English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Obrat Hanaček ve druhé půli dnes na výborné Partizánske nestačil - Doplněn komentář

Obrat Hanaček ve druhé půli dnes na výborné Partizánske nestačil - Doplněn komentář 28.09.2013 22:55:05 - autor: vasek, přečteno 1639x

DHK ZORA Olomouc - HC Slávia Partizánske 24:28 ( 7:12)

Průběh skore: 0:3, 1:5, 2:6, 3:85, 5:8, 5:10, 7:10. 7:12 - 7:13, 9.13, 11:15, 12:20, 13:21, 14:22, 19:22, 20:23, 21:27, 24:27, 24:28.

Rozhodčí: B. Frieser, L. Frieser         150 diváků        7 m hody: 5/3 - 4/3     vyloučení: 2 - 4.

Sestavy a branky:
Olomouc:
Dederlová, Rašková - Růžičková 1, Berová 1, Pašková, Dostálová 7, Severová 4, Kubáčková 3/3, Salašová 1, Kalová 2, Huráňová 1, Salčáková 1, Ždánská, Gebre Slassie 3.

Trenér: Mgr. JAN BĚLKA

Partizánske: Súlovská, Škvareninová - Ščasná 2, Košíková 7/3, Blažeková 5, Szökeová, Kertészová 4, Kanku.ová. Vargová 2, Sýkorová, Michnová 4, Königová, Bettáková, Hollá 4.

Trenér: Peter OLŠAVSKÝ

Začátek interligového duelu v olomoucké hale dnes diváky příliš nepotěšil. Na Hanou totiž přijel celek z absolutní špičky tabulky, který v novém ročníku dává důrazně na srozuměnou, že zejména slovenským gigantům Michalovcům a Šaľe, vyrostl letos velký konkurent a se kterým budou muset vážně počítat nejen jmenované slovenské týmy, ale doslova celá interliga. Slovenky vlétly na svého soupeře jako tornádo, za šest minut vedly 0:3, v 11. minutě to bylo 1:5 a v 17. minutě svítil na ukazateli hrozivý stav 3:8. Domácí děvčata nevěděla kam dřív skočit. Téměř smrtelné nebezpečí hrozilo ze všech stran, každá z hostujících hráček byla pro obranu domácích děvčat a branku hájenou Dederlovou skoro stejně nebezpečná.

Pětibrankové vedení si hostující celek přenesl i do druhého poločasu a na jeho začátku neustále přidával další zásahy do černého. To už v brance domácích stála Lucie Rašková, která v závěru prvního poločasu vystřídala svou kolegyni v brance, ale ani tato změna příliš nepomohla. Partizánske neustále navyšovalo své vedení a v končící desáté minutě vedlo poprvé rozdílem osmi branek 12:20. Po Time-outu domácích se do branky vrátila Dederlová a domácí začaly hrát nejprve dvě osobky na Michnovou a Kertészovou, které se postupně změnily až na trojnásobné osobní bránění soupeřek. Osmibrankové vedení ještě vydrželo do 15. minuty, kdy za stavu 14:22 a po vyloučení Kertészové na dvě minuty nastal konečně obrat i ve vývoji skóre. Hostující děvčata si najednou nevěděla s novým bráněním domácích hráček rady a začaly ztrácet míče. Ivana Salašová proměnila svůj třetí střelecký pokus v 15. branku Hanaček a domácí tím zahájily pětibrankovou šňůru v podobě vstřelených branek.

