English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > V neděli bude k vidění čtyřzápasový maraton mistrovských zápasů

V neděli bude k vidění čtyřzápasový maraton mistrovských zápasů 26.09.2013 10:34:07 - autor: , přečteno 1185x

Druhým kolem budou v neděli pokračovat soutěže řízené ČSH, ve kterých má náš klub čtyři družstva. V celostátní první lize žen hraje B družstvo žen, dorostenecké soutěže se hrají letos podle nového modelu, kdy v podzimní části hrají všechna družstva starších a mladších dorostenek bez rozlišení na první a druhou ligu podle územního rozdělení po pěti až šesti družstvech a první dvě z každé skupiny vytvoří na jaře celostátní 1. ligy v obou kategoriích, zbývající celky budou hrát ve druhé lize. Starší dorostenky a obě družstva mladších dorostenek hrají v moravských skupinách. V neděli se všechna čtyři družstva představí poprvé v nové sezoně v domácím prostředí. Celý maraton nedělních utkání začne v 10:30 hod. střetnutím B družstva mladších dorostenek, které nastoupí proti Sokolu Karviná. Po nich ve 12:30 hod. budou hrát ženy B proti pražskému Sokolu Kobylisy. Starší a mladší dorostenky budou mít za soupeře družstva DHK Pardubice a začátky jejich střetnutí jsou ve 14:30 hod. starší a v 16:30 hod. mladší.

Pojďme si v krátkosti jednotlivá utkání přiblížit,

Liga mladší dorostenky
10:30 hod. DHK ZORA Olomouc „B" - Sokol Karviná.

Naše družstvo mělo v prvním kole volný los, bude to proto jeho premiéra. Jejich soupeřky hrály před týdnem v Ostravě proti Sokolu Poruba a vysoko prohrály 33:18. Naše družstvo vede trenérka Gabriela Kubáčková a je složeno převážně z děvčat, které v minulé sezoně hrály v družstvu starších žaček Žákovskou ligu. Oporami družstva by měly být obě brankařky Pašková a Pallyová, z hráček potom ty nejzkušenější, Vítková, Konůpková, Králová, nebo Tkadlecová. Sokol Karviná hrál v minulé sezoně ligu mladších dorostenek Morava a skončil na posledním místě. Nejúspěšnější hráčkou družstva je stejně jako v minulé sezoně tak i v prvním utkání podzimu Veronika Koniuková.

1.liga ženy
12:30 hod. DHK ZORA Olomouc „B" - Sokol II. Kobylisy

Béčko žen vede v letošní sezoně Zuzana Coufalová, která bude spoléhat zejména na osvědčené opory z minulé sezony - Samcovou, Macharáčkovou, Kosovou, Koppovou, Žákovou a další, novými tvářemi jsou navrátilkyně Andy Kulíšková, z dorostenek přišly Havlíčková, Sovová a Hochvaldová, z Vel.Meziříčí Monika Kratochvílová, počítat se může i se Smékalovou a Hofírkovou a samozřejmě s hráčkami z kádru inetrligového družstva žen. V prvním utkání před týdnem v Plzni děvčata po většinu utkání vedla, závěr však byl v režii favorizovaného HC Plzeň. Soupeř z Prahy, Sokol Kobylisy si před týdnem doma poradil s družstvem Kunovic a na Hanou si jede pro dobrý výsledek. V minulém ročníku skončily Pražanky těsně před naším družstvem se stejným bodovým ziskem. Jde o zkušené hráčky, na příklad exslavistky Pekařová a Burdová, které se prosazovaly už i v minulé sezoně, stejně jako Žídková, která je v družstvu na hostování ze Střešovic. Favoritkami utkání by měly být domácí hráčky.

Liga starší dorostenky
14:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - DHK Pardubice

Starší dorostenky zahájily sezonu před týdnem vysokým vítězstvím v Hodoníně a dá se očekávat, že stejný průběh i podobný výsledek by mělo mít i nedělní utkání. Pardubice sice měly volný los, ale podle výsledků minulé sezony se dá kvalita celku odhadnout. Domácí děvčata na začátku sezony stále zápasí se zdravotními problémy, v Hodoníně hrály bez Míšové, která se zranila v přípravném utkání s Porubou a samozřejmě bez dlouhodobě zraněné Trumpešové. Obě budou asi chybět i v neděli, navíc s virovým onemocněním ulehla v týdnu Zimová a je otázka, bude-li do neděle fit. I bez ní má ale družstvo trenéra Lubomíra Krejčíře v rukou všechny trumfy k tomu, aby si upevnil vedení v soutěži.

Liga mladší dorostenky
16:30 hod.: DHK ZORA Olomouc „A" - DHK Pardubice

Také svěřenkyně Jany Fischerové by měly hrát utkání v roli favorita. Opravňuje je k tomu nejen vysoká výhra v 1. kole v Hodoníně, ale i výsledek soupeře v prvním kole v Brně proti Tatranu Bohunice, ve které podlehly 17:40. Přestože do nového ročníku soutěže vstoupilo družstvo mladších dorostenek v hodně obměněné sestavě, bez svých dvou daleko nejlepších střelkyň Zimové a Hurychové, hráčky, které v družstvu zůstaly z minulé sezony (Kašpárková, Večeřová, Chlandová, Durčáková a další), spolu s novými jako např. Řezníčková, Žáčková, Bajerová atd., dávají záruku, že mohou zopakovat výsledky předchozích sezon. V utkání se očekává hladká výhra domácích děvčat.

Všechna utkání se budou hrát v hale DHK ZORA Olomouc a vstup pro diváky je volný. Přijďte se podívat na naše naděje a povzbudit je v jejich hře.

Věřte, že se bude na co dívat !!!!!