English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky v Hodoníně body nezískaly DOPLĚNO O HODNOCENÍ OD LUCIE FABÍKOVÉ

Hanačky v Hodoníně body nezískaly DOPLĚNO O HODNOCENÍ OD LUCIE FABÍKOVÉ 03.11.2013 23:55:58 - autor: vasek, přečteno 1642x

HC Veselí n. Mor. - DHK ZORA Olomouc 25:23  (10:12) 

Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:4, 6:4, 6:6. 8:6, 8:8, 9:8, 9:12, 10:12 – 11:13, 14:14, 18:16, 18:18, 22:20, 22:21, 24:22, 25:23.

Rozhodčí: Macho, Hájek     250 diváků      7 m hody: 4/3 – 5/3         vyloučení: 5 – 6 diskvalifikace: Jandásková (Veselí), přímá červená karta, Tomečková (Veselí) – za třetí vyloučení

Sestavy a branky:

 Veselí: Nejezchlebová, Zvoničová, Fialková – Jagošová, Chrenková 7/2, Bačíková 6, Jandásková 2, Slováková, Vinklárková, Viniatynská 6, Tomečková 1, Hvostalová 1, Fleková 2.

Trenér: René KUMPÁN

Olomouc: Dederlová, Rašková – Růžičková 2/1, Berová 4, Samcová, Dostálová, Severová 2, Kubáčková 2, Salašová 4, Kalová 1, Huráňová, Salčáková 8/2, Ždánská, Gebre Selassie.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA 

Hodnocení utkání provedla asistentka Mgr. Lucie Fabíková:

Hodně důležitý zápas čekal na olomoucké házenkářky po reprezentační pauze v nedělní podvečer v Hodoníně proti tradičnímu rivalovi - družstvu Veselí nad Moravou. Obě družstva mají ambice probojovat se do českého play off, proto se čekal napínavý a vyrovnaný souboj, kdy si hráčky nedarují jediný míč a přesně podle tohoto scénáře se odvíjel první poločas a v podstatě vlastně celý zápas. Úvod vyšel lépe domácím házenkářkám, Olomoučankám trvalo než se po zdlouhavé cestě - způsobené zácpou na D1 - dostaly do tempa, a Veselanky tak mohly jít do dvougólového vedení. V prvních deseti minutách nebyla k vidění moc pohledná házená, oba týmy hodně kazily a nemohly se prosadit v útočné fázi, a když se jim to přece jen podařilo, úřadovaly obě brankářky, na straně domácích Darina Zvoničová a na olomoucké straně Míša Dederlová.

Zhruba od poloviny prvního poločasu začaly Hanačky hrát hru, na kterou se celou dobu připravovaly, začaly hodně agresivně bránit, rychle soupeřky přerušovaly a tím omezily jejich rychlou rozehrávku a především tak dohrávku na Romanu Chrenkovou na levé křídlo, donutily Veselanky k chybám a samy pak kontrovaly z rychlých útoků, kde se prosazovala především Kristýna Salčáková a v přechodu z druhé vlny to byly nejvíce Lucie Severová a Ivana Salašová, která byla celý zápas velmi agilní byla nejaktivnější spojkou v olomouckém týmu. Vedení se v těchto chvílích přelévalo z jedné strany na druhou, ale v posledních minutách první půle Olomučanky hřiště ovládly a odnesly si do šaten dvoubrankový náskok a vše nasvědčovalo tomu, že mají dostatek fyzických sil  a že by zápas mohly dotáhnout do vítězného konce.

Hned v úvodu druhého poločasu ale "Panenky" z Veselí překlopily vedení na svou stranu a začal tuhý boj o každý centimetr. Nutno však podotknout, že Hanačky měly velmi těžký úkol, protože hrály skoro deset minut v oslabení,dokonce i v dvojnásobném, mnohdy to však byla vyloučení po hodně sporných zákrocích. Další negativní kaňkou na druhém poločase byly technické problémy s časomírou, která přestala jedenáct minut před koncem fungovat a až do konce takto napínavého zápasu byl čas - a stejně tak vyloučení - měřen na ručních stopkách, což samozřejmě zápas negativně ovlivnilo, protože nejen, že hráčky a trenéři nevěděli, kolik zbývá do konce a musely se neustále chodit ptát ke stolku, ale také nemohli kontrolovat příchod vyloučených na hřiště, což se vymstilo právě olomouckému týmu. Přesto všechno se Olomoučankám podařilo ješt dvakrát vyrovnat, těsné dvoubrankové vedení však nakonec uhájil domácí tým. Na olomoucké straně panuje samozřejmě zklamání z nezasloužené prohry, ale je potřeba vyzdvihnout bojovnost, nasazení a týmového ducha až do poslední minuty.