English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Starší dorky bez tří svých opor vyhrály hladce nad H. Brodem

Starší dorky bez tří svých opor vyhrály hladce nad H. Brodem 17.11.2013 20:39:11 - autor: vasek, přečteno 1319x

DHK ZORA Olomouc – Jiskra Havl. Brod 39:20 (19:10) ¨

Sled branek: 4:0, 4:2, 5:4,8:6, 8:8, 15:8, 15:9, 19:10 – 20:11, 25:12, 28:13, 28:15, 36:17, 36:19, 39:20.

Rozhodčí: Valášek, Vychodil           40 diváků        7 m hody: 2/2 – 1/1      vyloučení: 1 – 0

Sestavy a branky:

Olomouc: Nováková, Fialová – S. Fryčáková 1, Kašpárková 3, Zimová 9/2, Sklenářová, Palátová 7, Opletalová, Míšová 1, Fritschová 4, Brandýsová 6, T. Fryčáková 4, Doleželová, V. Fryčáková 4.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Havl. Brod: Libusová – Satrapová 2/1, Kubalová, Vopěnková, Šrámková 1, P. Nováková, Kotanová 2, J. Brožová 2, Nepovímová 2, Burdová 3, Jindrová, K., Brožová 7, Velíšková, Jůzlová 1.

Trenér: David KUČERA

Ani absence trojice dorosteneckých, event. juniorských reprezentantek - spojek Trumpešové, Kratochvílové a Hurychové v sestavě starších dorostenek Zory Olomouc pro zranění, neměla nijak zvlášť velký vliv na kvalitu hry družstva v mistrovském utkání proti Havl. Brodu. Začátek utkání byl ze strany domácích trochu kostrbatý, umožnily soupeři získávat míče a zakončovat do odkryté obrany. Zejména proto dokázala hostující děvčata držet vyrovnaný stav, když ještě za 12 minut hry byl na ukazateli skóre vyrovnaný stav 8:8. Dalších osm minut však domácí hráčky soupeři nedovolily vůbec nic, samy nastřílely 7 branek a upravily výsledek na 15:8. Od těch chvil už na hřišti existoval jediný celek, ten domácí a do poločasu domácí upravily stav na devítibrankový rozdíl.

Také po změně stran pokračoval nápor domácího družstva, během dalších osmi minut navýšily své vedení na patnáctibrankový rozdíl a na začátku poslední desetiminutovky už vedly 36:15. O výsledku bylo rozhodnuto a zlomenému soupeři povolily už jen kosmetckou úpravu výsledku. Domácí družstvo prokázalo v zápase své kvality, děvčata spolehlivě bránila, je však třeba ocenit v první půlce chytající Aničku Novákovou, která zlikvidovala řadu těžkých střel zejména od hráček soupeře ze střední vzdálenosti, celkem si připsala15 úspěšných zákroků. Spolehlivý výkon podala i její kolegyně a jmenovkyně Anna Fialová, ta měla usnadněnu práci, protože soupeř evidentně ztrácel fyzicky, když ve druhém poločase vyslal na domácí brankařku o devět střel méně než na začátku utkání a ty byly také mnohem nepřesnější.

Velký kus práce v obraně odvedly zejména hráčky bránicí na středu obrany – Míšová, Brandýsová, Zimová. V útočné fázi zahrálo domácí družstvo velmi dobře, prosadily se zejména spojky  LuckaZimová,  Míša Palátová, ale také Magda Kašpárková z družstva mladších dorostenek, která vypomohla za už zmiňované zraněné spojky. Výborně zahrála na střední spojce Vendula Fryčáková, která ke svým čtyřem přesným trefám přidala také devět gólových asistencí. Z nich spolu s přihrávkami od Zimové těžila tentokrát hlavně na pivotu  Markéta Brandýsová, Z křídel se prosadily nejvíc Tereza Fryčáková a Vendula Fritschová, také ostatní hráčky odvedly dobrou práci.

Družstvo hostí zahrálo dobře v úvodu zápasu, kdy se prosadily výborné spojky sestry Brožovy, více se čekalo od exreprezentantky Jůzlové, Střelecky se nejvíc prosadila Karolína Brožová. U družstva hostí se projevil postupně deficit odtrénovaných hodin, který je evidentně nižší než u domácího družstva a s postupem času jejich výkon klesal, když nestačily čelit lavinovitým útokům domácího celku.,