Na začátku poslední desetiminutovky snížily domácí hráčky po dvou proměněných sedmičkách Kubáčkové až na 19:22 a bylo zaděláno na drama. Hostující lavička reagovala na vývoj výměnou brankařek a i když do té doby měla vynikající Súlovská v brance Partizánskeho podle našich záznamů 20 úspěšných zákroků a asi 55 % úspěšnost, vystřídala ji Škvareninová, která potvrdila, že hostující družstvo má vyrovnanou dvojici skvělých gólmanek. Soupeři se dařilo odpovídat na první výhru na půdě svého soupeře. Domácí družstvo je však třeba pochválit za nasazení a bojovnost v poslední čtvrthodince zápasu, kdy svého soupeře dostávaly často do krizových situací a při trochu větším klidu při zakončování brankových příležitostí, jim vstřelené branky domácích v dalších minutách zejména zásluhou výborných a hbitých Blažekové a Michnové a navýšil své vedení tři minuty před koncem utkání na 21:27, takže tři branky v jejich síti v posledních dvou minutách, z toho dvě z ruky Severové, po krásných přihrávkách do pivota od Aničky Gebre Selassie už byly pouze kosmetickou úpravou konečného výsledku.

Dá se říci, že Slovenky vyhrály na Hané zaslouženě a dosáhly tak na historickyprvní dvoubodvý zisk na Hané. Kdyby však domácí děvčata zachovala více cjhladnou hlavu při zakončování akcí, mohly i porušit zatím čisté bodové konto Slovenek.

Komentář asistentky trenéra Mgr. Lucie Fabíkové:

Ani na druhý pokus se házenkářky Zory Olomouc nedočkaly premiérového domácího vítězství v novém ročníku interligy. Olomoučanky doma prohrály se slovenským družstvem Partizanske o čtyři branky, když nedokázaly dohnat ztrátu, kterou nabraly v úvodu zápasu. Domácí hráčky nastoupily do zápasu hodně vlažně, soupeřkly vedly rychle 3:0, Hanačky se dlouho nemohly dostat do tempa a během deseti minut musel trenér Bělka vystřídat tři druhy obrany, než se domácí dostaly do hry.Nedůrazné a málo agresivní olomoucké obrany využívaly hlavně největší soupeřovy opory - spojky Michnová s Kertézsovou, a pokud se domácím přece jen podařilo ubránit tyto dvě ostrostřelkyně, využívaly to Slovenky k rychlým seběhům z křídelních prostorů, kde neomylně zakončovaly Blažeková s Hollou a Míša Dederlová s Luckou Raškovou měly plné ruce práce a na přesné střely Slovenek nemohly stačit.V postupném útoku si olomoucké spojky bohužel vybraly horší den a ke křídlům a pivotům se v prvním poločase míč téměř nedostal, a chvíli to vypadalo, že to bude hra kočky s myší, Partizánské totiž stále navyšovalo svůj náskok a do šaten odcházelo s pětibrankovým vedením. Domácí házenkářky daly za první poločas jenom sedm branek a do druhého dějství šly s tím, že budou muset zvýšit střeleckou produktivitu, pokud chtějí zvrátit nepříznivý stav.

To se jim sice povedlo, otevřely totiž hru a hrály "vabank" v podobě osobky hned na tři soupeřovy hráček, čímž se jim podařilo soupeře na chvíli paralyzovat a vzít mu několik míčů. Navíc se v této fázi Olomoučankám několikrát povedl přechod do rychlého útoku a konečně začaly spolupracovat s Luckou Severovou a Janou Kalovou na pivotu a několikrát také krásně našly volnou Lucku Dostálovou na pravém křídle, ale jak se říká "pozdě bycha hodit", nabuzené Slovenky totiž bojovaly o udržení stoprocentní bilance v letošní sezoně a nechtěly pustit Olomouc na dostřel.Olomoucká děvčata kupila celý zápas velké množství technických chyb a spálila hodně vyložených šancí a opět se potvrdilo staré známé přísloví:"Nedáš, dostaneš...,"Slovenky totiž špatnou olomouckou mušku nekompromisně trestaly góly z rychlých breaků.Osm minut před koncem Zora snížila na 20:23, pak však hostující tým znovu odskočil a nakonec udržel náskok až do poslední vteřiny.Přesto, že tento zápas nedopadl pro olomoucké házenkářky dobře, do dalšího zápasu si mohou odnést spoustu pozitivního - dokázaly si, že hrát se dá za každého stavu, že nikdy není nic ztraceno a že můžou stavět na své bojovnosti a kolektivním výkonu.