English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky na skvěle hrající Porubu neměly šanci uspět

Hanačky na skvěle hrající Porubu neměly šanci uspět 05.10.2013 21:52:23 - autor: vasek, přečteno 1432x


Sokol Poruba - DHK ZORA Olomouc 29:21 (13: 8)

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:2, 4:3, 7:3, 9:6, 10:7, 12:7, 13:8 - 14:9, 16:9, 16:13, 17:14, 19:14, 20:17, 25:17, 26:19, 28:20, 29:21.

Rozhodčí: Bečička, Horák           180 diváků           7 m hody: 3/3 - 6/4           vyloučení: 4 - 3.

Sestavy a branky:
Poruba:
Roháčková, Doláková, Bártová - Šteffanová, Mýlková 3, Lešková, Tomašechová, Hrbková 7/3, Adámková 4, Rechtorisová 7, Chovancová, Minarčíková 2, Bělohoubková 2, Revajová, Uhráková 4.

Trenér: Jan BEŃADÍK

Olomouc: Zuzánková, Dederlová, Rašková - Růžičková 7/4, Sovová, Berová 2, Pašková 1, Dostálová 3, Severová 2, Kubáčková 3, Salašová 1, Kalová, Huráňová, 1, Ždánská 1, Gebre Selassie.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Obě družstva nastoupila do utkání v neúplných sestavách, v domácím družstvu stále chyběla ještě Poznarová a Šviráková, olomouckého týmu ulehla v týdnu Salčáková a stále ještě není úplně fit Fabíková. Začátek utkání byl trochu nervozní, obě družstva i diváci čekali na první branku v síti šest minut. Od samého začátku byli však aktivnější domácí házenkářky, které si také vytvořily první zajímavý náskok, když mezi 12. a 14. minutou třemi brankami v řadě zvýšily své vedené z 4:3 na 7:3. Stále se hrála zajímavá házená, domácí družstvo si udržovalo mírný tří až čtyřbrankový náskok, opět však v závěru poločasu navýšily třemi brankami své vedení na poločasových 13:8.

Na začátku druhého poločasu odskočilo domácí družstvo na 16:9, v zápětí však Hanačky kontrovaly a čtyřmi vstřelenými brankami se opět dotáhly na tříbrankový rozdíl 16:13 a vypadalo to, že by mohlo domácím zle zatápět. Dalších deset minut se hrálo vyrovnaně v 18. minutě byl stav 20:17, k obratu však došlo po Time outu domácích, po kterém domácí pěti brankami v řadě zvýšily své vedení na 25:17 a o výsledku bylo rozhodnuto.

Hlavní příčinou porážky hosrtujícího družstva byl asi obrvoský počet technických chyb, kterých jsme ve statistikách napočírali 25 a to je číslo opravdu obrovské.

Hlasy po utkání:

Lucie Fabíková (Zora Olomouc): „Poruba vyhrála zcela zaslouženě a dala nám lekci z efektivity. Domácí hráčky hrály s obrovskou radostí. Náš výkon byl ostudný a nemám pro něj vysvětlení. Rozdíl byl v přístupu i tom, jak se hráčky tvářily. K optimální formě máme daleko, což bylo patrné. Navíc ta naše laxnost dnes doopravdy rozhodla."

Ján Beňadik (DHC Sokol Poruba): „Pro nás to bylo zasloužené vítězství a důležité pro to, abychom co nejdříve měli jistotu účasti v elitní české čtyřce. Olomouc hrála podle očekávání na Míšu Hrbkovou osobku, což se stává už pravidlem. A je vidět, že tým už má hru bez ní v útočné fázi zažitou. Líbila se mi naše obrana, rezervy máme určitě ve střelbě, kde bychom měli mít lepší efektivitu."

Jetšě zhodnocení od asistentky Mgr. Lucie Fabíkové:

Další důležitý interligový zápas čekal hráčky DHK Zora Olomouc na palubovce jejich odvěkého rivala, loňského českého vicemistra, družstva Sokol Poruba.Pro oba týmy to byl zápas velmi důležitý, jak Olomouc, tak Poruba chtějí do českého play off a oba týmy měly doposud shodně dvě vítězství a chtěly přidat další.Olomoučanky chtěly navíc svým výkonem smazat nepovedený zápas proti Partizánskému v minulém kole, což se jim však nepodařilo, a jediné, co se jim v tomto zápase podařilo, bylo to, že se zápas vryje všem Olomouckým, a nejen Olomouckým do paměti na hodně dlouhou dobu - bohužel to však budou vzpomínky hodně nepříjemné. Celý zápas se dá shrnout jednou větou- Olomouckým nevyšlo vůbec nic! Poruba se hned od začátku ujala vedení, nutno podotknout, že Olomouc jim to velmi ulehčovala, mnohdy se porubské házenkářky samy divily, jak lehce se jejich soupeřky zbavovaly míče, většinou jim ho házely dokonce přímo do rukou a domácí hráčky mohly snadno navyšovat svůj náskok. Olomoučanky nejen, že se nezmohly na odpor, ještě dostaly od Poruby lekci z jednoduché a efektivní házené, kdy hráčky měly radost z každého góly a z každé povedené akce, kdežto u hráček Zory musel mít každý divák pocit, že hrají za trest a že v podstatě vyhrát ani nechtějí. Pokud chtějí olomoucké házenkářky nadále pomýšlet na boj o play off, je před nimi dlouhá a obtížná cesta, která bude muset začít pokorou, respektem a notnou dávkou sebekritiky.