English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší dorostenky > Béčko mladších dorostenek veze body z Karviné

Béčko mladších dorostenek veze body z Karviné 09.11.2013 19:51:14 - autor: vasek, přečteno 1320x

Sokol Karviná - DHK ZORA Olomouc "B"  20:24  ( 9:13)

Vývoj skore: 0:1, 1:1. 1:3, 4:5, 4:8, 6:11, 8:12, 9:13 – 9:14, 12:16, 15:16, 15:19, 16:21, 17:22, 19:23, 20:24.

Rozhodčí: M. Jaroň, P. Jaroň      48 diváků      7 m hody: 8/3 – 2/1       vyloučení: 6 – 4, diskvalifikace Tomková (Karviná) za třetí vyloučení.

Sestavy a branky:

Karviná: Klodová, Přikrylová – Sikorová, Hutníková, Tomková, Koniuchová 11/3, Bortlová, Kurowská 1, Friedlová, Saniczková 6, Jaňurková 2,

Trenér: Jaroslav BADURA

Olomouc: Pašková, Pallyová – Vítková 10, Hradilová 3, Konůpoková 2, Králová 4, Soukupová 1, Dokoupilová, Mejtrská 1, Concolinas 1, Lindnerová 2.

Trenérka: Gabriela KUBÁČKOVÁ

Béčko mladších dorostenek mnoho svých příznivců příjemně překvapilo. Nemohlo totiž odjet v úplně optimální sestavě, protože družstva starších žaček hrálo ve stejnou dobu své mistrovské utkání v domácím prostředí a některá děvčata, která hrávají zápasy v družstvu dorostenek prostě v Karviné hrát nemohla. Děvčata ale podala v hale mnohonásobného mistra ČR v házené mužů soustředěný, sebevědomý a odpovědný výkon, bojovala ze všech sil a výsledek se dostavil. Od samého začátku diktovala tempo hry, vytvářelo si řadu pěkných kombinací zakončovaných i střelecky. Samozřejmě výkon nebyl bezchybný, ale družstvo zanechalo velmi dobrý dojem.

Od prvních minut bylo aktivnější, pokrylo nejlepší, a v prvních minutách hry vlastně jedinou střelkyni domácího družstva Veroniku Koniuchovou, která je druhou nejlepší střelkyní ve skupině Morava. Děvčata systematicky zvyšovala své vedení, v polovině prvního poločasu vedla 4:8 a čtyřbrankový náskok si prakticky udržovala po celý první poločas. Po změně stran přišelkrátký kritický úsek hry, kdy se domácím podařilo dotáhnout se na jednobrankový rozdíl (15:16) stačilo však pár povedench akcí a opět svítil na ukazateli skóre stav 16:21 a děvčata si své vedení dokázala pohlídat až do konce zápasu.

Velkými oporami družstva byly obě brankařky, v prvním poločase Sylva Pašková a po změně stran Karolína Pallyová, které dokázaly zlikvidovat pět sedmimetrových hodů. Střelecký den měl Kristýna Vítková, které spadlo do branky prakticky všechno, dobře se uvolňovala do brankoviště a několikrát skórovala i z dálky. Duší většiny akcí byla rtuťovitá Karlína Hradilová, na křídlech se nejvíc prosadila Kateřina Králová. Neztratily se ale ani všechny ostatní, byl to komplexní kolektivní výkon. V obraně pracovaly dobře Hradilová, Dokoupilová a Konůpková. Několik pěkných golových přihrávek se podažilo aké Chiaře Concolino.  Děvčata si výhrou pojistily třetí příčku. Z domácího družstva se mimo jmenované kanonýrky Koniuchové, prosadila střelecky, zejména ve druhém poločase důrazná Viola Staniczková.