English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Soutěž starších dorostenek s novým modelem

Soutěž starších dorostenek s novým modelem 18.09.2013 16:09:27 - autor: vasek, přečteno 1285x


S novým modelem nejvyšší soutěže starších dorostenek vstupují družstva do podzimní části mistrovských zápasů. Dvacítka družstev této kategorie byla rozdělena podle území na čtyři pětičlenné skupiny týmů, které se na podzim střetnou dvoukolově kadý s každým doma - venku a sehrají každý po osmi střetnutích. Po podzimní části se vytvoří jedna celostátní osmičlenná skupina 1. DL, vytvořená z prvních dvou týmů ze čtyř skupin a dvě šestičlenné 2. DL v Čechách a na Moravě které se utkají opět dvoukolově každý s každým doma a venku. Družstva v 1. lize tak na jaře sehrají každé 14 utkání, ve 2. DL 10 utkání.

Pohled na vytvořené čtyři základní skupiny naznačuje, že v obou českých skupinách by měly být favority na postup do 1. DL loňští účastníci 1. DL - Slavia Praha a Sokol Vršovice, ve druhé pak HC Plzeň a Sokol Písek. Na Moravě tvoří favority jedné ze skupin úřadující mistr DHK ZORA Olomouc a účastník loňské 1. DL Havl. Brod, ve druhé skupině jsou také dvě družstva 1. DL z minulé sezony - HC Zlín a Sokol Poruba, ale ve skupině jsou i další dvě silná družstva (z 1. a 2. míst minulé sezony 2. DL Veselí a Otrokovice). V této skupině se dá očekávat hodně vyrovnaný souboj o postup. Situace se však může dost změnit i v ostatních skupinách, protože družstva budou doplněna děvčaty z mladších dorostenek minulé sezony a ty mohou sehrát v kvalitě účastníků soutěže starších dorostenek zajímavé změny.

Hráčský kádr olomouckého družstva byl po vítězné sezoně, kdy družstvo získalo titul mistr ČR a také vyhrálo 1. ročník Česko - slovenského poháru změněn, když do interligového družstva odešla juniorská reprezentantka Nikola Jansová. Dále odešly dvě z brankařek - Havlíčková a Směšná a trojice hráček základní sestavy - Klára Sovová a Lucie Hochvaldová do prvoligového B týmu DHK ZORA. Poslední z hráček, které z družstva odešly byla další z hráček juniorské reprezentace Kateřina Slováková do interligového družstva HC Veselí n. Mor. Družstvo bylo doplněno o několik hráček z družstva mladších dorostenek, brankařku Annu Fialovou spojky Lucii Zimovou, Markétu Hurychovou a Simonu Fryčákovou, pivotku Andreu Míšovou a trojici křídel Barboru Opletalovou, Lucii Sklenářovou a Janu Doleželovou. Nadějná brankařka Dagmar Beranová z Hodonína bude zatím chytat v družstvu mladších dorostenek, bude však vždy připravena naskočit i do družstva starších dorostenek.

Kompletní sestava starších dorostenek pro podzimní část sezony:
Brankařky Anna Nováková, Anna Fialová
Spojky: Hana Kratochvílová, Lucie Zimová, Markéta Hurychová, Michaela Palátová, Simona Fryčáková.
Pivoti: Markéta Brandýsová, Andrea Míšová
Křídla: Tereza Fryčáková, Vendula Fryčáková, Jana Doleželová, Lucie Sklenářová, Vendula Fritschová, Barbora Opletalová.

V kádru chybí Jarmila Trumpešová, která rehabilituje po operaci ramene a do tréninkového procesu se plně zapojí během několika týdnů.

V družstvu je několik hráček, které jsou hráčkami české reprezentace: W 20: Anna Nováková, W 18: Tereza Fryčáková, Vendula Fryčáková, Markéta Hurychová, Hana Kratochvílová, Adriana Míšová, Jarmila Trumpešová

Starší dorostenky budou první část sezony hrát ve skupině MORAVA A, kde mu soupeřkami budou děvčata Jiskry Havl. Brod, Sokola Vel. Meziříčí, DHK Pardubice a HK Hodonín, které bude jejich soupeřem v utkání 1. kola v sobotu 21. září 2013 v 16:00 hod. ve sportovní hale v Hodoníně. V domácím prostředí se starší dorostenky představí hned v dalším kole v neděli 29. 09. 2013, kdy budou hrát od 14:30 hod. proti DHK Pardubice.

PROGRAM 1. KOLA:

Sokol Vršovice - ČZ HBC Strakonice 21.9. 13:00
SVŠ Plzeň - Loko Č. Budějovice 21.9. 13:00
Házená J.Hradec - HC Plzeň 21.9. 15:00
Sokol Písek - Astra Praha 22.9. 13:00
HK Hodonín - DHK ZORA Olomouc 21.9. 16:00
Jiskra H. Brod - Sokol Vel. Meziříčí 22.9. 10:00
HK Veselí n.M. - Jiskra Otrokovice 21.9. 12:00
Sokol Poruba - TJ Nový Jičín 22.9. 11:00