English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Starší dorky Zory zahájily soutěž vysokou výhrou v Hodoníně

Starší dorky Zory zahájily soutěž vysokou výhrou v Hodoníně 21.09.2013 21:05:30 - autor: vasek, přečteno 1409x


HK Hodonín - DHK ZORA Olomouc 23:45 (10:20)

Průběh utkání: 0:2, 3:4, 3:7, 6:12, 7:14. 9:17, 10:20 - 10:22, 13:23, 15:25, 15:34, 17:39, 22:41, 22:44, 23:45.

Rozhodčí: Kremláček, Netík       20 diváků      7 m hody: 4/4 - 3/2    vyloučení: 3 - 1

Sestava a branky: 
Hodonín:
Porčiová - Ivičičová 5, Kučerová 3, Vozdková 2, Duranská, Přibylová 3/3, Višňovská 7/1, Jestrábová 3.

Trenér: Milan ADI

Olomouc: Nováková, Fialová - S. Fryčáková 1, Zimová 8/1, Sklenářová 3, Kratochvílová 2, Palátová 4/1, Opletalová 6, Hurychová 6, Fritschová 2, Brandýsová 3, T. Fryčáková 7, Doleželová, V. Fryčáková 3.

Trenér: Mgr.Lubomír KREJČÍŘ

Olomoucké starší dorostenky zahájily novou sezonu v Hodoníně a hned od prvních minut daly soupeři na srozuměnou, že to budou ony, kdo bude diktovat tempo a vývoj utkání. Domácí nastoupily do zápasu jen s jedinou hráčkou na střídání a navíc většina z nich už měla za sebou zápas 2. ligy žen proti SK Velká Bystřice. Hanačky od prvních minut vedly, soupeři se však dařilo alespoň v první čtvrthodině držet jakž takž soupeře na dostřel, stav byl 5:8. Většinu branek vsítily domácí hráčky z místa pivota, když se trefila čtyřikrát Ivičičová, kterou nechávaly domácí hráčky až trestuhodně volnou. Postupně se však projevila vyšší herní kvalita hostujícího celku a skóre začalo narůstat. Ve 20. minutě vedly Hanačky 6:12 a do poločasu navýšily své vedení na desetibrankový rozdíl.

Trenér Krejčíř tak měl možnost pravidelně míchat s celou sestavou, na hřiště se postupně dostaly všechny hráčky z lavičky a všechny se také postupně zapisovaly do střelecké listiny. Pozoruhodně se dařilo Barboře Opletalové, která po nezaviněném zranění Brandýsové v obličeji na začátku druhého poločasu nastoupila na místo pivota a během desti minut nastřílela do sítě domácí brankařky pět branek. Byla totiž vždy v pravý čas na pravém místě. K rozhodujícímu úniku ve vývoji došlo mezi 7. a 15. minutou druhého poločasu, kdy Olomoučanky nastřílely devět branek, aniž by jedinou dostaly a navýšily své vedení na 15:34. Hra domácích se úplně rozpadla, své sehrál také nárust únavy, takže utkání se v poklidu už pouze dohrávalo. Konečný výsledek rozdílem 22 branek pak hovoří sám za sebe.

Výkon jednotlivých hráček se nedá hodnotit příliš kriticky, šlo o první utkání sezony, na obou stranách bylo k vidění spousta nepřesností a neproměňování vyložených brankových příležitostí. Z olomouckých brankařek byla tentokrát úspěšnější Fialová se 14 úspěšnými zákroky, která nastoupila pět minut před koncem prvního poločasu, kdy měla Nováková na svém kontě jen čtyři úspěšné zákroky. Spolehlivě zahrála celá spojková řada, která nastřílela do sítě soupeře více než polovinu branek, počítáme-li do ní také Vendulu Fryčákové na rozehrávce. Z křídel byla nejproduktivnější Tereza Fryčáková se sedmi úspěšnými střelami. Pochvalu zaslouží celé družstvo za aktivitu po celé utkání. Kvalitní byl přechod do rychlého útoku, z něhož jsme nastříleli 17 branek.

Soupeř nekladl příliš velký odpor, je však třeba ale domácí hráčky pochválit za snahu a narušování obrany hostujícího družstva, dařilo se jim uvolňovat a zakončovat z brankoviště. Přesných střeleckých pokusů ze středních vzdáleností k vidění příliš nebylo, většinou končily mimo prostor branky. Hostující družstvo zvítězilo v utkání zcela zaslouženě.