English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Házenkářské trojutkání v neděli odpoledne v hale DHK ZORA

Házenkářské trojutkání v neděli odpoledne v hale DHK ZORA 31.10.2013 09:08:57 - autor: , přečteno 1396x

Házenkářské trojutkání v neděli odpoledne v hale DHK ZORA Olomouc

Nedělní odpoledne 3. listopadu 2013, bude v hale DHK ZORA Olomouc vyhrazeno trojutkání družstev klubu, hrajících celostátní soutěže ČSH. Interligové družstvo ve stejnou dobu pojede na jižní Moravu do Hodonína, kde se od 18:00 hod. utká v zápase inerligy s „domácím“ HC Veselí n. Mor. V Olomouci nastoupí špičková družstva svých soutěží, z nichž vždy jedno je v čele aktuální tabulky. Do Olomouce zavítá lídr prvoligové soutěže žen – béčko Slavie Praha, v dalších utkáních pak budou favoritkami domácí družstva mladších a starších dorostenek, které jsou v čele svých soutěží a hostit budou soupeřky z Hodonína.. Pojďme si v krátkosti představit družstva, která v neděli v hale DHK ZORA uvidíme.¨

Od 12:30 hod. 1. Liga ženy: DHK ZORA Olomouc „B“ – DHC Slavia Praha „B“                                Vedoucí celek provoligové soutěže zatím ztratil v soutěži jen jediný bod, když před týdnem remizoval s loňským vítězem 1. ligy HC Plzeň. Celé trojici pražských družstev hrajících 1. ligu žen se v letošní sezoně zatím daří, jsou v tabulce na prvních třech místech. Slavistky zatím hrály v 1. lize 4 zápasy na hřištích soupeřek a kromě bodu z Plzně si přivezly plný bodový zisk z utkání s druhým plzeňským celkem DHC a dále ze soubojů s béčky Poruby a Mostu. Našim děvčatům se naopak zatím více daří venku, v domácím prostředí oba své zápasy prohrálo. Mezi největší opory Pražanek patří určitě brankařka juniorské reprezentace Petra Kudláčková, nastupující pravidelně za slavistické áčko, stejně jako Rezlerová, nebo mladičká Kordovská, která ve svých 16 letech patří k největším talentům české házené. Více než 80 % hráčského kádru Slavie jsou hráčky dorosteneckého věku a hrají současně také za družstvo starších dorostenek Slavie. Naše družstvo nastoupí asi opět ve své stabilní sestavě, nelze očekávat žádnou z posil interligového celku, který bude hrát večer v Hodoníně proti Veselí, navíc byla do kádru interligy zařazena i nejlepší střelkyně B týmu Adéla Samcová. Přesto děvčata v předchozích utkáních prokázala svou kvalitu a mohou v souboji s favorizovanými Slavistkami překvapit.

Ve 14:30 hod. liga mladších dorostenek: DHK ZORA Olomouc „A“ – HK Hodonín                                      V utkání mladších dorostenek budou v roli favorita nastupovat domácí děvčata, která jsou v čele tabulky a v prvním utkání v Hodoníně své soupeřky porazily výrazně 15:35. Hodonínská děvčata okupují třetí místo tabulky a ještě se nevzdaly šance probojovat se do jarní části soutěže do 1. ligy, k čemuž potřebují obsadit minimálně druhé místo. Jejich největší rivalky v boji o postup – Bohunice jsou jen o bod před nimi a navíc jejich vzájemné utkání se bude hrát v Hodoníně. Mezi nejlepší hráčky Hodonína patří Lucie Bydžovská a Kateřina Kolísková, které nám také v prvním vzájemném utkání nastřílely nejvíc branek. Domácí družstvo po nečekané porážce v utkání v Brně s Bohunicemi, stejného soupeře v odvetě v Olomouci porazily rozdílem několika tříd 40:19 a potvrdily svou suverenitu v soutěži. Chybět bude stále zraněná Večeřová, ostatní děvčata by měla být trenérce Fischerové k dispozici. Ta bude spoléhat na své brankařky Beranovou a Ošlejškovou a především na svou spojkovou řadu Kašpárková, Řezníčková, Durčáková, Žáčková a křídla Bajerová, Chlandová, nebo Grygarová.

V 16:30 hod. liga starších dorostenek: DHK ZORA Olomouc „A“ – HK Hodonín                                     Také v zápase starších dorostenek budou favoritkami svěřenkyně trenéra Lubomíra Krejčíře, které v prvním vzájemném utkání v Hodoníně také vysoko vyhrály – 45:23. Podobný průběh se dá očekávat také v nedělním utkání. Hodonínské družstvo je sice v tabulce poslední, ale velká část hráček hraje také za družstvo žen ve 2. lize, kde získávají cenné zkušenosti. Družstvo má ve svém středu také juniorskou reprezentantku - brankařku Lucii Šutovskou. Mezi nejlepší střelkyně družstva Hodonína pak patří třetí nejúspěšnější střelkyně soutěže Simona Višňovská a Kristiana Přikrylová. Obě také patří mezi nejlepší kanonýrky druholigové soutěže žen. Olomoucká děvčata si dlouhou pauzu od posledního soutěžního utkání (13. října) vyplnila přípravnm střetnutím v Ostravě proti starším dorkám Sokola Poruba, které naše děvčata vyhrála 23:17. V herním rytmu se také udržují pravidelnými tréninkovými duely s prvoligovým béčkem žen klubu. Družstvo se v pauze potýkalo se zdravotními problémy, několik dnů byly mimo na příklad Kratochvílová, Zimová, Hurychová, Tereza Fryčáková, nebo brankařka Nováková. Věřme, že po dlouhé přestávce a krátkých podzimních prázdninách se děvčata dala zdravotně do kupy a nastoupí v neděli v plné síle.

Vstup na všechna tři utkání je volný, přijďte povzbudit naše mladé naděje !!!