English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Páté interligové kolo už začíná ve středu

Páté interligové kolo už začíná ve středu 01.10.2013 10:17:12 - autor: vasek, přečteno 1361x

Plynulost dalšího kola WHIL bude částečně narušena víkendovým zahájením zápasů Evropských pohárů. Český mistr Baník Most bude hostit v sobotu ve své hale norský celek Levanger HK, který bude jeho soupeřem ve 2. kole Poháru EHF. Utkání 5. kola WHIL severočeského týmu tedy musí být předehráno už ve středu, kdy svěřenkyně Dušana Poloze nastoupí v Písku proti domácímu Sokolu. Druhou předehrávkou bude utkání mezi dvěma slovenskými družstvy ŠKP Senec - Slovan Duslo Šaľa, které bylo zařazeno do přímého přenosu vysílání SLOVAK ŠPORT TV, které bude hráno v pátek 04. 10. 2013. Všechna zbývající utkání budou sehrána v sobotu 5. října v podvečer.

Uplynulé kolo přineslo několik zajímavých zápasů, největším překvapením byla první ztráta bodů Iuventy Michalovce, která prohrála o jedinou branku v Šaľe. Druhým jednobrankovým rozdílem skončilo utkání v Hodoníně, kde „domácí" Veselí hostilo Porubu a utkání probíhalo jako na houpačce. Nejprve vedla Poruba šestibrankovým rozdílem, na začátku druhého poločasu zase vedlo Veselí o čtyři branky, aby nakonec nejtěsnější výhru slavil hostující celek po lépe zvládnuté koncovce. První body v sezoně si připsal Zlín, v utkání proti poslednímu Písku, dvě utkání, Most - Jindř. Hradec a Slavia Praha - Senec skončilo vysokými výhrami domácích favoritů. Svou letošní neporazitelnost a výbornou formu potvrdilo v Olomouci Partizánske, které nakonec porazilo domácí Hanačky, čtyřbrankovým rozdílem a vybojovalo dokonce svou první historickou výhru ze vzájemných zápasů hraných v Olomouci.

Středa 02. 10. 2013 v 18:00 hod.: Sokol Písek - DHK Baník Most
Utkání posledního s prvním má jednoznačného favorita v úřadujícím českém mistrovi. Domácí Jihočešky se v úvodu soutěže zatím nevzpamatovaly z odchodu svých nejlepších hráček (Borovská, Vyhnalová), po zranění, které utrpěla na ME juniorek se stále léčí Veronika Malá. Zatím se v nové sezoně nejvíc daří Součkové s Bubeníkovou, to všechno ale bude asi málo na rozjetého mistra. Černí andělé mají před sebou dva „anglické týdny", ve kterých se ukáže připravenost týmu, který zatím šlape a bez zaváhání vévodí tabulce soutěže. Družstvo spoléhá hlavně na své produktivní spojky Beňuškovou, Martínkovou, Růčkovou, Borovskou, výborně hraje také na křídle Michaela Janoušková. Mostečanky by si měly v Písku bez problémů dokráčet pro další vítězství a upevnit si vedení v soutěži.

Pátek 04. 10. 2013 v 18:00 hod.: ŠKP Piccard Senec - Slovan Duslo Šaľa
Slovenské derby se bude hrát ve sportovní hale v Modre a domácí celek ŠKP se bude muset hodně rychle dát do kupy po posledních porážkách, kdy zejména ta poslední v Praze na Slavii byla s nádechem debaklu (45:19). Před sezonou opustila družstvo podobně jako Sokol Písek, řada klíčových hráček a to co zbylo, zatím na soutěž nestačí. Jedinou hráčkou splňující vysoká kriteria soutěže tak momentálně zůstává Dominika Kodajová, figurující na druhé příčce tabulky střelkyň. Šaľa v minulém kole příjemně překvapila nejen své příznivce, ale celou házenkářskou veřejnost, svým neohroženým bojem proti favorizované Iuventě. Střelecký prapor družstva vysoko drží zejména produktivní spojky Szarková, Veselková a Demajová, prosazuje se také na křídle Súkenníková a v posledních kolech se přidala také Bíziková. Bylo by velkým překvapením, kdyby Šaľanky v Modre ztratily nějaký bod.

Sobota 05. 10. 301 v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce - HC Zlín
Michalovské házenkářky nesly hodně těžce porážku, kterou utrpěly minulý víkend v Šaľe od svého odvěkého rivala. Ve všech ohlasech a rozhovorech po utkání slibovaly, že musejí porážku hned odčinit a v nejbližších zápasech zase plně bodovat. Budou k tomu mít příležitost v utkání se Zlínem, i když tomu se podařilo konečně v utkání uspět, bylo to ale jen proti poslednímu celku tabulky Písku. Východoslovenský celek má určitě nejsilnější hráčský kádr ze všech interligových družstev a s největší pravděpodobností o tom hned v dalším utkání bude chtít zase přesvědčit. Neúčast svých kanonýrek, Slovinky Gerič i Tobiášové by jim v tom neměla zabránit a se svým soupeřem by si měly bez problémů poradit. Zlíňačky přijaly výhru s Pískem s úlevou, jejich hodně posílený kádr už body potřeboval hlavně k posílení sebedůvěry svých hráček. Zatím se střelecky nejvíc daří Šárce Marčíkové a Nudni, Bebe Tothová, jejich nejzářivější posila se už také začíná prosazovat. Každopádně ale na Zemplíně budou vysokými favoritkami domácí hráčky.

