English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Famózní Hrbková prostřílela Porubu do finále

Famózní Hrbková prostřílela Porubu do finále 19.11.2013 23:22:24 - autor: vasek, přečteno 1264x


DHK ZORA Olomouc - DHC Sokol Poruba 22:26 (10:9)

Průběh utkání: 1:0, 3:3, 6:4, 6:6, 8:7, 8:9, 10:9 - 12:11, 12:14, 14:15, 16:17, 16:19, 19:21, 19:25, 21:25, 22:26.

Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák       100 diváků       7 m hody: 2/2 - 3/3       vyloučení: 4 - 4

Sestavy a branky:
Olomouc:
Dederlová, Rašková - Růžičková 1, Berová 3, Samcová, Dostálová, Severová 3, Kubáčková 5/1, Salašová 1, Kalová 1, Huráňová 2, Salčáková 4/1, Ždánská 1, Gebre Selassie 1.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA, PhD

Poruba: Roháčková, Doláková - Šteffanová, Mýlková 1, Lešková, Tomašechová, Poznarová 3, Hrbková 14/3, Adámková 2, Rechtorisová 3, Chovancová, Poláchová, Bělohoubková 1, Uhráková 2.

Trenér: Jan BEŇADÍK

V semifinále Českého poháru žen byla v úterním podvečeru v olomoucké hale k vidění kvalitní házená, na obou stranách hráčky bojovaly s plným nasazením a vývoj utkání byl až do závěrečné desetiminutovky naprosto vyrovnaný. Tu ale zvládly lépe hostující hráčky, zvýšily své dvoubrankové vedení čtyřmi přesnými trefami na šestibrankový rozdíl a o výsledku a postupujícím do finále bylo rozhodnuto.

Domácí družstvo mělo v prvním poločase svou největší osobnost v gólmance Míše Dederlové, která pokryla řadu vyložených šancí Sokolek, na koho však byla i ona krátká, byla Míša Hrbková v dresu Poruby, která jako by měla mířidla seřízena ještě z dob, kdy s házenou v Olomouci začínala. Hrbková se zkrátka v Olomouci ukázala v tom nejlepším světle, její zakončení bylo naprosto dokonalé, střílela vždy jen z připravené pozice a to tak, že brankařka neměla ani tu nejmenší šanci.

Olomouckým házenkářkám se podařilo zanechat po sobotním výpadku proti Slavii daleko lepší dojem, nevyvarovaly se však opět některých nepřesností a také v zakončení mělo být více důrazu.

Olomoucké házenkářky jedou v pátek do Mostu, kde sehrají proti úřadujícímu mistru a druhému finalistovi Českého poháru Baníku Most poslední letošní utkání inerligy, před startem naší reprezentace na MS v Srbsku.

Komentář od asistentky Lucie Fbíkové

Netradičně v úterý odehrály házenkářky DHK Zora Olomouc pohárové utkání proti Duržstvu Poruby, kterému měly hodně co vracet z jejich posledního interligového střetnutí.Domácí házenkářky chtěly v tomto zápase také napravit dojem po nepovedeném sobotním interligovém zápase proti Slavii a ukázat svoji lepší tvář, což se jim povedlo.

Hned od začátku na soupeře nastoupily velmi agresivně a odhodlaně, dobře pracující vysunutou obrana jistila skvěle chytající Míša Dederlová a z hostujících hráček se prosazovala v podstatě jen Michaela Hrbková. Také v domácím postupném útoku došlo k viditelné změně k lepšímu - zrychlila se rozehrávka, hodně tomu napomohla Kristýna Salčáková, netradičně hrající také na střední spojce - krajní spojky se nebály střílet - nejaktivnější byly Tereza Kubáčková, Katarina Bérová, a dokonce jsme viděli i několi dohrávek na pivota a do křídel,s nimiž spolupracovala především Anička Gebre-Selassie.První poločas patřil Lucii Severové, a v tom druhém byla hodně vidět Jana Kalová a kromě již zmiňované Kristýny Salčákové také obě levačky Lucie Dostálová s Martinou Huráňovou.

První poločas Hanačky vyhrály 10:9, ve druhém dějství se však projevila větší zkušenost favorizované Poruby, a především však střelecká dovednost Michaela Hrbkové, která měla rozhodují vliv na výsledek zápasu, a přestože domácí hráčky tentokrát bojovaly do poslední minuty, a několikrát to vypadalo, že by mohlo dojít k obratu, soupeřky nakonec zvítězily o 4 branky.

Tento zápas by mohl domácím pomoci nalézt ztracené sebevědomí a ukázat jim tu správnou cestu do příštích zápasů.