English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > Házenou pro dobrou věc

Házenou pro dobrou věc 17.12.2013 09:35:52 - autor: , přečteno 1722x


V sobotu 7.12.2013 se ve školní hale Masarykovy základní školy ve Velké Bystřici konal druhý ročník sportovní charitativní akce, jejíž veškerý výtěžek putuje na konto centra Rané péče pro rodiny se zrakově postiženými dětmi. Akce se zúčastnili mladí sportovci ve věku od 7 do 16 let, kteří si vyzkoušeli nejnovější tréninkové metody nejen v házené, ale i v obecných pohybových dovednostech a posilovacích cvičeních a také házenou na vozíčku.

Během dne se na palubovce vystřídalo několik zkušených instruktorů z řad trenérů a hráček interligové Olomouce - mohli jsme vidět Dušana Poloze - trenéra slovenské reprezentace a trenéra DHK Baník Most - loňského vítěze WHILKY, české ligy a Challenge cupu, asistenta české reprezentace a trenéra interligové Olomouce Jana Bělku, jeho asistentku Lucii Fabíkovou - bývalou dlouholetou reprezentantku ČR, Janu Kalovou - několikanásobnou reprezentantku ČR a hráčku DHK Zora Olomouc, Kateřinu Růžičkovou - několikanásobnou reprezentantku a hráčku DHK Zora Olomouc, Lucii Dostálovou, Ivanu Salašovou a Kláru Sovovou - interligové hráčky DHK Zora Olomouc, šéftrenéra handicapovaných atletů Ondřeje Pítra a Jiřího Kalu. Pro všechny zúčastněné byla velkou událostí návštěva Davida Juříčka, který trpělivě odpovídal na všechny dotazy a na závěr se se všemi i vyfotil. 

Hlavní koordinátorkou, která bděla nad hladkým průběhem, byla Michaela Fabíková - dlouholetá trenérka dorostenců a mužů B ve Velké Bystřici,celou akci provázela vtipnými komentáři moderátorka Jarmila Fabíková. Mladí sportovci trénovali ráno i odpoledne, tréninky zakončili netradičními výkonnostními testy a na závěr dne je čekal bonus ve formě půlhodinové tréninku zumby se slavným duem ZUMBA REBELS - se Zuzkou Polesovou a Lenkou Zahradníčkovou. Po vyčerpávajícím fyzickém výkonu čekala všechny zúčastněné sladká odměna ve formě mikulášské nadílky¨.

 Celý den proběhl ve velmi příjemném předvánočním duchu a vybralo se více než 13 tisíc korun pro centrum Rané péče. Nic z toho by se však nemohlo uskutečnit nebýt ochotných sponzorů, kteří celou akci zaštiťovali a zajistili zázemí a materiální podporu. Na hladkém průběhu celé akce mají zásluhu zejména Makro Velká Bystřice, ZŠ Masarykova, firma Hummel, pekařství Hirsch a Nutrend. V neposlední řadě patří obrovský dík všem zúčastněným sportovcům, jejich rodičům i ostatním příznivcům házené za jejich příspěvky pro dobrou věc.

Závěrem bychom rádi všem popřáli všechno nejlepší do nového roku 2014 a v něm hlavně zdraví a spoustu úspěchů nejen na tom hřišti házenkářskéma budeme doufat, že se s Vámi potkáme také příští rok)