English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Výborně! Hanačky vezou body ze Slovenska

Výborně! Hanačky vezou body ze Slovenska 15.09.2013 19:22:51 - autor: vasek, přečteno 1743x

 ŠKP Piccard Senec - DHK ZORA Olomouc 18:30 (10:10)

Průběh utkání:: 1:0, 1:3, 3:3, 3:6, 6:6, 6:8, 9:9, 10:10 - 10:14, 11:14, 11:19, 13:21, 14:26, 18:29, 18:30.

Rozhodčí: Gabriš, Klinka (oba SR)                         60 diváků           7 m hody: 9/6 - 4/4     vyloučení: 4 - 6, červená karta:Palová (Senec).

Sestavy a branky:
Senec: Bonová - Csukaová 1, Poórová, Gabrišová, Gáliková, Palková 1, Kodajová 10/2, Tučnovičová 1, Kupkovičová, Kurčinová, Štefíková, Popovičová, Štetáková 5/4, Pavelová.

Trénerka:  Katarína Gilbert

Olomouc: Dederlová, Rašková - Růžičková 2, Jansová 1, Pašková 2, Dostálová 4, Severová 2, Kubáčková 2/2, Salašová 5, Kalová 1, Salčáková 5/2, Ždanská 2, Gebre Selassie 4.

Trnér: Mgr. Jan Bělka

Hanačky nastoupily do utkání bez Fabíkové, Berové a Huráňové, ale již s uzdravenou Kubáčkovou v sestavě a sehrály s domácími naprosto vyrovnaný první poločas. V něm sice dovolily domácímu družstvu vedení jen v prvních minutách 1:0, poté však už stále vedly, první třicetiminutovku však většinou jen o dvě až tři branky a soupeři se vždy podařilo vyrovnat. Nerozhodně 10:10 také skončil první poločas.

Ihned po změně stran však hostující družstvo rázně ukončilo úvahy a naděje domácích hráček a hrstky diváků v hledišti na zisk bodů a po 11 minutovém uragánu, který vyhrály 1:9 a získaly tak vedení 11:19, prakticky rozhodly o osudu utkání. Zbývající hrací čas se už jen dohrával, Hanačky nepřipustily jakoukoliv komplikaci a ani přes snahu nejpilnější střelkyně domácích Kodajové, autorky 10 branek si pohodlně dokráčely před reprezentční přestávkou pro jednoznačné vítězství.

Olomoucké házenkářky pokračovaly ve skvělé bilanci své odpovědné hry, i potřetí se jim podařilo utkání odehrát s minimem technických, kterých zaznamenaly jen šest v celém utkání a to je opravdu výborné číslo. První poločas chytala opět Dederlová, střelkyně domcího družstva jí však nedaly příliš šancí k vyniknutí, zaznamenali jsme totiž pouze 14 střeleckých pokusů z nichž 4 Dederlová zneškodnila. Paradoxně ve druhém poločase, kdy v utkání vládly Hanačky, střeleckých pokusů domácích hráček přibylo, když na branku Raškové jic vyslaly 27, ale Lucie Rašková v brance si se 17 z nch poradila. Na tŕozdíl od předhozího utkání se prosadila křídla, která zaznamenala 11 branek, nejlepší střelkyní družstva však byla tentokrát Ivana Salašová s pěti brankami, které všechny vstřelila ve druhém poločase. Svou premierovou branku v interlize, ale také dvě vyloučení si připsala juniorka Nikola Jansová.

Hdnocení utkání zestrany asistentky trenéraLucie Fabíkové:

Další interligový zápas čekal na olomoucké házenkářky na půdě slovenského Sence, kam tentokrát odjížděly jako favorité. Olomoučanky věděly, že pokud chtějí živit své naděje na umístění v přední části tabulky, nic jiného než vítězství pro ně nepřichází v úvahu, navíc tomu napovídal i fakt, že také předchozí střetnutí v přípravném turnaji v Šale vyhrály Hanačky vysokým rozdílem. Tuto skutečnost měla ale děvčata asi stále v paměti, protože do utkání vstoupila velmi vlažně a hodně nesoustředěně, jakoby očekávala, že se Senec porazí sám, ale ten to rozhodně neměl v úmyslu a diváci sledovali celý první poločas vyrovnanou hru s velkým množstvím technických chyb a neproměněných šancí na obou stranách. Na olomoucké straně to vypadalo, že si hráčky daly závazek, že budou dělat přesný opak, než jak zněl trenérův pokyn - z lavičky zaznělo "proti hráčce", devčata couvala, "balón rychle z ruky", Olomoučanky se snažily samy se probít přes tři hráčky soupeře, "střílejte na dlouhou tyč", Olomouc chtěla dokázat opak, takže střílela stále na krátkou, další pokyn zněl "budeme se soustředit hlavně na nejlepší střelkyni Sence Dominiku Kodajovou, odpovědí bylo to, že Dominika Kodajová dala v prvním poločase 6 gólů, navzdory velké snaze Míši Dederlové v olomoucké brance. Není proto divu, že se olomoucká děvčata nemohla dostat do tempa,oba týmy se přetahovaly o každý míč, a do šaten se tak odcházelo za vyrovnaného stavu 10:10.

V šatně promluvil trenér Bělka hráčkám důrazně do duše a na hřiště se vrátilo úplně jiné družstvo. Najednou začalo fungovat vše, co první poločas nefungovalo, Olomoučanky důrazně a agresivně bránily, na středu obranu vše dirigovaly Lucie Severová s Janou Kalovou, Anička Gebre Selasie a Ivana Salašová velmi dobře zvládly osobní obrana na Dominiku Kodajovou a Lucie Rašková "zavřela" bránu a blýskla se nejen velkou spoustou skvělých zákroků, ale také několika přesnými nahrávkami do rychlého útoků, z čehož těžila hlavně rychlonohá křídla Kristýna Salčáková, Míša Ždánská a Lucie Dostálová. Také v postupném útoku došlo k velkému zlepšení - rychlými průniky do obrany soupeře se začaly prosazovat zejména Ivana Salašová, Anička Gebre Selasie a Bára Pašková, poprvé se do interligové střelecké listiny zapsala také juniorka Nikola Jansová, která pro své spoluhráčky připravila i několik asistencí. Dalším pozitivem je také návrat Terezy Kubáčkové, která nastoupila poprvé po pauze způsobené zraněním kolena. Olomoucké házenkářky si tak ve druhém poločase spravily chuť a ze Sence odjížděly s vysovým vítězstvím 30:18.