English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > O víkendu zase jen čtyři zápasy WHIL

O víkendu zase jen čtyři zápasy WHIL 14.11.2013 11:42:14 - autor: , přečteno 1127x

Házenkářská inzerliga žen bude opět o víkendu jen paběrkovat. Na programu bude pouze čtveřice zápasů, jeden ze zbývajících, Senec – Most byl předehrán 6. listopadu (16:44), druhý – Partizánske - Michalovce naopak dohrají až příští týden, v pátek 22. listopadu 2013. Trojice víkendových duelů bude hrána v sobotu a budou čistě česko – moravskými souboji. Poslední se pak bude hrát v neděli v Hodoníně, kde Veselí přivítá jediného slovenského účastníka WHIL, který bude o víkendu v interlize k vidění – Duslo Šaľa. Důvody předehrávek a dohrávek je start Mostu a Michalovců v odvetách 3. kola Evropských pohárů. Černí andělé budou dohánět v domácím prostředí sedmigólové manko z prvního utkání v rumunském Zalau, naopak Michalovce pojedou do slovinského Zagorje se sedmibrankovým náskokem z prvního zápasu v domácím prostředí.

Interligová tabulka se po osmém kole rozdělila na dvě stejně početné poloviny, mezi kterými se pomalu zvětšuje bodová propast, která je nyní už čtyřbodová a nic nenasvědčuje tomu, že by se měla snižovat. V horní polovině je zastoupení družstev půl na půl, je v ní po třech účastnících WHIL z Česka a Slovenska. Naopak ve druhé polovině je jediný slovenský účastník - Senec, ostatní družstva jsou česká. Jediný slovenský zástupce však může být jako jediný v poklidu, má už dopředu jistotu startu ve slovenském play-off. Pětice českých týmů má před sebou hodně hektické období. Moravská družstva Olomouc, Veselí a Zlín si to rozdají o jediné volné místo v závěrečném českém play-off, dvě jihočeská družstva, která ještě v této sezoně nebodovala, budou asi hrát o Černého Petra.

 Ve víkendových utkáních půjde ve třech případech o střetnutí soupeřů z opačných skupin, které se vytvořily po osmém kole soutěže, jediný vzájemný duel dvou soupeřů z dolní poloviny se odehraje u Vajgaru, kde přivítají ambiciózní Zlín. V Ostravě se utkají jako favorit domácí Poruba s Pískem, do Hodonína k utkání s Veselím, přijede v roli mírného favorita Šaľa, v Olomouci se pokusí Hanačky téměř o malý zázrak, budou chtít zaskočit letos hodně silnou Slavii, která se prezentuje suverénními výkony, když zatím prohrála jen dvakrát, na Slovensku v Michalovcích a Partizánskem. Pojďme si jednotlivé víkendové zápasy přiblížit.

 Sobota 16. 11. 2013 v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc – DHC Slavia Praha      Domácí družstvo mělo minulý víkend volno, své utkání osmého kola má odloženo až na příští pátek, kdy pojede do Mostu. Děvčata se na střetnutí se svým nečastějším interligovým soupeřem těší, jsou si vědomy toho, že herní kvalita bude asi na straně soupeře, který disponuje hodně silným hráčským kádrem. Domácí by měly nastoupit kompletní, samozřejmě už bez Paškové, která ze studijních důvodů bude hrát jen za B tým 1.ligu a dlouhodobě nemocné Jansové a věří, že se začnou víc prosazovat především ty, na které se nejvíc spoléhalo a stále spoléhá. Sešívané sice před sezonou opustila jejich nejlepší střelkyně Klára Černá, kte zamířila do francie, managementu klubu se však podařilo získat několik velmi kvalitních hráček, vesměs z kádru reprezentací – Slovenky Rajnohovou a brankařku Sedláčkovo a díle pak Chmelařovou a Seluckou. Přidáme-li k těmto hráčkám stávající Slavistky v čele se Satrapovou, Kutlvašrovou, Keclíkovou, Knedlíkovou, Jonášovou, Stellnerovou a další, nebo mladé juniorky Elišku Jačkovou, Pokornou, Kudláčkovou a superalent – 16 letou Kordovskou, které se stále více prosazují už i v interlize, máme odpověď, proč bude Slavia na Hané favoritem utkání. Přesto se dá očekávat bojovné a vyrovnané utkání, Hanačky v utkání jistě zabojují a předvedou narůstající formu a výkonnost týmu.

