English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Sedmé kolo WHIL se bude hrát od čtvrtku do neděle

Sedmé kolo WHIL se bude hrát od čtvrtku do neděle 28.10.2013 22:53:29 - autor: , přečteno 1463x

Po reprezentační přestávce pokračuje svým 7. kolem interliga házenkářek. Obě Reprezentace  obou našich zemí vstoupily do kvalifikačních bojů o postup na MS 2014 úspěšně, Češky dokonce výborně. Nejprve se český tým vypořádal v domácím prostředí – v Mostě s reprezentací Portugalska, nad kterým svěřenkyně Jana Bašného vyhrály vysoko 35:20. V neděli pak přidaly další dva body, když v Lublinu porazily Polsko 19:22. Slovenky nejprve v Rouenu podlehly favorizované Francii 25:18, v sobotu se však v domácím prostředí v Šaľe vypořádaly s Islandem, nad kterým vyhrály nejtěsnějším rozdílem 19:18.

Sedmé kolo interligy se bude hrát od čtvrtka až do neděle a na programu bude několik chutných lahůdek. Předně to bude střetnutí úřadujících mistrů Česka a Slovenska, tedy střetnutí dvou účastníků Poháru EHF na Zemplíně, kde se utkají Michalovce s Mostem. V Ostravě zase bude k vidění další česko-slovenský souboj, v minulé sezoně stříbrných týmů ve svých zemích - Poruby a Šaľy. V Hodoníně uvidí diváci zajímavý a důležitý souboj o české play-off mezi Veselím a Olomoucí. Vzájemné utkání dvou celků ze dna tabulky mezi Sencem a Pískem slibuje také zajímavý boj, stejně jako hájení domácí tvrze v Partizánskem, kterou přijede dobývat probouzející se Zlín. Naopak snadnou práci by měly mít Slavistky, které míří k Vajgaru ke střetnutí s Jihočeským Jindř. Hradcem, který má stále nulu na svém bodovém kontě.

Čtvrtek 31. 10. 2013 v 16:45 hod.: Iuventa Michalovce – DHK Baník Most

Zápas prvního s druhým si samozřejmě nenechala ujít ani slovenská TV stanice Slovak Sport. Souboj dvojice lídrů slibuje dramatickou podívanou, která toho hodně napoví také o ambicích pro boj o zlato z WHIL. Hráčky obou družstev se významnou měrou podílely na účasti svých hráček v reprezentačních kláních minulých dnů. Z družstva slovenského mistra byly ve výběru Dušana Poloze brankařka Gubíková, Horňáková a Rebičová, ve výběru české reprezentace se také trojice hráček Mostu Martínková, Růčková a Vítková, ale také Slovenka Beňušková. Hráčské kádry obou družstev jsou samozřejmě daleko širší, takže ani účast a případná únava uvedených reprezentantek by neměla mít vliv na hru klubových týmů, kde jsou další zvučná jména, u domácích na příklad Ukrajinka Tregubova, Chorvatka Kiridžič, Černohorka Markovič, nebo rychlonohá Szöllösiová, ze severočeského družstva na příklad Matoušková, Borovská, Janoušková a další. Utkání nemá favorita, může záležet na maličkostech, jako na příklad výhodě domácího prostředí.

Pátek 01. 11. 2013 v 18:00 hod.: HK Slávia Partizánske – HC Zlín

Domácí družstvo se stále drží v první čtveřici týmů s jedinou porážkou, kterou ale utrpělo právě v minulém kole v Šaľe. Oprávněné sebevědomí Slovenek v prvních pěti kolech bylo obrovské, uvidíme jak se vypořádají se ztrátou své neporazitelnosti, i když v souboji se zatím nevýrazným Zlínem by to nemuselo být velkým problémem. V pohodě hrající reprezentační dvojice Kertészová s Michnovou, ale také Blažeková s Košíkovou odvádějí perfektní výkony. Trochu komplikací může být jednozápasový trest pro brankařku Súlovskou, která zatím chytala výborně a byla velkou oporou týmu. Katarína Škvareninová však není o nic horší gólmankou a družstvu jistě při absenci jedničky pomůže. Celek Zlína před sezonou neskrýval své vysoké ambice, družstvo se výrazně posílilo, v prvních kolech však nastoupilo proti všem potenciálním družstvům ze špičky tabulky a teprve nyní začínají ty pravé bitvy o body a sebevědomí. Jména Lenka Černá, Tóthová, ale i novopečená reprezentantka Šárka Marčíková mají v házenkářském světě zvuk a družstvo s dravým mládím se brzy začne výrazněji prosazovat. Jestli to bude stačit v pátek na Slovensku je však otázka.

Sobota 02. 11. 2013 v 18:00 hod.: Házená Jindř. Hradec – DHC Slavia Praha

Na jihu Čech se dá očekávat jediné utkání v tomto kole, kdy je favorit jasně dán a proto se také očekává jednoznačný průběh a výhra hostujícího družstva. V hráčském kádru domácího celku je stálicí snad jen Krupicová vévodící tabulce střelkyň sedmiček, dále se výrazněji prosazuje na křídle Eliášová a to je pro interligu zoufale málo. Pražanky naopak v letošní sezoně patří k největším příjemným překvapením soutěže. Do družstva přišlo před sezonou několik zkušených hráček, mladý trenér Hlavatý se ale nebojí dát šanci mladým, takže se začíná prosazovat i nejmladší generace sešívaných, v čele s devatenáctiletou Eliškou Jačkovou, ale také o tři roky mladší Kamilou Kordovskou. Hlavní tíha zápasů však stále ještě leží na zkušené reprezentační sestavě Kutlvašrová, Keclíková, Knedlíková, Selucká a Satrapová. Jednoznačnými favoritkami utkání jsou proto Slavistky.

