English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > Český pohár bez překvapení

Český pohár bez překvapení 27.09.2013 09:18:49 - autor: , přečteno 1175x

Osmička interligových týmů vstoupila do osmifinále Českého poháru a kompletní sestava postupuje také do čtvrtfinálových bojů, kde si to mezi sebou rozdají už jen interligové týmy. Losovat by se mělo při zasedání Komise pro soutěže, rozhodčí a pravidla na ČSH. Osmifinálová utkání znovu potvrdila, jak propastný rozdíl ve výkonnosti je mezi elitní interligovou soutěží a dalšími soutěžemi.

Trenéři většiny interligových družstev zápasů Českého poháru využili k přípravě na další boje v interlize. Bohužel nic nenasvědčovalo tomu, že by diváci, v místech, kde interligové házenkářky mohou vidět jen v televizi, nepřitáhl věhlasný soupeř k vyšší návštěvě. Výjimkou bylo utkání v Plzni, kde se na mistrovský Baník Most přišlo podívat 380 diváků. V Chebu, Vršovicích a Strakonicích, přesáhl počet hranici 100 diváků, v ostatních místech nebyl zájem o ženskou házenou nijak velký, návštěvy se pohybovaly od 38 po 84 diváky. Výsledky zápasů byly většinou jednoznačné, výjimkou bylo střetnutí Písku ve Vršovicích, kde interligový tým musel bojovat o hubené vítězství o dvě branky. Rekordní výhry se naopak diváci dočkali v Chebu, kde viděli každou minutu hry jednu branku v domácí síti ale šedesátka ani tady nepadla. Rozdíl však byl propastný - 44 brankový a to snad ani nelze komentovat.

Čtvrtfinálová utkání jsou na pořadu 16. října 2013 tedy v době kdy interliga zahájí další reprezentační přestávku před prvními dvěma zápasy kvalifikace o postu na ME 2014 v Mostě proti Portugalsku a v polském Lublinu.

Výsledky zápasů osmifinále Českého poháru:

 

Jiskra Otrokovice – Sokol Poruba

20 : 40

Loko Cheb – DHC Slavia Praha

15 : 59

Sokol II. Kobylisy – HC Veselí n.Mor.

25 : 35

SHK Kunovice – DHK ZORA Olomouc

17 : 25

ČZ HBC Strakonice – Házená J. Hradec

24 : 32

Sokol Vršovice – Sokol Písek

23 : 25

Jiskra H. Brod – HC Zlín

14 : 37

HC Plzeň – DHK Baník Most

16 : 34