English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Interliga ukončí o víkendu svou první polovinu

Interliga ukončí o víkendu svou první polovinu 08.01.2014 17:57:47 - autor: vasek, přečteno 1377x

 

Svým jedenáctým kolem napíše o tomto víkendu interliga házenkářek svou poslední kapitolu první poloviny základní části a tak jako v minulém kole bude na pořadu opět několik hodně zajímavých a důležitých měření sil. To první uvidí diváci už ve čtvrtek, kdy v přímém přenosu televize Slovak Sport budou hrát na jižním Slovensku aktuálně druhý slovenský tým Duslo Šaľa proti druhému českému celku Slavii Praha. Pražská Slavia bude mít na programu jakési Tour Slovakia, když už následující den, tedy v pátek 10. ledna bude hrát v Modre proti ŠKP Senec předehrávku 15. kola. Další zajímavý souboj se odehraje v Partizánskem, rovněž před kamerami Slovak Sport kam zamíří lídr tabulky Baník Most. Utkání se bude hrát v pátek 10. ledna.

Všechna ostatní utkání posledního „podzimního" kola se budou hrát v sobotu a z hlediska návaznosti na české play-off je nejdůležitějším zápas Olomouc - Zlín, který je přímý soubojem dvou ze tří kandidátů na čtvrté místo v českém play-off, když o postupu trojice Most, Slavia a Poruba už není vůbec pochyb. V ostatních utkáních půjde o střetnutí, v nichž vždy jeden ze soupeřů značně přesahuje výkonnostně toho druhého (J. Hradec - Michalovce, Veselí - Písek, Poruba - Senec).

V pozvánkách na zápasy minulého kola jsme se ve svých prognózách příliš nemýlili, plně se potvrdil předpoklad o dvou šlágrech kola mezi špičkou, překvapením snad bylo pouze to, že oba hostující celky, Poruba v Michalovcích i Slavia v Mostě byly po většinu utkání lepšími celky, favorité však zvládli lépe koncovky. Navíc v obou utkáních se hrála výborná házená, která snese ty nejpřísnější měřítka. Zajímavé a vyrovnané zápasy se hrály také v Jindř. Hradci proti Písku a ve Zlíně, kde startovalo Veselí, body v nich získali v obou případech domácí družstva, v případě Jihočeského derby to byly první body v sezoně pro domácí, v moravském derby potom Zlín výhrou poodskočil oběma soupeřům v boji o play-off. Porážka Hanaček v Šaľe se víceméně očekávala, Šaľa tak zůstává stále jediným soupeřem ve WHIL, na jehož hřišti Olomoučanky ještě nezískaly ani bod.

V polovině WHIL se již zformovala vedoucí šestice, ve které je po třech českých a třech slovenských týmech, které se s největší pravděpodobností poperou o celkové prvenství a medailová umístění v interlize družstev. Česká trojice Most, Slavia a Poruba má vzhledem ke kvalitě hráčského kádru postup do českého play-off už téměř zajištěn, naopak jistě ještě zaútočí i na medailové pozice WHIL. Moravská trojice Zlín, Olomouc a Veselí ve druhé polovině interligy určitě bude hlavně usilovat o to, aby se jim podařilo naplnit cíl, kterým je pro všechny tři týmy postup jako čtvrtý český celek do play-off. Cesta k tomu vede především přes bodové zisky s oběma jihočeskými týmy a slovenským Sencem, dvojnásobnou cenu budou mít body ze vzájemných utkání uvedené trojice a urvat nějaký bod v souboji s družstvy z první šestky, by měly cenu zlata. Zatím se to podařilo pouze Zlínu, který vyhrál v Partizánském

Čtvrtek 09. 01. 2014 v 16:45 hod.: Slovan Duslo Šaľa - Slavia Praha
V televizní předehrávce celků, které figurují na druhých místech v tabulce interligy v pořadí českých a slovenských týmů se dá očekávat vyrovnaná bitva dvou vyspělých soupeřů, kteří nebudou chtít ztratit kontakt s absolutní špičkou pro závěrečný útok na medailové pozice ve WHIL. Domácí Duslo prohrálo doma jediné utkání, když hne v 1. kole podlehlo Baníku Most, jejich druhou porážku v soutěži má na svědomí Poruba, která Šaľu porazila v sedmém kole. Pražanky budou hrát v Šaľe třetí utkání venku v řadě, naposledy před týdnem podlehly o gól v Mostě a před reprezentační přestávkou vyhrály bez problémů v Olomouci. Domácí budou spoléhat zejména na vynikající trojici brankaře, které patří k nejlepším ve WHIL (Grandtnerová, Krebs a Haládiková), Kanonýrka Szarková patří do pětice nejlepších střelkyň WHIL, Šaľa disponuje také rychlonohými křídly Súkenníkovou a Bízikovou i zkušeným pivotem Trochtovou. Pražskou Slávii zdobí především vyrovnanost. Ve vynikající formě v posledních zápasech je brankařka Satrapová, spolehlivé výkony odvádí spojková řada Kutlvašrová, Keclíková a mladá Jačková. Knedlíková na pravém křídle patří k nejlepším v soutěži, mezi opory patří také oba pivoti Selucká a Stellnerová. Favorita v tomto utkání je těžké označit, Mírnou výhodou by mohlo být bouřlivé, ale slušné domácí obecenstvo.

