English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V pátek zazní poslední letošní interligové zvonění

V pátek zazní poslední letošní interligové zvonění 20.11.2013 09:03:55 - autor: vasek, přečteno 1219x

Interliga má před sebou v letošním roce už jen dvě dohrávky, ale také jednu předehrávku ze 14. kola WHIL. Na severu Čech ukončí českou část domácí Černí andělé DHK Baník Most a jejich soupeřkami budou Hanačky, celek DHK ZORA Olomouc. Slovenskou letošní konečnou uvidí diváci v Partizánskem, kam přijede slovenský mistr Iuventa Michalovce. Obě utkání se dohrávají z důvodu startu Mostu a Iuventy v evropském Poháru EHF, když se oběma celkům podařilo shodou okolností o víkendu postoupit ze 4. kola a oba po dramatické zápletce nejtěsnějším poměrem vyřadili své soupeře. Mostečanky v domácím prostředí smazaly sedmigólové manko z Rumunska a po výhře stejným výsledkem postoupily až po sedmičkovém rozstřelu. Slovenky naopak ve Slovinsku bránily sedmibrankový náskok z domácího prostředí a po šestibrankové porážce postupují s celkovým poměrem branek 52:51 z obou duelů. V osmifinále přidělil vídeňský los oběma celkům další atraktivní soupeře, Černí andělé se střetnou s dánským Team Esbjerg a Iuventa bude cestovat do Německa, kde se utká s bundesligovým TSV Bayerem Leverkusen. Předehrávaným utkáním bude také v pátek střetnutí Jindř.Hradec -Sokol Poruba.

Oba soupeři posledního českého interligového duelu mají za sebou úterní semifinálová utkání Českého poháru. Oba hráli svá utkání na domácí půdě, ale zatímco Baník Most svého soupeře Slavii Praha porazil a zahraje si tedy před koncem roku finále, Hanačky po vyrovnaném souboji nakonec podlehly v domácím prostředí Porubě a letošní Český pohár se pro ně stal minulostí. Katem domácích, v tom dobrém slova smyslu, byla hostující odchovankyně olomoucké házené - Míša Hrbková, která, která nastřílela více než polovinu branek svého týmu, když se trefila do černého celkem 14 krát.

Páteční utkání v Mostě (od 19:00 hod.) bude mít vysokého favorita v domácím celku, který se opět dostal do vynikající formy a válcuje své soupeře bez ohledu na to, zda jde o špičkové Evropské družstvo třeba z Norska či Rumunska, nebo soupeře z interligové domácí soutěže. Hanačky pojedou do jámy lvové sice s pokorou, ale s vědomím toho, že na severu Čech nebudou mít co ztratit. Mohou jen získat a příznivý výsledek by mohl být tou správnou vzpruhou do prosincové tvrdé přípravy před lednovým pokračováním WHIL. Příprava to může být nerušená, vždyť v nominaci na MS je zatím jen jediná hráčka Zory - Kristýna Salčáková. Věřme, že se klubu podaří vyřešit také trenérem Bělkou avizované posílení kádru o zkušenou hráčku, když sázka na využití zkušeností Lucky Fabíkové zatím hatí její zdravotní stav.

Letošní slovenské loučení s interligou svede proti sobě v Partizánskem domácí Slávii a Michalovce. Také zde je favorit jasný, svěřenkyně trenéra Jána Packy asi nebudou chtít odjet s prázdnou i od druhého ze slovenských rivalů, když svou jedinou porážku jim zatím uštědřila Šaľa. Navíc Partizánske v předchozím domácím zápase ztratilo punc domácí tvrze, když po třech domácích výhrách nad silnějšími týmy Porubou, Veselím a Slavii Praha, prohrály s dosud průměrným Zlínem. Každopádně se dá očekávat hodně vyrovnaný souboj, domácí mají hráčský kádr na to, aby Iuventu potrápily, jejich výhra by však asi byla překvapením.

Také předehrávka 14. kola (z 1. února) bude mít v pátek 22. 11. u Vajgaru jednoznačného favorita v Sokolu Poruba, který v úterý v Olomouci postoupil do finále Českého poháru proti Mostu. Podzimní duel obou soupeřů skončil sice v Ostravě jen dvougólovou výhrou Poruby, výsledek však byl dílem ne nijak oslnivé hry Jihočešek, ale spíše slabším výkonem Poruby, která hrála ještě bez zraněné Poznarové a to jakýsi kalibr.