English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > První liga házenkářek i s pěticí B týmů družstev WHIL

První liga házenkářek i s pěticí B týmů družstev WHIL 18.09.2013 11:46:13 - autor: , přečteno 1347x

Nastávající víkend bude ve znamení zahájení druhé nejvyšší soutěže ženských házenkářských týmů. Zajímavostí soutěže je pětice béček interligových družstev, které také budou asi spolu s HC Plzeň a Jiskrou Otrokovice patřit k favoritům soutěže. Ke čtveřici B týmů Slavie Praha, Poruby Olomouce a Zlína, přibyla také rezerva mistrovského Mostu. Zajímavé je také rozložení na dvě stejné poloviny po šesti českých a moravských družstev. Většina interligových klubů využívá soutěž a účast svého B týmu k tomu, aby zejména mladé hráčky z širších kádrů interligy, získávaly zkušenosti v ženské soutěži.

Zajímavé bude sledovat loňského lídra prvoligové soutěže HC Plzeň, který se pro letošní sezonu vzdal služeb své nejlepší hráčky Markéty Jeřábkové, která zamířila do mistrovského Mostu, je však po operaci, takže zatím nehraje. Plzeňské družstvo má však v kádru další výborné hráčky, které by se mohly s absenci své hvězdy vypořádat. O složení hráčských kádrů toho mnoho nevíme, vše by měla odtajnit už první kola nového ročníku soutěže. Zajímavé je také to, že vítěz 1. ligy má zajištěn automaticky postup do WHIL - baráž byla zrušna.

Olomoucké béčko zahajuje soutěž u největšího favorita, v neděli v Plzni, kam se děvčata vydají v časných ranních hodinách, utkání se totiž hraje už v 11 hodin. Družstvo povede v nastávající sezoně jen Zuzana Coufalová, Veronika Hejtmánková musela činnosti z pracovních důvodů zanechat. Trenérka bude spoléhat na osvědčené hráčky z předchozích sezon, mezi které patří zejména Samcová, Koppová, Studená, Macharáčková, Kosová, Žáková, nebo Turková s Růžičkovou, z dorostenek družstvo doplnily brankařka Havlíčková a Sovová s Hochvaldovou, do hry se zapojí také Hofírková a Smékalová, které studují na VŠ a z interligového kádru tedy vypadly. Posilou by měla být také Monika Kratochvílová z Vel. Meziříčí, která před několika lety hrála v olomouckém SCM. Samozřejmě, že družstvo doplní v případě možností a potřeby i některé hráčky z interligového kádru, zejména by to měly být brankařka Zuzánková, Jansová a další hráčky, které nejsou na soupisce A týmu žen.

V domácím prostředí naše družstvo uvidíme hned v příštím kole, kdy nastoupí v neděli 29. 09. 2013 v od 12:30 hod. proti družstvu Sokol II. Kobylisy.

Zápasy prvního kola:

Sokol Vršovice - DHK Baník Most B 21.9. 11:00
Sokol II. Kobylisy - SZH Kunovice 21.9. 15:00
SVŠ Plzeň - DHC Slavia Praha B 21.9. 15:00
Tatran Bohunice - Sokol Poruba B 21.9. 17:00
HC Zlín B - Jiskra Otrokovice 22.9. 09:00
HC Plzeň - DFHK ZORA Olomouc B 22.9. 11:00