Sobota 16. 11. 2013 v 18:00 hod.: Házená Jindř. Hradec – HC Zlín                             U Vajgaru nastoupí domácí družstvo k dalšímu utkání, ve kterém se pokusí smazat nulu na svém kontě. Děvčata v posledních třech utkáních utrpěly debakly v Olomouci doma se Slaviíí a před týdnem v Šaľe. Poslední „přijatelný výsledek uhrály v domácím prostředí s Veselím (22:24) a určitě by na něj chtěly navázat a pokusit se překvapit. Zlíňačky všqk po počátečních nevýrazných výkonech a výsledcích se konečně chytily a i když doma s Porubou prohrály, ukázaly výkon, který je příslibem pro další boje.Střelecký koncert předvedla jejichnejlepší – Bebe Tóthová, autorka 17 branek. Prosazovat se začíná také navrátilkyně do družstva velezkušená Marcela Handlová. Traenér Sabadka má k dispozici široký kádr mladých talentů, jejich výkony jsou však dost nevyrovnané,jednou zazáří a podruhé nezahrají ani svůj průmě. Favoritkami utkání však jsou jednoznačně hostujíccíc děvčata HC Zlín.

Sobota 16. 11. 2013 v 18:00 hod.: Sokol Poruba - Sokol Písek                                Sokolské derby bude mít také jednoznačného favorita v domácím družstvu. Před týdnem sehrálo domácí družstvo dramatickou, ale vítěznou bitvu ve Zlíně, kde se jako obvykle v letošní sezoně prosadila především Míša Hrbková, k ní se tentokrát přidaly po zranění už v plné síle hrající Pavla Poznarová, dařilo se také Adámkové a Mýlkové. Hostující celek čeká stále na první bod v soutěži, těžko na něj však dosáhne právě v Ostravě. Svěřenkyně trenéra Jana Slavíka už padly dokonce na úplné dno a v družstvu není nikdo, kdo by zavelel k hlasitému útoku. Bojovnost děvčatům nechybí, mají také zatím podporu svých příznivců, to ale jak vidět na solidní průměr v interlize nestačí

Neděle 17. 11. 2013 v 18:00 hod.: HC Veselí n. Mor. – HK Slovan Duslo Šaľa              V utkání v Hdoníně, před dvěma týdny vyhrály domácí panenky nad našimi děvčaty. Závěr utkání se odehrával za podivných okolností, kdy nebyla v činnosti posledních zhruba 10 minut časomíra a u stolku byly k dispozici jen jediné stopky, ale ku podivu bezprostředně po utkání časomíra zázračně byla uvedena do provozu a normálně fungovala. Olomoucký klub podal na uvedenou situaci stížnost k řídícímu svazu, kde poukazuje na tyto „zajímavosti“ a žádá sjednání nápravy.

Po tomto utkání hrálo Veselí před týdnem v Praze na Slavii a odvezlo si patnácti brankovou porážku. Nejváíc se prosadily obě mladé odchovankyně Iuventy Bačíková a Hvostaľová, trochu za čekáváním zůstala tentokrát Romana Chrenková. Dá se předpokládat, že šlo jen o momentální výpadek a že Chrenková bude zase tím správným lídrem družstva. Je otázkou bude-li to stačit na stabilizovanou sestavu slovenského vicemistra, jehož největší hvězdy Szarková, Demajová, Veselková, Súkenníková a Bíziková mají solidní formu. Mají však za sebou dva týdny starou porážku v Ostravě s Porubou a budou si tuto ztrátu bodů určitě chtít vynahradit. Za mírného favorita považujeme v tomto utkání hostující Šaľu.