English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Šlágr 4. kola WHIL se hraje už ve čtvrtek

Šlágr 4. kola WHIL se hraje už ve čtvrtek 25.09.2013 12:09:34 - autor: vasek, přečteno 1528x

Po reprezentační přestávce vyplněné reprezentantkami České republiky i Slovenska střetnutími s olympijskými vítězkami a mistryněmi světa Norkami, pokračuje interligová soutěž svým 4. kolem. Prvním utkáním kola však bude už ve čtvrtek utkání odvěkých slovenských lídrů v Šaľe, kde se před kamerami Slovak Sport TVu tká od 16:45 hod. domácí Slovan Duslo Šaľa a Iuventa Michalovce. Půjde současně o šlágr kola, žádný ze zbývajících víkendových zápasů už nebude mít takový náboj, i když bude sehrána řada kvalitních a zajímavých duelů, na příklad ve Veselí, kam přijede Poruba, nebo v Olomouci, kde přivítají Partizánske.

Interligová tabulka má po třech odehraných kolech zajímavou konstelaci, je rozdělena po trojicích. V čele je trojice družstev bez ztráty bodu a na jejím konci stejný počet celků bez bodového zisku. Uprostřed jsou tři celky s jednou porážkou a následuje stejný počet s jedinou výhrou. Z tohoto pohledu bude hodně zajímavý také zápas dvou posledních týmů tabulky Zlín - Písek. Dva čtyřbodové týmy Olomouc a Slavia přivítají ve svých halách soupeře ze Slovenska, obtížnější práci však budou mít nepochybně Hanačky v souboji s Partizánskym, než v Edenu Slavia proti Senci. Jasnou záležitostí by mělo být utkání v Mostě mezi domácím Baníkem a děvčaty z Jindř. Hradce.

Čtvrtek 26. 09. 2013 v 16:45 hod.: Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce
Televizní utkání dvou nejlepších slovenských týmů je nepochybně největším tahákem kola. Střetnou se historicky i současná nejlepší slovenská družstva, která se pravidelně střetávají také v závěrečných play-off o titul slovenského mistra. Domácí Šaľa už v letošním ročníku doma jednou klopýtla, když prohrála s českým mistrem Baníkem Most, překvapivě hladce 32:24. Největšími oporami domácích jsou zatím střelkyně Szarková a Veselková, spolehlivé výkony podávají obě brankařky, Grandtnerová i Ukrajinka Krebs, která hostuje v Šaľe právě z Michalovců. Iuventa prochází soutěží zatím bez zaváhání,poradila si doma s Veselím a Slavií Praha, nezaváhala ani na Hané ve střetnutí se Zorou Olomouc. Nejvíc se zatím daří letním balkánským posilám Kiridžič a Markovič, nejvíc branek ale nastřílela Ukrajinka Tregubová, ve velké pohodě hraje také mladá Rebičová. Vzhledem k vysokým cílům a také přece jen asi vyrovnanějšímu hráčskému kádru úřadujícího mistra, favorizujeme Michalovce, nebudou to však mít tentokrát asi vůbec lehké.

Sobota 28. 09. 2013 v 17:00 hod.: HC Zlín - Sokol Písek
V utkání dvou zatím posledních družstev tabulky půjde o hodně. Vítěz se odpoutá z posledních míst a může ho nastartovat k dalšímu postupu tabulkou vzhůru. Domácí družstvo bude v utkání favoritem. Předurčuje ho k tomu jednak hráčský kádr, který má potenciál daleko vyšším metám. Družstvo mělo trochu nepříjemný los v prvních utkáních, po vysoké porážce v prvním utkání doma se Slavií hrál v Ěaľe a doma s Mostem a i když na svém kontě zatím žádný bod nemá, zejména s mistrovským Mostem sehrál hodně vyrovnanou partii a podlehl až v samotném závěru. Hlavu už zvedly největší posily, střelkyně Tóthová a brankařka Černá, na které domácí hodě spoléhají. Zatím největší oporou byla Šárka Marčíková, autorka 19 branek. Jihočešky na tom jsou momentálně mnohem hůř. Po utkání ve Zlíně je v dalších kolech čekají soupeři z nejvyšších pater Most a Michalovce, takže nebudou-li bodovat nyní, bodů se jen těžko dočkají v dalších nejbližších kolech. Favoritkami utkání jsou domácí házenkářky Zlína.

