English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Olomoucké házenkářky hrají o víkendu v halách soupeřů

Olomoucké házenkářky hrají o víkendu v halách soupeřů 02.10.2013 13:42:29 - autor: , přečteno 1289x

S výjimkou druhého družstva mladších žaček budou hrát všechna ostatní družstva DHK ZORA Olomouc svá mistrovská utkání v halách svých soupeřů, k nimž se doslova rozprchnou po celé republice od Plzně až po Ostravu. Interligové družstvo žen bude hrát své utkání 5. kola v sobotu v Ostravě proti Sokolu Poruba (informovali jsme v článku o WHIL), v sobotu budou hrát i žákovská družstva - mladší žačky v sousední Velké Bystřici, starší žačky o něco dále v Otrokovicích.

Zbývající zápasy odehrají Hanačky v neděli. Jako první vyrazí v 8 hod. autobusem společně do Havl. Brodu starší a mladší dorostenky DHK ZORA, zhruba ve stejnou dobu odjede auty „B" tým mladších dorostenek do Zlína. O půldruhé hodiny později vyjedou mikrobusem západním směrem až do Plzně děvčata prvoligového „B" týmu žen. Jaké mají jednotlivá družstva v utkáních se svými soupeři šance ?

Obě žákovská družstva by si měla se svými soupeři poradit, mladší žačky ve Velké Bystřici a starší v Otrokovicích. Nejobtížnější roli bude mít asi béčko mladších dorostenek ve Zlíně, kde nastoupí proti jednomu z favoritů skupiny Morava B, proslulých vítězek loňského ročníku Žákovské ligy, které tvoří zhruba půl na půl děvčata ročníku narození 1998 a 1997. To naše družstvo je sestaveno z mnohem mladších děvčat, několik je jich dokonce ročníku narození 1999 a 2000. Bude to pro ně určitě dobrá škola. V úplně jiné situaci odjíždí do Havl Brodu olomoucké mladší dorostenky „A", které by měly mít se svými soupeřkami méně obtížnou práci, alespoň pokud se dají porovnat předchozí výsledky obou týmů. H. Brod sice je také stále bez porážky, když porazil doma Vel. Meziříčí, remizoval ale před týdnem v Hodoníně, kde naše družstvo vyhrálo vysoko 35:15 a navíc před týdnem rozstřílelo Pardubice 53: 8.

V roli favorita odjíždí do Havl. Brodu také družstvo starších dorostenek. Má se svým soupeřem dva týdny starou zkušenost z turnaje právě v Havl. Brodě, kde s ním vyhrálo ve zkráceném čase 27:16, bez tehdy nemocné střelkyně Hany Kratochvílové. Také první zápasy v soutěží hovoří ve prospěch olomouckého družstva, které oba své zápasy přesvědčivě vyhrálo, Havl. Brod prohrál s Vel. Meziříčím a bod si přivezl z Hodonína.

Posledním ve výčtu družstev je prvoligový „B" tým žen, který cestuje už podruhé v sezoně do Plzně, tentokrát bude hrát proti družstvu SVŠ Plzeň. Zatímco v souboji proti favorizovanému družstvu HC Plzeň v 1. kole jsme olomouckou rezervu chválili za statečný boj, kdy po většinu zápasu nad favoritem vedlo, druhé utkání doma proti Kobylisům je nezastihlo v dobré pohodě, když po vyrovnaném poločase (15:15), vůbec nezvládlo pokračování a pražskému týmu podlehlo pětibrankovým rozdílem. Jedinou hráčkou, která v domácím prostředí uspěla, byla autorka 11 golů Adéla Samcová, všechny ostatní, včetně Pavly Macharáčkové, která sice nastřílela 5 branek, má ale také určitě na víc, zahrály pod své možnosti. Věřme, že se děvčata z chyb poučila a v Plzni opět zahrají svou hru a přivezou oba body. Jejich soupeřky jsou na tom po dvou kolech podobně jako ony, mají také na svém kontě nulu, když po debaklu doma s béčkem Slavie Praha, prohrály vysoko i v Kunovicích. V družstvu Plzně se v obou utkáních představila v dobré formě jediná hráčka, dvacetiletá Galušková.