                                                                                                                                                     Sobota 05. 10. 2013 v 18:00 hod.: HK Slávia Partizánske - DHC Slavia Praha       Utkání druhého, s třetím, tedy souboj dvou Slavií, lze bez zaváhání zařadit jako šlágr kola. Vyrovnanější a očekávanější duel z pátého kola bychom asi těžko hledali mezi ostatními zápasy. Slovenky zatím neztratily ani bod a to mají za sebou na příklad doma zápasy s Porubou a Veselím a před týdnem v Olomouci. Prostě s Partizánskym se musí letos vážně počítat ke kandidátům na nejvyšší příčky. Výčet opor, který jsme uvedli v pozvánce na utkání na Hané se plně potvrdil, k nim se ale v Olomouci přidala ještě další z reprezentačních spojek Martina Košíková, která se stala nejlepší střelkyní družstva v zápase. Ve velké pohodě ale hraje také pražská Slavia, která zaváhala jen v Michalovcích, odtud se ale budou body vozit jen velmi sporadicky. Slavistky válcují své soupeře, mají nastříleno daleko nejvíc branek ze všech družstev interligy. Prosazují se nejen osvědčené kanonýrky Kutlvašrová s Keclíkovou, ale také křídla Knedlíková a Jedličková. Bez povšimnutí nemůže zůstat ani výkon 19 leté Elišky Jačkové, navíc Slavia představila v interlize další supertalent v podobě teprve šestnáctileté Kordovské a ani ta se neztratila. Utkání slibuje vyrovnanou bitvu, vítěze si netroufáme tipovat, vyloučena nemusí být ani dělba bodů.

Sobota 05. 10. 2013 v 18:00 hod.: Sokol Poruba - DHK ZORA Olomouc
Další utkání dvou sousedů v tabulce bude moravským derby. Oba soupeři se velmi dobře znají, v přípravě sehráli několik vzájemných utkání se střídavými výsledky. Domácí Sokolky budou hrát teprve druhé utkání ve vlastní hale, zatím hrály třikrát venku a přivezly dva body z Veselí, v domácím prostředí porazily Jindř. Hradec, ne však příliš přesvědčivě (27:25). Hvězdou týmu je jednoznačně Míša Hrbková, která zatím vévodí střelecké tabulce celé interligy. Z ostatních hráček se prosazuje nejvíc Slovenka Minarčíková, letní posila z Partizánskeho. Celé družstvo toužebně vyhlíží postup uzdravování Pavly Poznarové i další z posil Leony Švirákové ze Zlína. Hanačky před týdnem podruhé doma prohrály, jejich soupeř Partizánske však podal výborný výkon a domácí jednoznačně přehrál. Naopak venku olomoucké družstvo ještě neprohrálo a chtělo by se pokusit zabodovat i na horké půdě v Ostravě. Zatím se nemohou chytit výrazněji spojky, nejúspěšnějšími střelkyněmi družstva jsou zatím Dostálová se Salčákovou a to žádné velké kanonýrky ze středních vzdáleností rozhodně nejsou. Favoritkami utkání bude domácí družstvo, Hanačky však nepojedou do Ostravy s poraženeckou náladou a chtějí potvrdit své výborné výkony na hřištích soupeřů, i když ti předchozí nebyli takového kalibru jako je čeká v sobotu v Ostravě.

Sobota 05. 10. 2013 v 18:00 hod.: Házená Jindř. Hradec - HC Veselí n. Mor..
Také u Vajgaru očekávají toužebně zisk prvních letošních bodů, zatím se jim příliš nedařilo, i když s výjimkou prvního kola nebyli jejich soupeři z nejlehčích. Složení hráčského kádru se od minulé sezony příliš neliší, družstvo neopustila žádná z velkých hvězd, na druhé straně však ani na straně příchodu žádná velká jména na jihu Čech nezakotvila. Klub spoléhá na nadějné mládí, to však může být spíš devízou do budoucna než naděje na řešení aktuální ne příliš růžové situace družstva. Nejproduktivnější je zatím Krupicová, víc než polovina jejich branek však pochází se 7 m hodů, dále pak zkušené Eliášová a Jitka Matoušková. Na rozdíl od svého soupeře v družstvu Veselí prakticky nezůstal kámen na kameni. I proto se Jihomoravankám moc nevěřilo, výsledky zatím nejsou sice oslnivé, ale odpovídají možnostem. Panenky mrzí výsledek posledního utkání před týdnem doma proti Porubě, které nezvládly až vinou nedotažené koncovky. Hvězdou týmu je Romana Chrenková, začínají se prosazovat i slovenské posily Bačíková s Hvostaľovou. Ani v tomto utkání nelze hovořit o žádném ze soupeřů jako o jednoznačném favoritovi.