English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V Olomouci koncertovaly domácí hráčky - Doplněno o komentář trenéra Bělky !!!

V Olomouci koncertovaly domácí hráčky - Doplněno o komentář trenéra Bělky !!! 12.10.2013 21:12:34 - autor: vasek, přečteno 1956x


DHK ZORA Olomouc - Házená Jindř. Hradec 29:13 (14: 4)

Průběh zápasu: 3:0, 3:1, 6:1, 6:3, 11:3, 11:4, 14:4 - 14:6, 16:7, 20:8, 21:10, 25:10, 25:11, 27:11, 27:13, 29:13

Rozhodčí: Kosa, Švidernoch      185 diváků      7 m hody: 6/6 - 4/1      vyloučení: 2 - 4

Sestavy a branky:
Olomouc:
Rašková, Dederlová - Růžičková 7/5, Berová 1, Pašková, Dostálová 2, Severová 2, Salašová 5, Kalová 2, Huráňová 2, Salčáková 3/1, Ždánská 4, Gebre Selassie 1.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Jindř. Hradec: Melichová, Davidová - Horečková, Kohoutová 1, Eliášová 5, Davidová, Markesová, Jonová 2, Bílková, Krupicová 4/1, Maryšková 1.

Trenér: Karel PETRŽALA

Olomoucké házenkářky dnes potěšily své příznivce, nejen tím, že si poradily se svými soupeřkami a připsaly si dva důležité, přesto však "povinné" domácí body, ale zejména způsobem, jak toho dosáhly. Od prvních minut se zakously do svého soupeře a nedovolily mu dlouhé minuty vůbec nic. V brance tentokrát začala Lucie Rašková a představila se ve skvělé formě, když za celý první poločas pustila za svá záda jen 4 střely soupeřek. Nutno však říci, že velkou zásluhu na tom měly spoluhráčky, protože jejich pohyblivá, aktivní a agresivní obrana zaskočila Jihočešky a ty byly schopny za prvních 30 minut jen 16 krát zakončit své akce střelbou, z toho dvakrát ze sedmimetrových hodů.

Domácí družstvo se ujalo vedení 3:0, když jedinou úspěšnou střelkyní byla Katka Růžičková, z toho první dvě branky byly ze sedmiček. Soupeř snížil až na začátku 5. minuty na 3:1, domácí si však stále udržovaly aktivitu a skore v jejich prospěch narůstalo. V desáté minutě to bylo 6:2, za dalších deset minut už vedly 11:3 a z utkání se stávala jejich exhibice. Do konce prvního poločasu se nakonec skóre ustálilo na desetibrankovém rozdílu 14:4. Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil, Hanačky navyšovaly své vedení, v 7. minutě za stavu 18:7 se do branky postavila Míša Dederlová a ta pokračovala v galapředstavení. Olomoucké útoky se valily jako lavina na hostující branku, ve které chytala olomoucká odchovankyně Klára Melichová a přesto, že zabránila řadě střel do své sítě narůstajícímu brankovému rozdílu však nedokázala zabránit. V začínající 22. minutě zvýšily domácí hráčky na 15 brankový rozdíl (25:10) a utkání v poklidu dohrály.

V domácím dresu se nakonec do hry zapojily všechny hráčky, skoro všechny se také zapsaly do střelecké tabulky. Moderní a rychlá házená tentokrát slavila úspěch, počet technických chyb poklesl oproti minulému zápasu na přece jen lepší číslo 11, což se také projevilo na výborném výsledku. Pozoruhodné na hře soupeřek bylo, že hostující družstvo patřící zejména zásluhou Krupicové k nejúspěšnějším exekutorkám sedmimetrových hodů v celé soutěži a Krupicová je vedoucí ženou proměnněných sedmiček, nedaly dnes v Olomouci hned tři 7 m hody

Hodnocení trenéra družstva Jana Bělky:

Na utkání jsme se připravovali s respektem, protože soupeř v letošní sezoně uhrál velmi těsné výsledky se soupeři z Veselí a Poruby. Holky vzaly od začátku toto utkání velmi zodpovědně. Oproti předchozím dvěma utkáním, jsme snížili počet technických chyb a zlepšili přechod do rychlého útoku. Především musím ale holky pochválit za velmi kvalitní hru v obranné fázi. Opět jsme neproměnili pár vyložených střeleckých pokusů, a to musíme zlepšit, protože v dalších utkáních, které nás na podzim čekají, to může mít rozhodující efekt v celkovém výsledku. Pochválit můžeme určitě obě brankářky, které chytaly velmi dobře. Všechny holky hrály s chutí a bylo to znát na hřišti i na samotném výsledku.