English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Uragán Hanaček trval bohužel jen tři minuty

Uragán Hanaček trval bohužel jen tři minuty 03.11.2013 22:17:28 - autor: vasek, přečteno 1408x

DHK ZORA Olomouc "B" - DHC Slavia Praha "B"  27:31  (16:18)

Vývoj skore: 5:0, 5:3, 9:6, 9:8, 11:11, 13:11, 13:13, 16:15, 16:18 - 16:22, 18:22, 18:24, 22:24, 22:28, 24:29, 26:30, 27:31.

Rozhodčí: Brzósková, Pavelová      80 diváků      7 m hody: 4/3 – 3/3        vyloučení: 2 – 8

Sestavy a branky:

Olomouc: Zuzánková – Žáková 1, Kosová 6/3, Kulíšková 2, D. Růžičková 1, Sovová 1, Pašková 6, Macharáčková 4, Hochvaldová 4, Koppová, Studená 2, Konečná.

Trenérka: Mgr. Zuzana COUFALOVÁ

Slavia: Kudláčková, Neubergová – Franková 5, Valentová 4, Chlupová 3/1, T. Jačková, Pešková 4, Navrátilová 2, Hynečková, Kubišová 3, Kordovská 5/2, Kolomazníková 3, Rezlerová 2.

Trenér: Michal ČERVENKA 

Naprosto nevídaný koncert předvedlo béčko Hanaček v neděli proti lídrovi soutěže, béčku Slavie Praha. Dvěma brankami Hochvaldové a po jedné z rukou Paškové, Kulíškové a ze sedmičky Kosové, vedly během prvních tří minut utkání 5:0 a vypadalo to na velké překvapení. Trenér Pražanek Michal Červenka si však v rekordním čase 2:16 vybral Time out a jeho nespokojené hodnocení výkonu svých svěřenkyň se ozývalo po celé hale. Účel však světil prostředky, hostující družstvo vhodilo svou bezstarostnost za hlavu a začalo komfortní vedení soupeře stahovat. Za další tři minuty to bylo 5:3 a začala se hrát vyrovnaná házená s častou střelbou na obou stranách, navrch však postupně měly stále více hostující hráčky, kterým se podařilo ve 20. minutě poprvé vyrovnat na 11:11. Domácímu družstvu se stále dařilo držet výsledkově Slavii na dostřel, tři minuty před poločasem to bylo 16:15 v jejich prospěch, koncovku poločasu však daleko lépe zvládly sešívané, které si třemi brankami vytvořily slibný náskok.

Po změně stran však pokračoval atak hostujícího celku, do sítě domácí brankařky přibyly další čtyři branky a Slavistky zvýšily za pět minut na celkově šestibrankové vedení, které si prakticky až do konce utkání pohlídaly, dovolily domácím pouze několikrát snížit na dvougólový rozdíl, to však bylo všechno. Na straně hostujícího družstva byla přece jen větší kvalita jednotlivých aktérek, které si dokráčely pro cenné dva body.

V brance hostí se rozchytala k výbornému výkonu juniorská reprezentační brankařka Kudláčková, její kolegyně z reprezentace Zuzánková v domácí brance měla situaci o poznání složitější. V hostujícím družstvu se víc dařilo pravé straně, kde obě levačky Franková na křídle a spojka Pešková, byly stále při chuti. Nejlepší hráčka Slavie, teprve 16 letá Kamila Kordovská několikrát zahrozila, když využila své fyzické parametry k ohrožení branky, řadu pokusů jí však Zuzánková pochytala a některé také skončily na tyčích branky. V domácí brance podala Anežka Zuzánková spolehlivý výkon, proti drtivým brejkům soupeřek, které využívaly málo důrazné střelby však byla bezmocná. V poli pak byly nejúspěšnější Pašková a Hochvaldová, Kosová se blýskla proměněním tří sedmiček. Čtyři branky přidala také další spojka Macharáčková, její výkon však bohužel negativně ovlivnilo několik hrubých chyb v rozehrávce. Hanačkám nelze upřít bojovnost, postupem času jim však přece jen začaly ubývat síly. Do utkání totiž nenastoupila Monika Kratochvílová s problémy se zády a fit nebyla ani Koppová, která zápas prakticky proseděla na střídačce.