English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Starší dorostenky Zory vyhrály přípravu v Havl. Brodě

Starší dorostenky Zory vyhrály přípravu v Havl. Brodě 14.09.2013 22:09:24 - autor: , přečteno 1505x

 Solidně obsazený turnaj šestice družstev starších dorostenek, kterým pro ně vrcholí příprava před zahájením nové sezony, se hrál v Havl. Brodě. Bez porážky jej absolvovalo družstvo starších dorostenek Zory Olomouc, obhájce titulu mista ČR. Nejprve si v tříčlenné skupině poradily úplně s přehledem s celkem Jindř. Hradce vysoko 29:10, ve druhém utkání pak už měly mnohem zdatnějšího soupeře v dorostenkách Otrokovic, se kterými sehrály vyrovnanou partii, když ještě v 8. minutě druhého poločasu byl stav 15:13, závěr však už patřil zcela olomouckým hráčkám, které utkání vyhrály 25:18 a zajistily si tak postup z prvního místa ve skupině do finále s vítězem druhé skupiny. Tím se stalo družstvo HK Veselí n. Mor., které porazilo také oba své soupeře, domácí Havl. Brod 27:16 a Sokol II. Kobylisy 27:20.

V utkáních o celkové pořadí, byla nakonec úspěšná všechna družstva skupiny, ve které hrály také Hanačky, třetí J. Hradec porazil Kobylisy 26:21 a druhé Otrokovice vyhrály nad Havl. Brodem 24:17 a obsadily celkově třetí místo na turnaji. K poslednímu střetnutí nastoupila obě dosud neporažená družstva Veselí a Olomouce a bylo to opravdové vyvrcholení turnaje. Obě družstva předvedla na tuto kategorii výbornou házenou a trochu překvapivě po většinu času tahaly za delší konec hráčky Veselí. Od začátku utkání, kdy se ujaly vedení 3:0, si udržovaly dvou až tříbrankový náskok, v polovině druhého poločasu své vedení dokonce dvakrát navýšily na čtyřbrankový rozdíl, Od stavu 19:23, který svítil na ukazateli v 16. minutě druhé půle už však vstřelily jen jediný gol, zatímco Olomoučanky jich nastřílely pět a utkání otočily ve svůj prospěch.

Celkově lze říci, že Hanačky předvedly po celý turnaj dobrý výkon, na hřišti se vystřídala celá patnáctka hráček, když chyběla jen nemocná Kratochvílová a samozřejmě dlouhodobě po operaci se uzdravující Trumpešová. Příjemným překvapením byl výkon obou dalších moravských týmů, zejména Veselí potvrdilo názory odborníků, že bude v nové sezoně patřit mezi štiky soutěže. Své vysoké kvality prokázala i děvčata Otrokovic, která se v soutěži také určitě neztratí. Obě družstva však budou hrát v moravské „B" skupině, kde se utkají spolu s favorizovanými celky HC Zlín a Sokol Poruba o dvě postupová místa do 1. ligy, která se bude hrát po Novém roce.

Výsledky všech utkání:
Skupina „A":
HK Veselí n. Mor. - J. Havkl. Brod 27:16 Sokol II. Kobylisy 27:20, Havl.Brod _ Kobylsy 24:18.
Skupina „B": DHK ZORA Olomouc- - Jindř. Hradec 29:10 aJ. Otrokovice 25:18, J. Otrokovice - Jindř.- Hradec 21:20.

Utkání o umístění:

o 5. místo: Jindř. Hradec - Kobylisy 26:21
o 3. místo: Otrokovice - Havl. Brod 24:17
o 1. místo: Olomouc - Veselí n.Mor. 24:23.

Všechny zápasy se hrály v  časech 2 x 25 minut

Sestava a branky DHK ZORA:
Nováková, Fialová - Zimová 14/5, Sklenářová 3, Palátová 5, Opletalová 1, Míšová 7, Hurychová 13, Fritschová 1, Brandýsová 4, T. Fryčáková 16, Doleželová, V. Fryčáková 6, Kašpárková 5, S. Fryčáková 1/1.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Mistrovská soutěž začíná pro všechna družstva už příští víkend 21. a 22. září. Olomoucká Zora zajíždí k prvnímu utkání v sobotu do Hodonína. Předtím však ještě v úterý 17. září od 17:30 hod. změří síly v domácí hale s družstvem dorostenek Sokola Poruba.