English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Šesté kolo WHIL se hraje v pěti různých termínech - DOPLNĚNA DALŠÍ UTKÁNÍ !!!

Šesté kolo WHIL se hraje v pěti různých termínech - DOPLNĚNA DALŠÍ UTKÁNÍ !!! 09.10.2013 10:17:57 - autor: vasek, přečteno 1750x

Interliga házenkářek má už za sebou pět odehraných kol, dneškem prakticky vstupujeme do druhé poloviny její podzimní části základní části. Aktuální tabulka mění po každém kole své spektrum zajímavostí, ta současná je odstupňována pravidelně po dvojicích celků vždy po dvou bodech od 10 až po nulu. V čele je dvojice družstev, které mají plný počet získaných bodů - obhájce prvenství ve WHIL Baník Most a trochu překvapivě Partizánske. To si o víkendu poradilo s ambiciózní Slavií Praha a znovu potvrdilo naše předpoklady, že si osvojilo roli Černého koně soutěže. Druhou dvojici, která ztratila jen dva body, jsou slovenské velkokluby Šaľa a Michalovce, tentokrát bylo v domácí prostředí ve vzájemném duelu úspěšnější Duslo. Horní polovinu tabulky pak uzavírají dva silné české šestibodové týmy Slavia Praha a Sokol Poruba - které čeká vzájemné střetnutí právě v tomto kole, v neděli v Edenu.

V čele druhé poloviny tabulky jsou Hanačky spolu s Panenkami z Veselí, které mají na svém kontě zatím po čtyřech bodech za dvě výhry a tři porážky. S dalším dvoubodovým odstupem je za nimi dvojice, HC Zlín, který získal své první body před dvěma týdny v boji proti Písku a ŠKP Senec, který naopak vyhrál hned v 1. kole a od té doby zaznamenal jen samé porážky. Zatím bez bodového zisku jsou pak na chvostu tabulky obě Jihočeská družstva, Jindř. Hradec a Sokol Písek.

Šesté kolo je prvním v letošním ročníku, které je roztaženo na více než týdenní dobu a bude hráno v pěti různých termínech. Už ve středu se v Písku předehrává utkání domácích Sokolek s Iuventou Michalovce, které čeká o víkendu doma dvojzápas 2. kola Poháru EHF s izraelským Bnei Hertzeliya. Ve čtvrtek uvidí diváci v přímém TV přenosu televize Slovak Šport zajímavé slovenské derby Šaľa - Partizánske. V sobotu budou sehrána jen dvě utkání na Moravě, ve Zlíně přivítají Senec a v Olomouci hraje Jindř. Hradec. V neděli pak nastoupí v Edenu domácí Slavia Praha v dalším šlágru kola proti Sokolu Poruba a kolo bude dohráno z důvodu víkendového startu Baníku Most v Evropském poháru v Norsku až příští pátek 18. října, když se na severu Čech utkají domácí s Veselím.

Středa 09.10.2013 v 18:00 hod.: Sokol Písek - Iuventa Michalovce
Jihočešky hrají nyní sérii zápasů ve středu, před týdnem hrály doma s Mostem, dnes hrají s Michalovcemi a příští středu čtvrtfinále Českého poháru s Olomoucí. Družstvo je zatím beznadějně poslední bez jediného bodu a dost těžko se dá očekávat bodový zisk v souboji se slovenským mistrem. Ten sice přijede po nepříjemné porážce před týdnem v Šaľe, ale rozdíl obou hráčských kádrů je tak velký, že ani v případě slabšího výkonu hostujícího celku se nedá očekávat nic jiného než jejich jasné vítězství. Iuventa se v týdnu posílila na brankařském postu, když získala 19 letou juniorskou vicemistryni světa 2012 Anastasii Zykovovou z ruského HC Lada Togliatti, která s družstvem Iuventy už cestuje i na jih Čech. Vysokým favoritem je celek Iuventy Michalovce.

Čtvrtek 10.10.2013 v 16:45 hod.: Slovan Duslo Šaľa - HK Slávia Partizánske
Televizní utkání slovenských týmů je jedním ze šlágů 6. kola a utkáním sousedů v tabulce. Domácí Duslo před týdnem vyhrálo také v domácím prostředí nad úřadujícím slovenským mistrem Iuventou Michalovce a bude chtít svůj bodový příděl rozšířit i v souboji se zatím nejúspěšnějším slovenským týmem. Domácí družstvo má k dispozici dvojici vyrovnaných brankařek, Grandtnerovou a Ukrajinku Krebs, spoléhá na své úderné spojky Szarkovou a Veselkovou i rychlonohá křídla Súkenníkovou a Bízikovou. Hostující děvčata mají také vynikající gólmanku Súlovskou, hlavními postavami družstva jsou reprezentační spojky Michnová, Kertészová a Košíková, Blažeková zase patří mezi nejlepší křídla soutěže. V utkání je těžké označit jedno z družstev za favorita utkání, dá se však předpokládat, že Duslo bude chtít využít výhodu domácího prostředí. Každopádně lze očekávat špičkovou a moderní házenou v podání obou celků.

