English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Soutěže dorostenek znají rozdělení na 1. a 2. ligu

Soutěže dorostenek znají rozdělení na 1. a 2. ligu 01.12.2013 11:20:34 - autor: , přečteno 1678x

Všechna utkání dorosteneckých soutěží podzimní, experimentální části byla dohrána a je rozhodnuto o tom, která družstva uspěla a u kterých zavládlo po skončení zklamání a zejména o tom, která družstva v obou kategoriích budou hrát na jaře 1. a která druhou ligu. V obou kategoriích budou 1. ligu hrát jen děvčata čtyř klubů SVŠ Plzeň, Písek, Olomouc a Zlín. Je zajímavé, že mezi družstvy, která budou hrát v 1. lize jsou s výjimkou Jindř. Hradce všechny interligové kluby, z toho už uvedená trojice Písek, Olomouc a Zlín má obsazení v obou kategoriích, - Most, Slavia, Veselí a Poruba má zastoupení vždy v jedné z kategorií.

Z klubů, z nichž družstvo žen nehraje WHIL si nejlépe vede SVŠ Plzeň, kde se dlouhodobě daří práce s mládeží, naopak druhý plzeňský klub HC Plzeň se neprobojoval do 1. DL ani v jedné kategorii. Překvapením je také neúčast mladších dorostenek Slavie Praha mezi elitou, za překvapení lze považovat také absenci Poruby v 1. lize u starších dorostenek, která ale doplatila na trojici vyrovnaných silných družstev ve skupině - Zlín, Veselí a Poruba.

Ve třech skupinách starších dorostenek vyhrála vítězná družstva - SVŠ Plzeň, Písek a Olomouc s plným bodovým ziskem, v moravské B skupině vítězné Veselí vyhrálo skupinu se ztrátou dvou bodů stejně jako druhý Zlín, o vítězi skupiny rozhodlo jen vzájemné utkání obou soupeřů. První dvě družstva postoupila do 1. ligy zcela jednoznačně ve třech skupinách, pouze v české B skupině byl rozdíl mezi postupujícím Sokolem Kobylisy a HC Plzeň pouhý bod.

Zajímavostí je, že ve všech skupinách se staly nejlepšími střelkyněmi hráčky z družstva, které nepostoupilo do 1. ligy - Kroutlová (Č. Budějovice), Drozdová (HC Plzeň), Iva Závišková (Vel.Meziříčí) a Vysloužilová (Otrokovice). V postupujících družstvech se prosadily a to nejen střelecky především hráčky, které již figurují v nominacích dorostenecké, nebo juniorské reprezentace, na příklad: Galušková, Pošustová, Chlupová, Zimová, T. Fryčáková, Hurychová, Kožuchová, Balážová, Kříčková a další. Nejvíce branek v osmi odehraných utkáních nastřílely starší dorky Zory Olomouc - 302, což je průměr bezmála 38 golů na zápas.

V kategorii mladších dorostenek nedošlo k tak propastnému rozdílu mezi nejlepšími a ostatními celky. Jenom v české A skupině vyhrálo vítězné družstvo SVŠ Plzeň bez ztráty bodu, v ostatních skupinách vítězné družstvo ztratilo vždy nějaké body. O postupujících dvou družstvech ze skupiny bylo rozhodnuto jednoznačně pouze v moravské skupině B, v ostatních skupinách se zejména o druhém postupujícím celku rozhodovalo až do posledních kol a na příklad v české A skupině o postupu Mostu na úkor Slavie rozhodlo při stejné bodové ztrátě vzájemné utkání o jedinou branku ve prospěch Severočešek. V B skupině mezi českými celky zase o prvenství HC Háje rozhodlo poslední kolo, kdy pražský celek „přeskočil" oba své soupeře a po výhře v Tachově se stal postupujícím a dokonce vítězem skupiny.

Na rozdíl od starších dorostenek, staly se nejlepšími střelkyněmi v jednotlivých skupinách hráčky z postupujících celků, s výjimkou moravské B skupiny, kde byla nejúspěšnější Koniuchová z Karviné, jinak nejvíc branek ve skupinách zaznamenaly Veronika Galušková (Plzeň) 85, Kovářová (Písek 90) a Silvie Polášková (Bohunice), která se 137 přesnými zásahy byla nejlepší střelkyní mezi mladšími dorostenkami. Neuvěřitelných 398 branek v 10 utkáních mají na svém kontě mladší dorostenky Zory Olomouc, které tak zaznamenaly skoro 40 branek v průměru na utkání.

Složení jednotlivých soutěží dorostenek v jarní sezoně:

Starší dorostenky

1.liga

2.liga

ČECHY

2.liga

MORAVA

SVŠ Plzeň

Sokol Vršovice

Sokol Vel. Meziříčí

DHC Slavia Praha

ČZ Strakonice

Jiskra Havl. Brod

Sokol Písek

Loko Čes. Budějovice

HK Hodonín

Sokol II. Kobylisy

HC Plzeň

Sokol Poruba

DHK ZORA Olomouc

Astra Praha

Jiskra Otrokovice

DHK Pardubice

Házená Jindř. Hradec

TJ Nový Jičín

HC Veselí n. Mor.

 

 

HC Zlín

 

 

 

 

 

Mladší dorostenky

1.liga

2.liga

ČECHY

2.liga

MORAVA

SVŠ Plzeň

DHC Slavia Praha

HK Hodonín

DHK Baník Most

DHC Plzeň

Jiskra Havl. Brod

HC Praha Háje

Sokol Vršovice

Sokol Vel. Meiříčí

Sokol Písek

Loko Čes. Budějovice

DHK Pardubice

DHK ZORA Olomouc

HC Plzeň

DHK ZORA Olomouc B

Tatran Bohunice

Slavoj Tachov

Sokol Ostrava-Zábřeh

Sokol Poruba

Házená J. Hradec

Sokol Karviná

HC Zlín

Sokol II. Kobylisy