English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Češky přinutily svým výkonem Olympijské vítězky k maximu

Češky přinutily svým výkonem Olympijské vítězky k maximu 20.09.2013 19:36:46 - autor: vasek, přečteno 1174x


Česká republika - Norsko 22:25 (10:14)

Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3., 2:6, 3:6, 3:8, 5:8, 8:10, 8:12, 10:14 - 11:15, 13:18, 15:19, 16:20, 19:20, 19:23, 21:23, 22:24, 22:25.

Rozhodčí: Novák, Hanák (oba ČR)         1 455 diváků        7 m hody: 4/3 - 1/0          vyloučení: 1 - 0

Sestavy a branky:
Česká republika:
Satrapová, Müllnerová - Knedlíková 1, Borovská 1, Keclíková, Chrenková 1, Salčáková 3/1, Růčková 3, Kutlvašrová 2/1, Vítková 1, Hrbková 5/1, Matoušková 3, Crhová 2, Selucká, Adámková, Janoušková.

Trenér: Jan BAŠNÝ

Norsko: Lunde, Lidén, Silje Solberg - Molid, Bredal 4, Alstad 4, Løke 7, Yttereng, Dyhre Breivang, Blanco 1, Skogrand, Sulland, Kristiansen 2, Riegelhuth, Gossé 3, Jakobsen 3, Sanna Solberg 1.

Trenér: Thorir HERGEIRSSON

České reprezentantky statečně bojovaly proti severskému celku taženému nejlepší světovou házenkářkou Heidi Løke. Nakonec mu sice těsně, ale přece, podlehly.

Od začátku utkání proti házenkářskému gigantovi předváděly české házenkářky velmi bojovný výkon. Ovšem Norky tentokrát rozhodně nehodlaly nic ponechat náhodě a od začátku utkání si od českých hráček držely gólový odstup. Úvodní branku měla sice na svědomí ze sedmičky Kutlvašrová, potom se však začaly trefovat spíše Norky. Většinu akcí zakončovaly střídavě Alstadová na středu, Gosséová na křídle a ve druhé polovině prvního poločasu především nejlepší házenkářka světa Løkeová. I ta ale několikrát ztroskotala na připravené Satrapové, a tak se po střelách Salčákové, Borovské nebo Růčkové držely Češky v kontaktu se soupeřkami. Až pět minut před koncem se dostaly Norky do čtyřbrankového vedení a toto udržely až do přestávky.

I ve druhé půli pak trápila norské kanonýrky výborná Satrapová. I přes její snahu ale norské vedení mírně narůstalo (12:17). Když ale Hrbková ve 41. minutě korigovala dvěma trefami na 15:18, brala norská lavička time. Stejná hráčka se o deset minut později postarala i o snížení na rozdíl jediného gólu a Norky se šly opět poradit.

Překvapení v podobě vítězství českého týmu už ale Norky nepřipustily, proti byly Lundenová s Alstadovou. V závěru se ještě blýskla úspěšným zákrokem proti norskému pokusu Skograndové ze sedmimetrového hodu Mullnerová, nakonec však Češky podlehly Norsku velmi solidním tříbrankovým rozdílem.

 Mia Högdahl Hermansson (trenérka týmu Norska): „Hra byla z naší strany rychlejší než ve Zlíně. Potřebovali jsme zkoušet obranu 5:1, takže teď máme natrénované dva typy obran pro kvalifikaci a pro zápasy v Srbsku. Jinak hra byla více méně stejná. My jsme si tentokrát udržovali náskok, pak se Češky dotáhly na rozdíl jednoho gólu a to bylo vzrušující - jak pro fanoušky, tak pro nás. Pro nás bylo nesmírně důležité, sehrát tato dvě utkání. Náš tým se vyvíjí, vylepšuje a potřebujeme sehrávat hlavně obranu, některé hráčky spolu moc „nefungují". Hledáme nejlepší sestavu. A toto pro nás byl důležitá, velmi důležitá příprava. Děkujeme za ni."

 Jan Bašný (trenér týmu České republiky): „Po deseti minutách hry bylo strašně těžké dostat tento mladý tým zpět do zápasu. To, že ten mladé hráčky, které tady máme, se dokázaly vrátit do hry a v závěru hrát s Norkami o gól, to je na velikou pochvalu. S tímto obratem jsme opravdu spokojený. Tým, který jsme tady dnes měli, byl ještě oslabenější než ve středu. Tento dvojzápas nám dal do budoucna hrozně moc. Takovéto těžké zápas se nehrají každý den. A hrát toto bez šesti hráček ze základního kádru s tímto výsledkem je úspěch a pro hráčky, které chybějící hráčky nahradily, je to neocenitelná zkušenost."

 

Podrobnosti se připravují