English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > V neděli se hrají v hale Zory čtyři utkání celostátních soutěží

V neděli se hrají v hale Zory čtyři utkání celostátních soutěží 09.10.2013 16:56:11 - autor: , přečteno 1548x

 Minulý týden hrála všechna družstva DHK ZORA Olomouc na hřištích soupeřů, nastávající víkend zase bude hala po oba dny od rána do večera plná dívčí házené.Utkání všech tří dorosteneckých týmů a B družstva žen jsou na programu v neděli 13. října 2013.

Jednotlivá utkání se hrají v těchto časech:

Mladší dorostenky v 10:30 hod. : DHK ZORA Olomouc B - Sokol Ostrava - Zábřeh
B družstvo mladších dorostenek hledá svou vlastní tvář, je sestaven z mladých hráček, většinou ještě žákovského věku. Jejich cílem je zejména sbírání zkušeností, které by měly zúročit v příštích sezonách. Zatím se nejvíc prosazují děvčata hrající na křídlech (Soukupová, Vítková), v družstvu je několik děvčat, které mají výborné fyzické předpoklady a jejich čas určitě brzy přijde (Tkadlecová, Konůpková, Concolino atd.). Trenérka družstva Gábina Kubáčková může spoléhat i na solidní výkony brankařek Paškové a Pallyové. Jejich soupeřky jsou sice bez bodu, když třikrát prohrály, mají ale ve svém středu několik výborných střelkyň (Odstrčilová, Martinková, Michalíková). Družstvo je složeno z hráček několika okolních oddílů Hlučín, Opava, Hrabůvka atd.), které jsme viděli při jejich startech v Žákovské lize.

1.liga ženy: ve 12:30 hod.: DHK ZORA Olomouc B - Tatran Bohunice
Také soupeřky béčka žen jsou zatím po třech kolech bez bodu a budu to mít asi jako nováček soutěže hodně těžké. Jejich nejlepší střelkyní je 35 letá Lucie Marková, pamatující ještě dobré časy Bohunic ve WHILce v letech 2004 - 6. Jinak je v družstvu několik hráček na hostování z Pardubic, event. z Vel. Meziříčí. Domácí družstvo by mělo být v tomto utkání v roli favorita, pokud na příklad nemoc nebo zranění nenaruší jejich základní sestavu a také nastoupí-li některé hráčky z hráčského kádru inerligového týmu. Trenérka Coufalová bude určitě spoléhat na své brankařky a také na střelkyně Samcovou, Macharáčkovou, Kosovou, nebo rychlost Koppové, Studené a dalších. Klíčový je i výkon pivotů ve kterých družstvo má svou kvalitu v Kulíškové, nebo Žákové.

Liga starší dorky 14:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - Sokol Velké Meziříčí
V utkání starších dorostenek půjde o střetnutí prvních dvou týmů aktuálního pořadí. Soupeřky olomouckých dorostenek ale hodně překvapivě podlehly v minulém kole v Pardubicích, se kterými si naopak Hanačky poradily o kolo dříve, když je porazily rozdílem 21 branek. Hanačky před týdnem hrály v Havl. Brodě, musely se však obejít bez svých dvou ostrých spojek Zimové a Hurychové a je otázka budou-li obě fit do nedělního zápasu. I bez nich by však měly domácí hráčky utkání zvládnout i když soupeře není možno také nijak podcenit. Má ve svém družstvu na příklad nejlepší střelkyni soutěže Ivu Záviškovou autorku 22 branek, nebo dorosteneckou reprezentantku Markétu Partlovou. Obě také už hrají spolu s několika dalšími v družstvu žen ve 2. lize, Partlová navíc hostuje i v prvoligovém celku žen Bohunic. Bude to jistě zajímavá konfrontace, měla by se však prosadit kvalita klíčových hráček domácích, ať už některá ze jmenovaných spojek, nebo odchovankyně Vel. Meziřičí Hana Kratochvílová, sestry Fryčákovy a další.

Liga mladší dorky 16:30 hod.: DHK ZORA Olomouc A - Sokol Velké Meziříčí
Poslední nedělní střetnutí by podle papírových předpokladů mělo být také jednoznačnou záležitostí domácích děvčat, které zatím všechny své soupeřky jednoznačně převálcovaly a jejich brankový poměr ze tří tkání 135:45 hovoří za všechno. I když porovnávat výsledky z ostatních zápasů může být ošidné, přece jen ukazuje na rozdíl, když děvčata z Velkého Meziříčí na příklad utkání v Havl. Brodě prohrála a Hanačky tam před týdnem vyhrály 47:22. Ofenzivní síla mladých Olomoučanek je velká, mezi jedenácti nejlepšími střelkyněmi skupiny je pětice hráček Zory, je však třeba říci, že je mezi nimi také trojice děvčat z družstva Vel.Meziříčí - Koudelová, Kateřina Závišková, nebo Janečková, které budou asi největší hrozbou pro olomoucké brankařky.

Vyberte si z nedělního programu některá z utkání a přijďte povzbudit naše hráčky na jejich zápasy !!!