English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > Nedělní dorostenecké trojutkání v hale Zory

Nedělní dorostenecké trojutkání v hale Zory 14.11.2013 16:59:47 - autor: , přečteno 1557x

Po sobotní interligové lahůce  v podobě interligového utkání našich děvčat proti třetímu týmu soutěže pražské Slavii (sobota 16. 11. V 17:30 hod.), budou v naší hale k vidění i v neděli tři zajímavé zápasy našich dorosteneckých družstev. Čtvrtý tým hrající v celostátní soutěži – B družstvo žen pojede tentokrát přes celou republiku k nejvzdálenějšímu soupeři soutěže do Mostu, kde nastoupí proti rezervě mistrovského Baníku v hale, kde úřadující vítěz Challenge Cupu hraje svá utkání. Dá se s jistotou předpokládat, že proti našemu družstvu nastoupí řada domácích hráček, které jsou v kádru mistrovského celku a pravidelně za B tým hrají, jako na příklad: brankařka Bezpalcová, Vaňková, Tomášková, Šplechtová, Weisenbilderová a další a na lavičce se určitě objeví také věhlasný trenér Černých andělů a trenér slovenské reprezentace Dušan Poloz. Je otázka v jaké sestavě naše děvčata k tomu to důležitému a zajímavému utkání na sever Čech v neděli odcestují.

 Všechna utkán dorostenek se hrají v hale DHK ZORA Olomouc v neděli 17. listopadu 2013. Několik slov k jednotlivým utkáním:

10:30 hod.: Liga mladších dor.: DHK ZORA Olomouc „B“ – HC Zlín                               K prvnímu utkání nastoupí proti velkému favoritovi naše mladé družstvo, složené z děvčat většinou ještě žákovského věku které sbírají ostruhy mezi dorostenkami a nevedou si vůbec špatně. Zatím si drží třetí místo ve své skupině a mimo silných družstev Poruby a Zlína, které mají už jistou účast v jarní části 1. ligy, mají s dalšími dvěma, Karvinou a Ostravou-Zábřehem aktivní bilanci. Trenérka Gábina Kubáčková bude spoléhat na své obvyklé opory – brankařky Pallyovou a Paškovou a zatím nejúspěšnější střelkyně Vítkovou, Konůpkovou, Královou a další. Soupeřky z města obuvi přijedou se svými nejlepšími, loňskými vítězkami Žákovské ligy a v družstvu se objevují také už dvě dorostenecké reprezentantky - talentovaná brankařka Jana Vašulková a Natálie Gärtnerová.

12:30 hod.: Liga starších dorostenek: DHK ZORA Olomouc – Jiskra Havl.      Suverénní lídr skupiny Morava ve starších dorostenkách, který ještě neokusil hořkost porážky, se na podzim potýká stále se zdravotními problémy děvčat. Dlouhodobě mimo jsou Trumpešová, která se do přípravy zapojí  v průběhu prosince, nově je mimo také další reprezentační spojka Hana Kratochvílova s problémy se zády. I přesto se vytvořil zatím dobře fungující tým, který už je také jasným postupujícím do jarní části 1. ligy. Zatím nejúspěšnějšími střelkyněmi týmu jsou Lucka Zimová, Markéta Hurychová a sestry Tereza a Vendula Fryčákovy. Hostující družstvo Havl. Brodu už ztratilo i teoretickou šanci na postup do 1. ligy a bude hrát na jaře jen 2. ligu. Přesto má ve svém středu několik velmi kvalitních hráček, v čele s dorosteneckou reprezentantkou Alexandrou Satrapovou, ale i další střelkyně z popředí tabulky střelkyň Jůzlovou, nebo sestry Karolínu a Jitku Brožové.

14:30 hod.: Liga mladší dorky: DHK ZORA Olomouc “A“ – Jiskra Havl. Brod           Naše Áčko mladších dorostenek je i přes podivnou porážku v Bohunicích družstvem s nejlepšími výsledky ze všech skupna doroszeneckých lig v Čechách i na Moravě. Je v čele skupiny s impozantním poměrem branek 319:137, což je průměr na utkání 39:17. Také naše mladší dorky už mají v kapse postup do 1. ligy, zatímco o druhém postupujícím z Moravské skupiny A se rozhodne mezi trojicí Bohunice, Hodonín a právě Havl. Brodem. Naše družstvo spoléhá na spolehlivé brankářky Beranovou a Ošlejškovou nejúspěšnějšími střelkyněmi jsou zatím Kašpárková, Chlandová, Žáčková, Řezníčková, Bajerová a Grygarová. Z družstva Havl. Brodu jsou největšími oporami především Jitka Brožová a Natálie Burdová, obě už hrají pravidelně ve starších dorostenkách.

Přijďte se na naše dorostenky v neděli podívat, uvidíte určitě rychlou a zajímavou házenou a řadu talentů ve všech družstvech.. Vstup na všechna utkání je volný.