English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V osmém kole o víkendu jen tři zápasy WHIL

V osmém kole o víkendu jen tři zápasy WHIL 06.11.2013 09:18:35 - autor: vasek, přečteno 1347x

Ano je to tak, jen polovina zápasů 8. kola se odehraje v řádných termínech o víkendu. Hlavní příčinou je, že ve stejné době jsou na pořadu zápasy Evropských pohárů, ve kterých se představí také trojice družstev WHIL. Slovenský mistr Iuventa Michalovce si už své interligové utkání předehrál, když v pondělí porazil doma vysoko Senec 44:14. Pražská Slavia bude předehrávat utkání WHIL s Veselím ve středu 6. listopadu a Baník Most, který měl hrát v sobotu s našimi děvčaty (toto utkání se bude dohrávat až 22. 11. 2013), bude předehrávat ve středu 6. 11. utkání 9. kola se Sencem.

Pro informaci uvádíme také všechna utkání Evropských pohárů, která družstva WHIL v následujících dvou víkendech čekají. Baník Most bude hrát ve 3. kole Poháru EHF v sobotu 9. listopadu v rumunském Zalau, odveta se hraje za týden – 16. 11. v Mostě. Ve stejném poháru nastoupí v sobotu 09. 11. doma Michalovce proti slovinskému RK GEN Zagorje, odveta ve Slovinsku se hraje za týden v neděli 17. 11. 2013. Do Evropského poháru vstupuje po několikaleté přestávce také pražská Slavia, která bude po dohodě hrát obě utkání 3. kola Callenge Cupu se svým švýcarským soupeřem Yellow Winterthur tento víkend 09. a 10. 11. 2013 ve své hale v Edenu.

Úplné volno budou mít jen Hanačky, které si to však vynahradí o týden později, když po sobotním utkání 16. 11. doma se Slavií Praha, nastoupí hned v úterý 19. listopadu opět v domácí hale v semifinále Českého poháru proti Sokolu Poruba a v pátek 22. 11. 2013 pojedou přes celou republiku do Mostu k poslednímu letošnímu zápasu WHIL před MS. Z víkendových utkání 8. kola bude asi nejsledovanější moravské derby ve Zlíně, kde nastoupí Sokol Poruba. Ve zbývajících dvou utkáních budou hrát obě poslední družstva WHIL – Jihočeský Písek doma proti Partizánskému a druhý celek z jižních Čech J. Hradec pojede do Šaľy. Už ve středu ale uvidí v Praze šlágr tohoto kola, když do Edenu přijedou Panenky z Veselí.

Středa 06. 11. 2013 v 17:30 hod: DHC Slavia Praha – HC Veselí n. Mor.

Obě družstva v uplynulém víkendu vyhrála, domácí Slavia přivezla oba body od Vajgaru, kde se bez problémů vypořádala s Jindř. Hradcem vysoko 14:37, Panenky šťastně porazily až v samotném závěru za asistence nefungující časomíry v hodonínské hale Hanačky 25:23. Oba soupeři patří k české špičce, pikantní na střetnutí bude, že proti Moravankám nastoupí dvojice hráček, které do Prahy přišly před sezonou právě z Veselí (Chmelařová a Rajnohová). Slavistky se sobotní výhrou zařadily na průběžné třetí místo interligy a rády by tam zůstaly co nejdéle, aby si pojistily výhodnou výchozí pozici k dobývání pozic na čele, které před dvěma roky nedobrovolně opustily, když je na trůnu vystřídaly právě Veselanky. V této sezoně mají totiž vysoké ambice, jejich hráčský kádr je srovnatelný s oběma lídry (Michalovce a Most) a už dnes se dá říci, že se s největší pravděpodobností o vítězství ve WHIL rozhodne právě mezi touto trojicí. Favoritem je domácí Slavia Praha, jakákoliv bodová ztráta by byla velkým překvapením.

Sobota 09. 11. 2013 v 15:00 hod.: Sokol Písek – HC Slávia Partizánske

Obě družstva v předchozím kole neuspěla. Víc to překvapilo u Slovenek, pro které to byla první porážka v domácím prostředí a teprve druhá porážka v sezoně vůbec. Naopak Jihočešky sahaly na své první body, nakonec ale zůstalo pouze u snahy, prohrály nejtěsnějším rozdílem jediné branky. Bude zajímavé sledovat v tomto utkání další z pokusů domácích na smazání nuly na svém kontě. Jejich soupeř, který už jistě nastoupí i s brankařkou Súlovskou, která v minulém kole pykala za své vyloučení v předchozím utkání. Hráčská kvalita bude i tentokrát jednoznačně na straně hostujícího celku, domácí ale mohou překvapit. V současnosti jsou hlavními tahounkami zejména mladé Malá, Souková, Boorová, ze zkušenějších pak jediná Bubeníková. Slovensky budou chtít potvrdit příslušnost k absolutní špičce a že v minulém kole šlo jen o momentální indispozici.

Sobota 09. 11. 2013 v 17:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa–Házená Jindř. Hradec

Také v tomto utkání nastoupí obě družstva, která před týdnem svá utkání prohrála. Nepříjemná byla porážka zejména pro Slovenky, které si po skalpu Iuventy věřily také v souboji s dalším celkem z popředí soutěže – Porubou. V sobotním utkání proti Češkám však budou v domácím prostředí v souboji proti Češkám vysokými favoritkami a jistě nenechají nic náhodě, aby si připsaly další dva body. Jejich soupeřky se budou muset asi smířit s tím, že spolu se svými Jihočeskými krajankami budou s největší pravděpodobností s nulou na kontě vstupovat i do nového roku, kde si to také s Pískem rozdají hned 4. ledna 2014 o první body.

Neděle 10. 11. 2013 v 16:00 hod.: HC Zlín – Sokol Poruba V posledním utkání kola se v neděli představí dvě úspěšná družstva z předchozího kola, která si své postavení v tabulce hodně vylepšila. Domácí Zlín bude chtít určitě navázat na své zmrtvýchvstání, které zažily před týdnem na Slovensku, kde překvapivě porazily dosavadního černého koně soutěže Partizánske. Velký návrat na výsluní zažila především slovenská kanonýrka Bebe Tóthová, která se svými 13 brankami poskočila v celkovém pořadí střelkyň interligy do první desítky a dala tak vzpomenout na doby, své největší slávy, kdy to bylo skoro většinou normální. Další velkou oporou byla v Partizánskem nestárnoucí Lenka Černá v brance. Obě také budou hlavními protagonistkami Zlína v souboji se Sokolkami, navíc proti družstvu, ze kterého Tóthová před sezonou do Zlína přišla. Domácí se budou muset mít na pozoru hlavně před druhou nejlepší střelkyní interligy Míšou Hrbkovou, která je hlavní palebnou silou Ostravanek. Utkání slibuje velký boj a vyrovnanou partii, která klidně může také skončit dělbou bodů.