Sobota 12.10.2013 v 16:00 hod.: HC Zlín - ŠKP Picard Senec
V prvním sobotním utkání nastoupí ve zlínské hale domácí družstvo v utkání se soupeřem, se kterým očekávají další zisk bodů do tabulky. Zatím jsou na tom obě družstva podobně, mají na svém kontě po dvou bodech, rozdíl je v tom, že domácí družstvo si své první body připsalo až v předminulém kole a ani před týdnem v Michalovcích nebyl jejich výkon žádným propadákem, zatímco Slovenky vyhrály jen v prvním kole a od té doby se stále nemohou chytit. Z domácího celku je zatím nejlepší střelkyní Šárka Marčíková, střelecky se začíná probouzet i nejzářivější letní posila Bebe Tóthová a také Darina Nudni. Trenér Sabadka hodně spoléhá také na výkon svých zkušených brankařek Lenky Černé a Túrociové, ale také Mahďáková podává vyrovnané výkony. Senec má ve svém středu aktuálně vedoucí ženu tabulky střelkyň Dominiku Kodajovou, autorku 43 branek která ale v družstvu ční jako maják, další hráčky naopak jen paběrkují, za ní Štetáková jich nastřílela zatím jen 13. Oporou by měla být také mladá brankařka Alexandra Bonová, vedoucí žena pořadí úspěšných zákroků gólmanek, pokud nejde o chybu ve statistice, protože více než sto úspěšných zákroků ve čtyřech utkáních daleko převyšuje ostatní interligové brankařky, které mají o více než 40 zákroků méně. Favoriitkami utkání jsou domcí házenkářky.

Sobota 12.10.2013 v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - Házená Jindř. Hradec
Domácí družstvo v této sezoně pronásledují zdravotní problémy hráček, v každém utkání musejí trenéři řešit absence svých svěřenkyň a ještě se nepovedlo nastoupit v tom nejsilnějším složení, které mají k dispozici. Družstvo se také potýká s herními problémy, v jejich hře se objevuje řada nepřesností, spojených s velkým množstvím technických chyb, na potřebné úrovni není ani střelecká produktivita, která se pohybuje jen mírně nad 50 %, v proměňování sedmiček jsou Hanačky úplně poslední. Děvčata jsou vedena k moderní hře, která však v sobě nese riziko chyb a ty bohužel jejich výkon často sráží. Věřme, že v sobotním souboji odvedou děvčata své maximum a body zůstanou na Hané. Jejich soupeřky jsou zatím bodově na nule i když v některých utkáních vzdorovaly svým zkušenějším soupeřkám a zejména jen dvoubrankové porážky v Ostravě a doma s Veselím ukazují na potenciál, který družstvo má. Střelecky se zatím nejvíc daří těm nejzkušenějším Eliášové, Matouškové a Kohoutové, Katka Krupicová dokonce vévodí střelecké abulce 7 m hodů celé interligy. Favoritkami střetnutí budou však domácí hráčky, které v minulosti se svými sobotními soupeřkami ještě nikdy neprohrály.

Neděle 13.10.2013 v 17:00 hod.: DHC Slavia Praha - Sokol Poruba
Posledním víkendovým utkáním interligy bude jeho šlágr v podobě utkání sousedů z popředí tabulky. Domácí Slavia, sehrála před týdnem vyrovnanou partii v Partizánskem a podlehla až v koncovce rozdílem dvou branek. Ve výborném světle se představila juniorka Eliška Jačková, která se s devíti brankami stala nejlepší střelkyní zápasu. Prosazují se však i další slavistické ikony brankařka Satrapová, spojky Kutlvašrová a Keclíková, na křídlech Knedlíková s Jedličkovou a Stellnerová na pivotu. Poruba čeká toužebně na návrat do sestavy dlouhodobě zraněné Poznarové, zatím družstvo táhne především excelentně hrající Míša Hrbková, k ní se přidá vždy některá z dalších kvalitních hráček na příklad slovenské trio Uhráková, Rechtorisová a Minarčíková, nebo Adámková. Vzhledem k současnému stavu v obou družstvech favorizujeme Slavii Praha, ostravská děvčata však mohou překvapit.