English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > V posledním kole přišly konečně i první body Zory z domácího prostředí

V posledním kole přišly konečně i první body Zory z domácího prostředí 08.12.2013 23:16:40 - autor: vasek, přečteno 1487x


DHK ZORA Olomouc- HC Zlín 3128 /18:18)

Průběh utkání:

0:1, 2:1, 4:4, 6:4, 8:8, 11:8, 12:12, 15:12, 16:13, 16:17, 18:18 - 19:20, 24:20, 25:24, 28:27, 31:27, 31:28.

Rozhodčí: J. Smékal, Steiger          70 diváků      7 m hody: 6/6 - 3/2         vyloučení: 2 - 4

Sestavy a branky:
Olomouc „B":
Zuzánková, Havlíčková - Žáková 1, Kulíšková, Konečná, Bušínová 1, Sovová 2, Kosová 6/5, Berová 5, Samcová 3/1, Pašková 2, Hochvaldová 2, Studená 1, Kubáčková 8.

Trenérka: Zuzana Coufalová

Zlín „B": Benedíková, Krajčová - Popelková 2, Nudni 3, Nygrýnová 5/2, M. Salčáková 3, Očadlíková 2, Novotná, Vlková 5, Dufková 1, Kříčková 1, Kučerová 2, Kolářová 4.

Trenérka: Hana KOLÁŘOVÁ.

Olomoucká rezerva se v neděli pokoušela už ve svém pátém domácím vystoupení o bodový zisk do tabulky 1. ligy žen a konečně se jim to podařilo a to v souboji se soupeřem, který určitě nepřijel k derby na Hanou s tím, že by zde nechtěl bodovat. Naopak, zlíňanky přijely do Olomouce s gloriolou pěti výher v pěti předchozích utkáních v řadě a zejména dva týdny stará výhra nad béčkem Slavie v Praze jim nalila do žil nebývalou energii a sebevědomí, které bylo zcela oprávněné, vždyť oba tradiční soupeře dělil před utkáním od sebe v tabulce propastný desetibodový rozdíl a šest míst v pořadí.

Oba soupeři nastoupili do utkání s pěknou řádkou interligových hráček, které se staly hlavními protagonistkami pohledného, vyrovnaného a hodně bojovného utkání. V dresu domácích jsme napočítali pětici hráček z kádru WHIL (Zuzánková, Sovová, Berová, Samcová a Kubáčková), v sestavě hostí jich nakonec nastoupilo do utkání ještě o tři víc (Popelková, Nudni, Nygrýnová, M. Salčáková, Očadííková, Novotná, Vlková a Dufková). Už jen výčet jmen opravňoval k očekávání kvalitního zápasu, což se nakonec i potvrdilo.

První poločas byl od první do poslední minuty vyrovnaným bojem, kde vévodila rychlost útočných akcí a bleskový přechod do protiútoku, takže většiny střel bylo dosaženo proti nepostavené obraně, převážně z brejkových situací. Brankařky na obou stranách tak měly svůj úkol hodně ztížen, čemuž také odpovídalo výsledné skóre poločasu, ve kterém padlo 36 branek, stejně na obou stranách. Většinou byl brankový stav vyrovnaný, domácí měly přece jen mírně navrch, když většinu času vedly, dvakrát dokonce i tříbrankovým rozdílem (11:8 a 15:12). Až v závěru poločasu se prosadily i hostující střelkyně, které se po šňůře čtyř branek dostaly poprvé do vedení 16:17 a 17:18, poločas skončil dělbou bodů.

Druhý poločas začal několika úspěšnými průniky domácích a dvě branky z ruky Hochvaldové zavelely ke zteči hostující branky. Během osmi minut domácí dokázaly nastřílet pět branek v řadě a vytvořily si v polovině druhého poločasu slibný náskok čtyř branek (24:20), když se několikrát vyznamenala domácí brankařka Zuzánková, ale gólovému vyjádření zabránily také střely soupeře končící na tyčích, nebo v zámezí. Další minuty však znovu patřily více hostujícímu družstvu, kterému se podařilo snížit na rozdíl kontaktní branky a další průběh se měnil neustále na jedno a dvoubrankové vedení domácích. Rozuzlení dramatu přineslo až posledních pět minut utkání, kdy domácí odskočily znovu na čtyřbrankový rozdíl a své první vítězství před domácím publikem se jim podařilo dotáhnout do zaslouženého bodového zisku.

Z domácích hráček se dařilo ve druhém poločase Anežce Zuzánkové v brance, střelecky se vyznamenaly především kanonýrky z Áčka Kubáčková s Berovou, ke klidu přispěla také zkušená Zdena Kosová, která proměnila všechny své sedmičky. Hra v obraně se mírně zlepšila až po změně stran, nejvíc problémů domácím nadělaly úspěšné přihrávky a zakončení z prostoru pivota (Vlková), naopak olomouckým spojkám se moc nedařilo právě svým pivotům přesně přihrát a ztratily tak zcela zbytečně množství přihrávek.

Z družstva hostí spolehlivě zachytala Benedíková, nebezpečí nejvíc hrozilo z ruky Nygrýnové, další kanonýrka Nudni vystřílela prach v prvních minutách, kdy se trefila do černého třikrát, v dalším průběhu se už neprosazovala. Líbila se také mladá dorostenka Míša Kolářová, které bylo často „plné hřiště".