English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > O postup do finále poháru se bude hrát v Čechách i na Moravě

O postup do finále poháru se bude hrát v Čechách i na Moravě 21.10.2013 10:36:08 - autor: , přečteno 1243x

Český pohár dospěl ke svému vrcholu. O trofej  se tkají v současnosti  nejlepší česká družstva, která potvrdila své postavení z interligy a postoupila přes další čtyři interligová družstva. Celá čtveřice postupujících družstev přitom měla nevýhodu sehrání čtvrtfinálových duelů v halách svých protivníků a všechna si s tím vcelku bez problémů poradila. Trochu větší práci měly jen Hanačky, které si postup vybojovaly až v posledních minutách utkání v Písku, když po většinu zápasu kralovaly Jihočešky. Nakonec nejtěsnějším poměrem branek 23:24 Olomoučanky vyhrály a dostaly se tak do osudí pro los semifinálových dvojic.

 Zbývající tři zápasy pak byly jednoznačnými sousty pro favority a výsledky byly ve všech případech jednoznačné. Trochu to překvapilo u Veselí, kde si Sokol Poruba s domácím HC poradil hodně suverénně, když vyhrál v Hodoníně 22:37. U ostatních dvojic odpovídají výsledky vcelku momentálnímu rozložení sil soupeřů, když Slavia Praha vyhrála ve Zlíně 34:22 a Most vyhrál v Jindř. Hradci 27:18. Po losu, který proběhl v závěru minulého týdne v Praze už známe také semifinálové dvojice, z jejichž střetnutí vzejdou finalisté. Ti si to rozdají 28. prosince 2013 o vítěznou trofej, pravděpodobně před televizními kamerami. Nejprve ale musejí podstoupit souboj o finálovou účast. Dvojicemi pro semifinálové duely se stala dvě moravská družstva - DHK ZORA Olomouc a Sokol Poruba druhou dvojici pak vytvořily české týmy DHK Baník Most a DHC Slavia Praha. Utkání se budou hrát pravděpodobně v úterý 19. listopadu, protože Most a Olomouc hrají proti sobě už v pátek 22. 11. v Mostě odložené utkání 8. kola WHIL.

 Trofej obhajuje z minulého roku Slavia Praha, která ve finále porazila Porubu. Proti minulému ročníku je ve složení semifinalistů jen jediná změna, místo Veselí se tam po roční odmlce objevily Olomoučanky. V posledních čtyřech letech se o zisk poháru podělila jen dvě družstva - Veselí a Slavia, předtím pak dvakrát v řadě vyhrálo družstvo Olomouce. V uvedeném pětiletém období pouze Slavia a Veselí měly stoprocentní semifinálovou účast, Zora hrála SF 3 x, Zlín, Poruba a Most 2x a po jedné účasti v semifinále ČP zaznamenal Písek a juniorka ZORY Olomouc.