Neděle 03. 11. 2013 v 18:00 hod.: Sokol Poruba – Slovan Duslo Šaľa

Utkání je druhým největším tahákem kola, střetnou se český a slovenský úřadující vicemistr. I když oba soupeře dělí v tabulce čtyřbodový rozdíl a stejný počet míst v tabulce ve prospěch slovenského týmu, domácí Sokolky už opět hrají s kanonýrkou Poznarovou a to je palebná síla, která může hodně znamenat. Poruba už ale třikrát prohrála, všechny porážky však utrpěla na hřištích soupeřek. Doma má plný bodový zisk, když zde porazila Jindř. Hradec a Hanačky. Hlavní postavou týmu je zatím Míša Hrbková, s ní drží krok dvě slovenské legionářky Minarčíková a Rechtorisová. Všichni už čekali netrpělivě na Pavlu Poznarovou, ta bez sehrání jediného MU už hrála oba kvalifikační zápasy reprezentace. Šaľa má za sebou úspěšný vstup do soutěže včetně skalpu Iuventy, prohrála jen v 1, kole v Mostě. Nový trenér družstva Petrikovič spoléhá při hře zejména na výborné brankařky Grandtnerovou a Ukrajinku Krebs, oporami jsou všechny čtyři reprezentantky - spojky Szarková a Veselková, a křídla Súkenníková a Bíziková. Utkání je těžké tipovat, rozhodnout může aktuální forma hráček.

Neděle 03. 11. 2013 v 18:00 hod.: ŠKP Piccard Senec – Sokol Písek

Utkání dvou soupeřů z úplného suterénu interligové tabulky bude mít ale také určitě svůj náboj, půjde totiž o to, komu připadne Černý Petr pro další zápasy. Domácí celek vyhrál zatím jediné utkání a to hned v 1. kole nad druhým jihočeským týmem, dalších 5 kol však o body ani nezavadil, když jeho nejlepším výsledkem je domácí porážka s Olomoucí rozdílem 12 branek. Hromadný exodus nejlepších hráček před sezonou se vedení klubu nepodařilo nahradit, ty co zůstaly, však na soutěž evidentně nestačí. Jedinou světlou výjimkou je Dominika Kodajová, nejlepší střelkyně soutěže, která sama už nastřílela skoro polovinu branek svého týmu, což je však málo. Soupeř z jižních Čech je stále bez bodu, i když na příklad v posledním soutěžním utkání hodně potrápil Hanačky v souboji čtvrtfinále Českého poháru, těm však stačilo zabrat na plné obrátky před koncem utkání a vítězství si stejně odvezly. Trenér Jan Slavík má hodně široký hráčský kádr, většinou však v něm ale jsou mladé a málo zkušené hráčky, kterým ještě do interligové úrovně hodně chybí. Nejlepší střelkyní družstva je Součková, která figuruje na 35. místě tabulky střelkyň s 19 brankami. Oba soupeři potřebují body jako sůl, hlavně ke zvýšení svého sebevědomí. Podaří se to Jihočeškám, nebo pokoří domácí družstvo i druhý Jihočeský tým ?

Neděle 03. 11. 2013 v 18:00 hod.: HC Veselí n. Mor. – DHK ZORA Olomouc

Moravské derby má tentokrát nádech boje o české play-off. I když do konce základní části WHIL je ještě hodně daleko, každé vzájemné utkání družstev usilujících o postup do play-off bude mít tentokrát mimořádnou důležitost. Nedělní utkání je jedním z nich a jeho výsledek může hodně napovědět o ambicích. Oba soupeře dělí od sebe pouhé dva body. Domácí Panenky získaly své čtyři body po dvou doma i venku. V domácím prostředí hrály dvakrát, zatímco se Sencem vysoko vyhrály, s Porubou o gól podlehly. Hanačky byly úspěšnější na venkovních hřištích, odkud přivezly čtyři body, z Písku a Sence a pokusí se na tuto sérii navázat. Domácí družstvo má v letošní sezoně hodně obměněný kádr, odešla řada klíčových hráček, na druhé straně přišlo několik kvalitních házenkářek (Chrenková, Bačíková, Hvostalová), které mezery po odchodech úspěšně zaplnily. Největší osobností družstva je samozřejmě reprezentantka Romana Chrenková, zatím šestá nejlepší střelkyně WHIL, úspěšně si vede také Slovenka Bačíková i Ukrajinka Vinyatynská. Hanačky se stále potýkají se zdravotními problémy svých hráček, reprezentační přestávka jim přišla rozhodně vhod a snad se dají zdravotně do pořádku. Body potřebují nutně obě družstva. V utkání favorizujeme domácí házenkářky, které sice hrají v Hodoníně, ale i sem si diváci už našli cestu a své hráčky určitě přijede povzbudit početná skupina jejich příznivců. Hanačky jsou však odhodlány neprodat svou kůži lacino a Veselské Peklo přijedou tentokrát i do Hodonína vyloupit. Určitě to bude kvalitní a zajímavá házená.