English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Po dvou kolech interligy

Po dvou kolech interligy 17.09.2007 11:37:03 - autor: , přečteno 2140x

Interliga házenkářek má za sebou první dvě kola a pohled na tabulku pro příznivce olomoucké ženské háezné není nijak příjemný. Po porážce v Trenčíně se naše družstvo usadilo na 10. místě, což je v naprostém rozporu s tím, co jsme všichni před začátkem soutěže očekávali a co také děvčata na hřišti v přípravných turnajích předváděla. Pravda, los nevzbuzoval pro první kola nijak přehnaný optimismus, mějme na paměti sílu soupeřů a ambice především bratislavského ŠKP, ale i v domácím prostředí, velmi nepříjemného Trenčína. Tabulka po dvou kolech nedává nejpřesnější obraz rozložení sil. Současná netradiční podoba tabulky je také odrazem několika překvapivých výsledků, z nichž nejvýše ční výhra nováčka z Jindř. Hradce s loňským třetím celkem WHIL B. Bystricí..

Předsezónní ambice naplňuje jednak suverénní celek Iuventy Michalovce, který bude i letos jen těžko hledat přemožitele, ale také bratislavský ŠKP. Remíza v Olomouci se po výhře ŠKP nad silným družstvem Duslo Šaľa jeví v docela jiném světle a skoro se dá říci, že bod našich děvčat z tohoto utkání je spíš ziskem, než ztrátou. S výjimkou Iuventy mají všechna družstva bodové ztráty, vše se tedy bude rozhodovat až v příštích 20 kolech soutěže, nicméně už začátek sezony naznačuje, že půjde o soutěž vyrovnanou, dramatickou a snad i házenkářsky kvalitní.

Největším negativním překvapením jsou zatím asi dvě porážky tradičně třetího družstva WHIL - ŠKP Banská Bystrica, našeho loňského přemožitele z Challenge Cupu. Je pravdou, že z družstva odešlo několik klíčových hráček (Tobiášová do Michalovců, Štetáková do Bratislavy, Szabová zanechala činnosti), přesto však družstvo klubu s takovou tradicí a ambicemi by si asi nemělo dovolit takové výpadky a nastupovat dokonce s brankařkou v poli. Družstvo se však už asi z úvodního šoku vzpamatovává a do Zlína přijelo už s několika novými zahraničními posilami a dokonce se znovu na hřišti objevila i Szabová. Zajímavé bude, jak se v příštím zápase vyrovná se situací proti Veselí.

Příjemným překvapením je naopak sympatický vstup do soutěže ze strany nováčka soutěže z jihu Čech a také stále se lepšící družstvo Zlína, kde vsadili na mladé hráčky, převážně odchovankyně klubu a ty se začínají prosazovat. Ostatní česká družstva trochu zápasí sama se sebou, mistrovská Slavia se snaží zahladit ztráty po Zachové a Adámkové, ambiciózní Písek se proti loňsku sice posílil, ale ztráta brankařky Mlčochové, asi bude větším problémem, než se předpokládalo. Smůlu se zraněním hráček má na začátku sezony vicemistr z Veselí, nové vedení klubu však hodně a kvalitně posiluje (hlavně zahraničními hráčkami), takže se dá předpokládat, že Veselí bude stále patřit do špičky soutěže.

Pokud jde o naše družstvo, částečně jsme současný stav popsali v úvodu. Družstvo se nejvíc potýká s proměňováním šancí. Statistiky neúprosně říkají, že tak nízkou střeleckou úspěšnost družstvo nemělo od začátku letošního kalendářního roku a je to pravděpodobně největší problém současného stavu. Vždyť hra družstva v útočné fázi je dobrá, je i líbivá, přechod do útoku je dostatečně rychlý, děvčata se dostávají do šancí, ty ale bohužel neproměňují. Obranná činnost je také poměrně kvalitní, střed obrany s vysokými Vaškovou a Kovačíkovou by nám mohla většina soupeřů závidět, výkonnost brankařek, které se sice stále potýkají s následky zranění je na vysoké úrovni. Věřme tedy, že děvčata zlomí prokletí už v zápase proti Písku a zařadí se zpět v tabulce na místo, kam určitě svou kvalitou patří.

Pořad třetího kola je vůbec zajímavý a hodně může napovědět o dalším vývoji soutěže po 3. kole. V Michalovcích se utkají mistrovská Iuventa s ambiciózním ŠKP Bratislava, v Jindř. Hradci se poměří český nováček se slovenskou Nitrou, dalším z nováčků WHIL. Družstvo Veselí bude chtít potvrdit ambice v Ban. Bystrici se zatím tápající domácím celkem., v Šaľe se představí náš přemožitel z minulého kola Trenčín a v Praze se pokusí překvapit děvčata e Zlína.

Naše družstvo přivítá ve své hale jihočeský Písek, se kterým jsme v minulé sezoně hráli úspěšně o bronzové medaile. V domácím prostředí jsme sice vždy vyhráli, Jihočešky však prahnou po prolomení této tradice, takže se dá očekávat opět bojovná a rychlá házená.