English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Přes rekorní porážku přezimují Hanačky na docela lichotivém 8. místě DOPLNĚN KOMENTÁŘ

Přes rekorní porážku přezimují Hanačky na docela lichotivém 8. místě DOPLNĚN KOMENTÁŘ 23.11.2013 19:19:09 - autor: vasek, přečteno 1608x


DHK Baník Most - DHK ZORA Olomouc 34:16 (16: 6)

Sled utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 8:2, 8:3, 13:3, 14:4, 16:6 - 19:9, 22:10, 24:13, 28:14, 33:15, 34:16.  

Rozhodčí: Pavlát, Točík           825 diváků           7 m hody: 5/3 - 4/4           vyloučení: 3 - 3

Sestavy a branky:
Most:
Bezpalcová, Müllnerová - Vaňková 2, I. Matoušková 2, Dvořáková, Tomášková 3, Ryšánková 4, Borovská 2, Beňušková 8/3, K. Vysloužilová 1, Šplechtová, Janoušková 3, Weiesenbilderová 3, M. Vysloužilová 4, Růčková 2.

Trenér: Dušan POLOZ

Olomouc: Dederlová, Rašková - Růžičková 5/4, Sovová, Berová 2, Samcová 1, Dostálová 1, Severová 3, Kubáčková, Salašová 2, Huráňová 1, Ždánská 1, Gebre Selassie.

Trenérka: Lucie FABÍKOVÁ

Komentář od trenérky Lucie Fabíkové:

K poslednímu utkání letošní části WHILKY odjížděly olomoucké házenkářky do Mostu, na půdu vysoce favorizovaného lídra tabulky.Přestože všichni Olomoučtí věděli, že je tam nečeká nic lehkého, doufali v to, že mohou Most překvapit - přece jen, sezóna je dlouhá a mostecké házenkářky zažily předchozí víkend obrovskou euforii při postupu do dalšího kola poháru EHF a po takto silném zážitku se potom nesnadno hledá motivace na další interligový zápas, a Olomoučanky v úterním pohárovém zápase naznačily, že by jejich výkon mohl stoupat a že svou kůži nedají lehce, obzvláště když můžou proti takovému soupeři jako je Most hrát bez tlaku a uvolněně, protože se od nich nic nečeká. Tolik papírová teorie, skutečnost byla však úplně jiná. Úvod utkání byl sice rozpačitý z obou stran, ale byly to domácí hráčky, které se první otřepaly, zatímco Hanačky se přes veškeré odhodlání nedokázaly zbavit přílišného respektu ke svému soupeři a jeho úlohu favorita mu velmi ulehčovaly a zhruba od patnácté minuty nebylo pochyb o tom, kdo je na hřišti jasným pánem. Olomouc se nechytla ani v obranné - přesto, že Míša Dederlová v brance chvílemi až čarovala - ani v útočné fázi a děvčata působila velmi bezradně a bohužel i odevzdaně, a Most tak v poločase odcházel do šatny s luxusním desetibrankovým náskokem.

Navzdory všem poločasovým pokynům se Hanačky nezvedly ani druhý poločas, v obraně chyběl důraz a soustředěnost a v útoku větší odvaha, a když už se děvčatům nějaká pěkná akce podařila, ztroskotalo to na střelecké nepřesnosti a něproměňování vyložených šancí a Most tak mohl snadno navyšovat svůj náskok.

Olomoucká děvčata tak bohužel nepotvrdila svůj předchozí výkon proti Porubě a v podstatě jedinými hráčkami, které v tomto utkání snesou přísnější měřítko byly Lucie Severová, Míša Dederlová a v závěru zápasu také Lucie Rašková.

Ženskou whilku nyní čekají témeř dva měsíce volna, které bude proložené MS v Srbsku, kde bude české barvy hájit také olomoucká Kristýna Salčáková, a my budeme držet celému týmu a obzvláště Kristýně palce k postupu ze skupiny a k co nejlepšímu umístění. Zároveň se budeme snažit tuto pauzu co nejefektivněji využít k tomu, aby se všechna olomoucká děvčata dostala ze svých zdravotních a jiných problémů a aby se nám podařilo stabilizovat výkony družstva, což bude velmi potřeba k odvetným stíhacím zápasům druhé části WHILKY.

Celý klub DHK Zora Olomouc děkuje všem svým fanouškům a příznivcům za podporu a rád by všem popřál krásné Vánoce a všechno nejlepší do nového roku, kdy se na vás budeme všichni opět těšit!

 

=