English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > Tři dorostenecká družstva hrají u soupeřů, doma se představí jen béčko žen

Tři dorostenecká družstva hrají u soupeřů, doma se představí jen béčko žen 20.11.2013 15:25:55 - autor: , přečteno 1575x


Po žákovských týmech, které ukončily podzimní část sezony před týdnem, interligových ženách, hrajícími poslední zápas v pátek v Mostě, ukončí sezonu o víkendu všechna tři družstva dorostenek klubu. Jedině béčko žen si sezonu protáhne ještě o další týden do 8. prosince. Ze všech družstev, které ještě hrají zápasy svých soutěží, hrají všechna dorostenecká družstva na hřištích soupeřů, jedině ženy B budou hrát v neděli v domácím prostředí.

Prvními, kdo vyrazí za svými soupeři, jsou obě elitní dorostenecká družstva, která už mají před posledním kolem jistotu postupu do jarní části, kdy budou hrát v nejvyšší soutěži - celostátní 1. lize. Autobus se staršími a mladšími dorkami vyrazí směr Vysočina už v 05:30 hod., aby mohly od 9 hod. nastoupit starší a o dvě hodiny později i mladší proti stejně starým družstvům Sokola Velké Meziříčí. Obě domácí družstva asi budou mezi elitou chybět, mladší dorostenky do 1. ligy už nepostoupí určitě, na postupovou pozici jim chybí před posledním kolem 6 bodů. Starší si postup zkomplikovaly před týdnem, když prohrály v domácím prostředí s Pardubicemi 27:29 a jejich postup je jen v teoretické rovině. Mají totiž stejně bodů jako Pardubice, které ale mají pře sebou ještě dvě utkání, zatímco Meziříčí už hraje právě poslední zápas proti našemu družstvu a ani případný úspěch by jim k postupu nemusel stačit.

Druhé družstvo mladších dorostenek pojede k poslednímu zápasu do Ostravy, kde bude hájit své zatím skvělé 3. místo ve skupině. Má dvoubodový náskok právě před svým soupeřem Sokolem Ostrava-Zábřeh. Konečné třetí místo by bylo pro mladé družstvo, které bylo do soutěže přihlášeno především pro získávání zkušeností pro příští roky velkým úspěchem a povzbuzením do jarní části, kde bude hrát v moravské skupině 2. Ligy mladších dorostenek.

Jediným družstvem, které nikam o víkendu nepojede, ale nastoupí v neděli ve 12:30 hod. v domácí hale, je B tým žen, který se pokusí konečně získat první body z domácího prostředí. Svých šest bodů přivezla totiž děvčata jen od soupeřů, v domácí halew0 se jim zatím příliš nedařilo a všechna svá utkání prohrála. Tennto nepříznivý stav budou chtít děvata zvrátit, i když jejich soupeřem bude velmi zkušený celek Otrokovic, který spoléhá zejména na své zkušené brankařky Vitáskovou a Tovaryšovou a další zkušené střelkyně Júlii Dolečkovou-Varhaníkovou a exreprezentantku Pavlu Nevařilovou, prosazuje se i mladá dorostenka Tereza Divílková.