English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Druhá výhra juniorek v Polsku - Doplněn třetí výsledek

Druhá výhra juniorek v Polsku - Doplněn třetí výsledek 29.11.2013 13:20:59 - autor: vasek, přečteno 1286x

 

Také druhé utkání juniorek Česka na turnaji v Polsku skončilo jejich vítězstvím, když porazily „B" tým Polska 32:24.

V 18:00 hod nastoupí ve Wilkowicích proti domácímu „A" družstvu. Ještě předtím od 16 hod. ve stejné hale nastoupí Švýcarsko proti Norsku.

Třetí utkání se českým juniorkám vůbec nevydařilo, po utkáni, v němž udělaly hráčky 27 technických chyb, podlehly Polsku 20:30.

Druhý den turnaje v Polsku přinesl první porážku českých házenkářek. Dvakrát v jednom dni se utkaly s polskými výběry a tomu druhému večer podlehly desetibrankovým rozdílem.
O půl jedenácté proti polskému „Béčku", v šest večer proti zkušenějším Polkám. Bilance jedno vítězství, jedna prohra. České juniorky mají za sebou opravdu těžký den. „Dnešek byl opravdu náročný. Hráli jsme dva zápasy s poměrně těžkými soupeři. Ranní zápas se nám vydařil přesně podle taktického záměru utéct rychle domácím. Po prvním poločase jsme vedli o jedenáct, ve druhém poločase už pak dostávaly příležitost všechny hráčky na lavičce a hrálo se spíš na ušetření sil na večerní zápas s A Polskem," popisoval trenér Lubomír Krejčíř první utkání, které skončilo českým vítězstvím poměrem 32:24.

Druhé utkání bylo úplně o něčem jiném. Bylo vidět, že českému výběru chyběly síly, které Češky vydaly v prvním zápase. „Do třicáté minuty byl zápas poměrně solidní, prohrávali jsme 10:13. Výkon byl průměrný, měli jsme obrovské problémy zejména v útočné fázi, protože na všech postech proti nám stály hráčky o hlavu větší a fyzicky disponovanější. Ve druhém poločase děvčata totálně odešla kondičně, z toho začala dělat obrovské množství nevynucených technických chyb a byli jsme nakonec rádi, že přišel konec utkání. Hra se zlepšila asi kolem 50. minuty, kdy jsme se dotáhli na rozdíl osmi branek. Ale zase technické chyby našeho týmu nahrály soupeři do brejků. Je to logické, protože hrát dva plnohodnotné zápasy proti soupeři, který nemá tuto zátěž - Polky si nalosovaly turnaj tak, že vždycky ráno mělo stejného soupeře Béčko a Áčko ho pak dostalo k večeři," komentoval s lehkou nadsázkou Krejčíř. Zároveň ale uznal, že Polky šly od jejich posledního setkání nahoru. „Polský tým udělal od jara spoustu práce. Byly to úplně jiné hráčky hlavně fyzicky disponovanější, a pokud jsme my dali branku, tak jenom z rychlého útoku. V tom postupném jsme se přes hradbu metr devadesát vysokých hráček dostávali jen těžko. Pak nervozita a únava přinášely ty technické chyby. Že bychom z toho byli nějak rozplakaní, to ne, ale radost z toho samozřejmě nemáme. I tlak domácího prostředí je znát," dodal trenér.


Zítra se český celek utká od 13 hodin s Norskem. „Norky budou velká jízda. Jsou na tom ještě o level lépe než Polky. Budeme to muset ustát se zatnutými zuby, máme už i nějaká zranění. Doufám, že nebudou vážná. Fryčáková začala opět trochu pokulhávat na koleno a další drobná traumata se taky objevila. Vzrůst a fyzická připravenost Norek pro nás budou velkou zkouškou. Ale nebude to druhý zápas ve dni proti někomu, kdo hraje jeden," uzavřel Krejčíř.

Česká republika - Polsko B 32:24 (20: 9)

Norsko - Švýcarsko  36:24  (16:10)


Česká republika - Polsko A 20:30 (12:15)

Střelkyně druhého zápasu českého celku dle technického zápisu družstva: Jačková 5, Slováková 1, Nygrýnová 2, Bullová 5, Bělohoubková 1, Šelaisová 3, Vlková 2, Hochvaldová 1