Sobota 28. 09. 2013 v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - HK Slávia Partizánske
Domácí družstvo zatím plní naděje svých příznivců a drží se v první polovině tabulky. Kuriozně získaly všechny čtyři své body na hřištích soupeřů, na první domácí zisk čekají a všichni věří, že se jim to podaří právě v utkání s dalším slovenským soupeřem. Děvčata nemají ve svém středu žádnou výraznou osobnost, jejich síla je v kolektivním pojetí a prosazují se v podstatě všechny hráčky. Družstvo hraje rychlou moderní házenou, a pokud se vyvaruje technických chyb, je jejich největším problémem proměňovat množství šancí, které jsou hráčky schopny si ve všech utkáních vypracovat. Jejich soupeř má kvalitní hráčský kádr, posílený před sezonou o trojici nejlepších hráček Nitry (Vargová, Königová, Sýkorová) a michalovskou Zuzanou Hollou. Nejlepšími jejich hráčkami však je trojce reprezentantek v čele s brankařkou Súlovskou, nejlepší střelkyni interligy Klaudii Michnovou a kanonýrkou Kertészovou. Domácím se v zápasech s Partizánskym v minulosti dařilo, v domácím prostředí s nimi ještě neprohrály, jen dva zápasy skončily nerozhodným výsledkem. Tentokrát však domácí tak výraznými favoritkami nebudou, dá se očekávat vyrovnaný souboj a těsné vítězství jednoho ze soupeřů, případně i dělba bodů. Na Hané však věří v plný bodový zisk.

Sobota 28. 09. 2013 v 18:00 hod.: HC Veselí n.Mor. - Sokol Poruba
Utkání dvou předních týmů minulých dvou ročníků interligy i českého play-off bude soubojem v letošní sezoně dvou zatím ne příliš výrazných týmů, které mají na svém kontě po dvou bodech a tedy daleko do své zářivé minulosti. Obě družstva před sezonou výrazně oslabila své hráčské kádry, pořád se ale čekalo, že budou bojovat o účast v play-off. Samozřejmě nic ještě není ztraceno, vše se může v dalších kolech obrátit a oba celky zaujmou pozice na místech kde by měly být. Jihomoravanky zaznamenaly úprk opor, odešly na příklad spojky Štěrbová, Drotárová, Rajnohová, Kočí, křídla Salčáková, Chmelařová atd., posilami jsou naopak Chrenková z Poruby a Slovenky Bačíková a Hvostaľová z Michalovců. Také ze Sokola Poruba odešlo několik klíčových hráček, především Tothová, Chrenková a Selucká, družstvo však posílila velmi kvalitní hráčka z Partizánskeho Minarčíková, která patřila k nejlepším hráčkám WHIL minulého ročníku. Družstvo se však potýká se zdravotními problémy, po zranění se léčí Poznarová a Šviráková, další z posil, která přišla ze Zlína. Družstvo zatím spoléhá na potenci Míši Hrbkové, která vévodí tabulce interligových střelkyň. Favoritkami utkání, které se hraje v Hodoníně bude hostujícíc celek Poruby.

Sobota 28. 09. 2013 v 18:00 hod.: DHK Baník Most - Házená Jindř. Hradec
Černí andělé zatím prokazují z českých týmů nejstabilnější výkonnost, dokázali vyhrát doma s Porubou i v Šaľe a zvládli také vypjaté utkání ve Zlíně. V utkání s Jindř. Hradcem by měli být favority i když Jihočešky před týdnem hodně potrápily v Ostravě Porubu. Příchodem Míši Borovské do spojkové řady řádně vyztužili Severočešky svou sestavu a zejména hráčky na spojkách jsou pro jejich hru klíčovými. Družstvo Jindř. Hradc před sezonu kde kdo pasoval do role obětního beránka a kandidáta na sestup. Jejich hra však začíná mít řád, výsledkově se stále zlepšují a je jen otázka času, kdy získají první své body. Tentokrát na severu Čech to však asi ještě nebude.

Neděle 29. 09. 2013 v 17:30 hod.: DHC Slavia Praha - ŠKP Piccard Senec
Slavistky nastoupí v neděli v Edenu ke svému  druhému domácímu utkání sezony, v prvním svém vystoupení v Praze deklasovaly Písek a dá se očekávat, že se bude podobně vyvíjet i další domácí duel. Pražanky mají velkou oporu v brankařce Satrapové, která se blýskla i minulý víkend v utkáních reprezentace proti Norsku. Střelecky se zatím nejvíc prosazují dvacetibrankové střelkyně Kutlvašrová a Knedlíková, které také figurují v popředí střelecké tabulky interligy. Také jejich soupeř ze Sence má ve svém středu excelentní střelkyni Dominiku Kodajovou, která zatížila konto brankařek soupeřů ještě o pět branek více než obě Slavistky. Vysokými favoritkami utkání budou domácí hráčky Slavie Praha