do hvězdné sestavy Východňárek nevešla. Hvězdami týmu Slávie jsou však zatím jiné hráčky, především Michnová, Vargová, Kertészová, Blažeková a samozřejmě brankařka Súlovská, tedy s výjimkou Jasmínky Vargové všechno hráčky povolané trenérem Polozem do slovenské reprezentace pro utkání s Norskem v Olomouci.
V Olomouci uvidíme i jedinou reprezentantku Veselí, ale v českém dresu - Romanu Chrenkovou, která je největší postavou nově se tvořícího družstva Veselí. Dalšími hráčkami tvořícími kostru týmu jsou Slovenky Hvostaľová a Bačíková. Z původního Veselského týmu se zatím nejvíc prosazuje Jitka Tomečková. Favoritem je domácí družstvo.

Sobota 14. 09. 2013 v 19:00 hod.: DHC Sokol Poruba - Házená Jindř. Hradec
Domácí celek nastoupí do utkání s cílem vymazat nulu ze svého konta, i když ještě asi nastoupí bez trojice svých zraněných hráček (Poznarová, Uhráková, Šviráková), přesto by s tím neměly mít větší problém. V tomto týdnu uskutečnil klub tiskovku, kde vytyčil své cíle. Klub se rozhodl pokračovat ve výrazném omlazování svého kádru, když odešlo reprezentační trio Chrenková, Selucká a Tothová a Mičiníková se vrátila na Slovensko. Cílem je postup do play-off a zisk medaile, k čemuž by měly přispět mladé Slovenky i hráčky z vlastního dorostu. Zatím největší hvězdou týmu je vedoucí žena tabulky střelkyň Míša Hrbková. Jihočešky mají za sebou dvě porážky a dá se říci, že na obzoru je i třetí v řadě. Nedá se totiž předpokládat, že by Jindř. Hradec zabodoval zrovna v Ostravě, odkud se body lehce nevozí. Hráčské kádry jsou i přes odchod klíčových hráček z Poruby výrazně rozdílné. Z hostjícího celku se zatím nejvíc prosazují zkušené, Matoušková, Krupicová a Kohoutová. Favoritkami je tedy domácí tým.

Neděle 15. 09. 2013 v 18:00 hod.: ŠKP Piccard Senec - DHK ZORA Olomouc
Posledním utkáním kola je nedělní podvečerní střetnutí v Modre, kde nastoupí proti sobě družstva, která mají na svém kontě shodně po dvou bodech. Domácí ŠKP je získal v domácím prostředí, naopak v utkání před týdnem ve Veselí výsledkově propadl, když podlehl domácímu družstvu vysoko 31:13. Z hráček ŠKP se výrazněji prosadila pouze reprezentantka Dominika Kodajová, autorka 7 branek. Družstvo domácích zatím předvedlo výkony jako den a noc, přestože sestava ve Veselí byla skoro stejná, jako v domácím utkání, s výjimkou Štetákové, která na Moravě chyběla. V družstvu je ale celá řada dnes už zkušených házenkářek, které hrály WHIL i v minulých sezonách, pravdou však je, že největší opory loňské sezony - Polláková, Weibelová, Dubajová, Bačíková, nebo brankařka Sedláčková už v kádru družstva nejsou. V domácím prostředí však bude družstvo určitě nebezpečné.

Toho si budou muset být vědomy Hanačky, které v neděli do kraje výborného vína zamíří. Olomoucké házenkářky si však zvýšily své sebevědomí po vysoké výhře v Písku a velmi solidním výkonu proti Iuventě. Nemusejí se svých soupeřek obávat, musejí ale předvést plně koncentrovaný výkon, aktivní obranu s plným nasazením až na hranici sebeobětování a pestrou hru v útoku. Ve hře, kterou mohli diváci před týdnem v Olomouci proti Michalovcům sledovat a mnohdy také odměnit potleskem, by se dala najít i hluchá místa. Pozitivní jistě je to, že se děvčata srovnala s technickými chybami, hrají zodpovědněji a výsledkem zatím je pohledná, ale také účinná, moderní házená. Velkou oporou prvních zápasů byla a v Olomoiuci věřčí, že i nadále bude, brankařka Míša Dederlová. Do družstva se už postupně vrcejí zraněné, nebo nemocné hráčky, které jistě ještě vyztuží základ družstva, který zatím jednoznačně šlape.