English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Starší dorky Zory před prvním testem výkonnosti

Starší dorky Zory před prvním testem výkonnosti 12.09.2013 10:40:09 - autor: , přečteno 1201x

 Už za týden zahájí po interlize také soutěže házenkářek, řízené ČSH. Olomoucké starší dorostenky do nové sezony vstoupí v roli obhájkyň titulu mistra ČR a vítěze Česko - slovenského poháru 2013. Česká soutěž starších dorostenek dozná pro novou sezonu změnu modelu soutěží. Experimentálně budou všechna družstva této kategorie rozdělena do čtyř skupin po pěti celcích, dvě v Čechách a dvě na Moravě. V podzimí části sehrají všechna družstva po osmi utkáních systémem každý s každým doma - venku. Pro jarní část pokračování soutěží, z každé skupiny postoupí první a druhé družstvo do celostátní 1. ligy a bude hrát opět stejným systémem 14 zápasů o titul a další medailová umístění. Ostatní družstva ze čtyř základních skupin vytvoří dvě skupiny 2. DL, jednu v Čechách a jednu na Moravě a sehrají každé po 10 utkáních druhé ligy. O tom, zda bude stejný systém pokračovat i v dalších letech, nebo pro sezonu 2014/15 by z 1 DL poslední dva celky sestoupily do 2. DL a vítězové postoupili do 1.DL nebylo dosud rozhodnuto.

Olomoucké starší dorostenky mají za sebou více než měsíční tvrdou dvoufázovou přípravu, kterou zahájily 4. srpna týdenním soustředěním v Ústí nad Orlicí. V sobotu 14. září pojedou ke své první oficiální herní konfrontaci před sezonou na turnaj do Havl. Brodu. Olomoucké družstvo sehrálo pouze dvě utkání s celkem žen Abu Dhabí ze Spojených arabských emirátů, které se v Olomouci připravovalo na blížící se Arabský šampionát. Turnaje v Havl. Brodě se zúčastní šestice družstev, vesměs účastníků některé ze skupin výše uvedené podzimní soutěže starších dorostenek. Trojice účastníků startovala v minulé sezoně v 1. DL (Olomouc, Havl. Brod a Kobylisy), tři hrály ve 2. DL (J. Hradec, Veselí a Otrokovice).

Hrát se bude ve dvou skupinách, olomoucká ZORA se střetne s Jindř. Hradcem a Otrokovicemi, druhou skupinu tvoří domácí Havl. Brod, Kobylisy a Veselí n. Mor. Podle výsledků ze skupin sehrají potom družstva zápasy o místění (3 -3, 2 - 2 a 1 - 1).

Z olomouckého družstva odešlo po sezoně do žen několik hráček: Jansová, Havlíčková, Směšná, Hochvaldová, Sovová a Slováková (přestoupila do Veselí). Základ nového družstva pak tvoří Nováková, Palátová, Brandýsová, Trumpešová, T. Fryčáková, V. Fryčáková, Fritschová, Sklenářová a Kratochvílová. Nově byly do starších dorostenek zařazeny hráčky z mladšího dorostu Zimová, Opletalová, S. Fryčáková, Doleželová, Míšová, Hurychová a brankařky Fialová a Beranová, která přišla z Hodonína a bude převážně chytat v družstvu mladších dorostenek. Do kádru patří také Kyryljuková, která však s přípravou začala až v těchto dnech. Družstvo vede i nadále Mgr. Lubomír Krejčíř s asistentem Markem Kolářem, vedoucím družstva je Ing. Václav Dobeš.

Na turnaji v Havl. Brodě budou chybět nemocná Kratochvílová a po zranění v rekonvalescenci Trumpešová.