English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Házenkářské soutěže ženských složek jen paběrkují

Házenkářské soutěže ženských složek jen paběrkují 24.10.2013 11:48:01 - autor: , přečteno 1349x

Prodloužený víkend spojený s volbami do poslanecké sněmovny, proběhne tentokrát trochu ve stínu házenkářského kolotoče. Hráčky z nejvyšší soutěže nominované do reprezentačního celku trenéra Bašného, hrají o víkendu druhé utkání kvalifikace o postup na ME 2014 v Polsku a na celostátní úrovni se bude hrát pouze nekompletní kolo soutěží 10. kola, které bylo z důvodu reprezentační akce juniorských družstev, přesunuto z původního termínu 31.11./01.12, 2013, na tento víkend. Z našich družstev budeme moci sledovat v akci v domácí hale, jen obě družstva ,mladších dorostenek. Prvoligové B družstvo žen pojede v neděli do Prahy, kde jej čeká velmi silný soupeř v podobě třetího týmu aktuálního pořadí – Sokol Vršovice.

Nejprve si přiblížíme obě domácí střetnutí, která se budou hrát v sobotu 26. 10.2013 v naší hale a půjde vlastně o týden staré odvety se stejnými soupeři, s nimiž hrály před týdnem na jejich hřištích.

Liga mladší dorky v11:00 hod.: DHK ZORA „A“ – Tatran Bohunice

Mladé Olomoucké družstvo před týdnem v Brně svému soupeři podlehlo dvoubrankovým rozdílem 27:25 a utrpělo svou letošní první porážku v soutěži. Děvčata se připravují na odvetu a vůbec si nepřipouštějí, že by nebyla úspěšná. V Brně se děvčatům příliš nedařilo a když se přidaly i další okolnosti, ke kterým došlo v průběhu, výsledek se dostavil. I po utkání v bohunické hale a v její bezprostřední blízkosti se udály určité nepřístojnosti, i proto se dá očekávat vypjatá atmosféra i při olomoucké odvetě. Olomoucká trenérka bude spoléhat na své opory – obě brankařky a také na své produktivní střelkyně Kašpárkovou, Bajerovou, Chlandovou, Žáčkovou, Řezníčkovou a další. V družstvu Bohunic přivítáme v naší hale velký talent české házené, Silvii Poláškovou, s 69 brankami - nejlepší střelkyni všech skupin mladších dorostenek, která jako jediná z hráček, které v Olomouci uvidíme je i hráčkou dorostenecké reprezentace. Dalšími v dresu Bohunic, na které si budou muset naše děvčata dát pozor, jsou zejména Prokopová a Klossová, které nám spolu před týdnem nastřílely 10 branek, když nejvíc 12, si připsala sama Polášková.

Liga mladší dorky ve 13:00 hod.: DHK ZORA „B“ – Sokol Poruba

Druhé naše družstvo mladších dorostenek utrpělo před týdnem v Ostravě od Poruby těžké K.O., když prohrálo vysoko 42:14. Důvodem kruté porážky byl fakt, že několik děvčat, která v družstvu v utkáních nastupují hrály tentokrát ve stejnou dobu utkání za starší žačky v Zubří a v Ostravě družstvo nastoupilo jen s minimem hráček, Dalším faktem pak byl až neuvěřitelný počet technických chyb (ztrát míčů). Pokud se těchto nedostatků děvčata vyvarují, mohly by být soupeři přece jen vyrovnanějším soupeřem. Mezi nejlepší střelkyně hostujícího družstva patří především Přečková, Dombrovská a Piatková, z domácího družstva se zatím nejvíc prosazují Konůpková, Soukupová, Vítková a Králová. Favoritkami utkání budou i tentokrát hráčky Poruby.

1.liga ženy – sobota 26.10.2013 ve 14:00 hod.: Sokol Vršovice – DHK ZORA „B“

Olomoucká rezerva před týdnem příjemně překvapila v Ostravě, když se bez problémů vypořádala s rezervou Sokola Poruba, v jejím dresu nastoupila řada interligových posil. Trenérka Zuzana Coufalová bude i tentokrát spoléhat zejména na výkon obou brankařek z áčka Raškovou a Zuzánkovou a také na své běhavé spojky Kosovou a Kratochvílovou nebo rychlíky na křídlech v čele s Koppovou.. Dá se předpokládat, že s družstvem už odjedou do Prahy i obě střelkyně Samcová a Macharáčková, které by navýšily palebnou sílu družstva. Interliga se nehraje, družstvo by mohla posílit i další děvčata, je však otázka, jak se k tomu postaví trenéři A družstva. Domácí Vršovice však budou v domácím prostředí favoritem, v družstvu je řada výborných, zkušených házenkářek, v čele s bývalou oporou v brance řady interligových družstev Lucií Kantůrkovou. V družstvu je i druhá nejlepší kanonýrka 1. ligy Barbora Havlíčková a několik velezkušených bývalých interligových hráček, na příklad Salačová, Frölichová atd.