English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > Hanačky jsou v semifinále ČESKÉHO POHÁRU !!! Doplněn komentář trenéra týmu

Hanačky jsou v semifinále ČESKÉHO POHÁRU !!! Doplněn komentář trenéra týmu 16.10.2013 21:32:27 - autor: vasek, přečteno 1404x

Sokol Písek - DHK ZORA Olomouc 23:24 (13: 9)

Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:5, 7:6, 11:7, 13:9 - 13:11, 17:11, 17:14, 20:15, 21:18, 21:24, 23:24.

Rozhodčí: Větrovský, Zych 70 diváků 7 m hody: 2/0 - 5/5 vyloučení: 5 - 7.

Sestavy a branky:
Písek
: Petříková, Stojarová - Boorová 1, Součková 2, Michková 5, Königová 3, Černá, Bubeníková 5, Cyprysová, Šichmanová 2, Kalčíková, Malá 3, Janíková, Kutlvašrová 2.

Trenér: Jan SLAVÍK

Olomouc: Dederlová, Rašková - Sovová, Berová 5, Dostálová 1, Severová, Salašová 3, Kalová 1, Huráňová, Salčáková 9/5, Ždánská 1, Gebre Selassie 4.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Utkání plné zvratů, kdy po většinu utkání vedlo domácí družstvo, Olomoučanky zvládly lépe druhý poločas a zalouženě postupují. Olomoucký trenér musel v utkání hodně improvizovat, když mu v utkání chyběla z nejrůznějších příčin celá řada hráček, do zápasu na příklad nastoupily pouze tři spojky, doma zůstaly Růžičková, Kubáčková, Pašková, Jansová a Fabíková a to se muselo na výkonu družstva určit projevit. I proto se utkání nevyvíjelo ve prospěch hostujícího celku, i když z počátku to vypadalo nadějně. Hostující družstvo vedlo ve 12. minutě 4:6, postupně však síly ubývaly, chyběla možnost pravidelného střídání a domácí hráčky převzaly iniciativu. Ještě ve 21. minutě by stav vyrovnaný 21:21, závěr poločasu však lépe zvládlo domácí družstvo, které si vybudovalo čtyřbrankový náskok.

Skóre se přelévalo i po změně stran, domácí si ale udržovaly dostatečný náskok a živily proto naději na úspěch. Ve 14. minutě druhého poločasu vedly 20:15, ale zbývající čas už byl velkým galapředstavením hostujících hráček, které úsek od 15. do 26. minuty vyhrály 1:9 a otočily vývoj na 21:24 ve svůj prospěch. Drama však ještě neskončilo, domácím děvčatům se podařilo snížit tři minuty před koncem na rozdíl dvou branek a v poslední minutě daly dokonce ještě i kontaktní gól, Olomoučanky si však už výhru a tím i postup mezi čtveřici nejlepších pohlídaly.

Komentář od trenéra družstva Mgr. Jana Bělky PhD:

Na utkání jsme odjížděli velmi oslabeni, protože nemoci a lehká zranění nedovolily nastoupit k utkání hned pěti hráčkám, bohužel to byly všechny spojky a museli jsme odehrát celé utkání se třemi spojkami a kombinovanou sestavou na postech spojek jinými hráčkami. K utkání jsme přijeli s půl hodinovým zpožděním, protože autobus kontrolovala celní policie, která zdržela svou pečlivostí odjezd autobusu o hodinu, a potom jsme čekali na dálnici před i za Brnem. Samotné utkání jsme i přes všechny peripetie nezačali špatně když jsme se v úvodu dostali do vedení. Potom jsme bohužel neproměnili nějaké střelecké pokusy a houževnatý soupeř otočil skore, které udržoval a mírně zvyšoval.

Ve druhém poločase domácí tým nadíle navyšoval vedení, ale po Time outu začal obrat v utkání, kdy jsme především zlepšenému rychlému přechodu do útoku a výborné obraně začali obracet utkání v náš prospěch. V celém utkání nás limitovala častá vyloučení, někdy za zvláštní zákroky.... což vyústilo frustrací Lucie Dostálové, která po nahraném upadnutí protihráčky dostala dvě minuty plus dvě minuty. Byl to ale jeden z klíčových okamžiků, kdy se holky zdravě naštvaly a díky nasazení, bojovnosti a obrovské chuti po vítězství nakonec své protihráčky přehrály. Lze pochválit všechny hráčky za příkladný výkon v utkání, kdy nesložily zbraně a otočily velmi nepříznivý výsledek v náš prospěch především týmovým duchem a velkou bojovností. Jen bych vyzdvihl výkon obou brankářek, které zneškodnily řadu jasných brankových příležitostí Míša Dedrlová v prvním poločase ukázala své umění např. při chycené sedmičce a protiútoku "face to face"a dalších povedených zákrocích, a Lucka Rašková ve druhém poločase a hlavně v závěru utkání fantastickými zákroky (chycená sedmička a jasné brankové příležitosti) podržely svůj tým a ukázaly, že když se udělá chyba v obraně, tak se na ně mohou ostatní hráčky spolehnout.¨

 Kaňkou na utkání bylo zranění Aničky Gebre Selassie, která byla převezena tři minuty před koncem utkání do nemocnice s podezřením na otřes mozku a problémem s nadočnicovým obloukem. Její stav je ale naštěstí stabilizovaný a mohla po třech hodinách po vyšetřeních odjet s námi domů, ikdyž pro ni byla cesta zpět utrpením..

 Do semifinálke postoupily i další favorizované celky:

Veselí  n. Mor. - Sokol Poruba  22:37

HC Zlín - DHC Slavia Praha   22:34 

Házená Jindř. Hradec -  HK Baník Most  18:27