English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > Zora bude hrát v Kunovicích o čtvrtfinále Českého poháru

Zora bude hrát v Kunovicích o čtvrtfinále Českého poháru 24.09.2013 08:07:36 - autor: , přečteno 1120x

Po reprezentační přestávce budou před pokračováním WHILky sloužit osmičce českých interligistů k rozehrání, zápasy osmifinále Českého poháru, ve kterých změří síly s účastníky první a ve třech případech i druhé ligy. Druholigové soupeře budou mít družstva Slavie Praha (Cheb), Jindř. Hradce (Strakonice) a Zlína (H. Brod), ostatní si zahrají s celky 1. ligy.

Olomoucké házenkářky jedou ve středu do Kunovic, kde bude jejich soupeřem celek domácího SHK Kunovice. Slovácké družstvo vstoupilo do mistrovské, prvoligové soutěže minulý víkend v Praze kde podlehlo Sokolu II. Kobylisy 19:13. V Českém poháru vyřadil ve 2. kole druholigový HK Hodonín vysoko 40:18. Družstvo Kunovic je dlouhodobým účastníkem 1. ligy, v předchozích dvou ročnících se umístil ve středu tabulky, v loňském roce na 5., rok předtím na 7. místě tabulky. V družstvu hraje několik hráíček s interligovými zkušenostmi, především je to zkušená brankařka Dáša Vyhlídalová, která oblékala i dres našeho klubu, v minulé sezoně hrála interligu ve Veselí také Kamila Kratochvílová, před dvěma lety pak Jarmila Štěrbová a Eva Romanová, Veronika Sklenářová zase pamatuje interligu z dob, kdy ji hrály i Kunovice.

Olomoucké družstvo by mělo nastoupit v plné síle, chybět bude patrně ještě nemocná Martina Huráńová. Cílem bude postoupit mezi nejlepší osmičku v Českém poháru, což by mělo být vzhledem k úrovni obou soupeřů povinností. Družstvo Kunovic vede jako trenér, známý harcovník z interligových laviček - Antonín Střelec.

Utkání se hraje ve středu 25. září 2013 v 18:00 hod.