Pátek 10. 01.2014 v 18:00 hod.: HK Slávia Partizánske - DHK Baník Most
Další utkání družstev první šestky se bude hrát také před kamerami TV Slovak Sport. Domácí budou chtít určitě navázat na předchozí domácí výborné výsledky, kdy dokázali před svými diváky porazit oba české silné soupeře Porubu i Slavii a také bod proti Michalovclm není určitě ztrátou. Kaňkou na domácích výkonech je však celkem hladká porážka od do té doby nevýrazného Zlína 24:28, která znamená, že Partizánske je zatím úspěšnější venku než na domácím hřišti. Také proti ldrovi tabulky Mostu to budou mít domácí děvčata odně obtížné. Bude to však mít proti Mostu hodně obtížné. Boj to bude určitě vyrovnaný, domácí ekipa má ve svém středu hodně silné individuality v čele s brankařkou Súlovskou, hlavní zbraní je však střelkyně Kerteszová se štírkem Michnovou, v záloze jsou i další skvělé házenkářky, na příklad Blažeková, Košíková, nebo Hollá - posila z Iuventy. O kvalitách Baníku a složení jeho hráčského kádru netřeba dlouze polemizovat, ztrátou je sice zranění Beňuškové, většina hráček Baníku však má dlouhodobě velmi dobrou výkonnost, která atím na soupeře z WHIL stačí. Očekává se vyrovnaný boj, mírným favoritem je přece jen Baník Most.

Sobota 11. 01. 2014 v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - HC Zlín
Derby, kterým toto utkání bezesporu je, jedním z těch zápasů rozhodujících pro souboj o play-off. V této minisouěži je zatím domácí družstvo ve vzájemných zápasech bez bodu, vítězství si připsala domácí družstva (Veselí porazilo Olomouc a Zlín vyhrál nad Veselím). Domácí by samozřejmě přivítaly, kdyby to tak zůstalo i v sobotím zápase. Nebudou to však mít vůbec jednoduché. Potýkají se se zdravotními problémy některých hráček a už dost úzký kádr hráček se musí vyrovnat s dalšími ztrátami (Dederlová, Ždánská). Hanačky v současnosti bojují především samy se sebou, nemohou zatím prodat ovoce tvrdé přípravy, některé hráčky jsou totálně z formy. Je pravdou, že předchozí série porážek v interlize i v přípravě byla převážně s družstvy kvalitnějšími. Všichni věří, že v zápasech s vyrovnanějšími soupeři se děvčata konečně chytí a začnou sbírat tolik potřebné body. Potenciál na to rozhodně mají. Hostující celek se v posledních zápasech vzchopil. Z posledních pěti zápasů čtyřikrát vyhrál a posunul se v tabulce hodně vysoko, Jedinou porážku utrpělo družstvo doma s Porubou, velmi cenná je naopak výhra v Partizánskem. Utkání nemá favorita, i když poslední výsledky favorizují Zlín.

Sobota 11. 01. 2014 v 18:00 hod.: Házená Jindř. Hradec - Iuventa Michalovce        Obě družstva jsou v tabulce na opačných pólech, Iuventa je druhá za Mostem a domácí jsou také druhé, ale od konce. Za současného stavu a kvalitě obou hráčských kádrů se ale dají asi těžko očekávat výsledky z premiéry Jihočešek ve WHIL, kdy v roce 2006 s Iuventou doma remizovaly 26:26, nebo v roce 2010, kdy dokonce vyhrály30:28. V ostatních utkáních totiž končily zápasy jednoznačné ve prospěch Slovenek. Domácí děvčata však před týdnem získaly své první body v sezoně, což by je mohlo „nakopnout" ve snaze o další překvapení na úkor favorita.  Iuventa si však nemůže dovolit jakékoliv zaváhání, jejím jediným cílem je celkové vítězství ve WHIL, k čemuž je zavazuje tradice a také silný internacionální kádr hráček. Slovenky navíc čeká za několik týdnů (08. a 09. 02.)  v domácí hale dvojutkání osmifinále Poháru EHF, kde přivítá silný bundesligový celek Bayer 04 Leverkusen, na který už začala ladit formu. Jednoznačným favoritem tak je Iuventa Michalovce.

Sobota 11. 01. 2014 v 18:00 hod.: HC Veselí n. Mor. - Sokol Písek                         Druhý Jihočeský tým, který před týdnem podlehl v souboji o Černého Petra v J. Hradci, jede v sobotu ke svému třetímu utkání v řadě na hřiště soupeře a to ho ještě za týden čeká zápas v Olomouci.  Domácí panenky mají za sebou tři porážky v řadě, před týdnem ve Zlíně ve veledůležitém sousedském derby sice prohrály, ale podaly velmi dobrý výkon, po většinu utkání byly ve vedení, zradila je až koncovka, takže body zůstaly ve Zlíně. Veselanky v utkání představily nejmladší hráčku interligy, ještě ne šestnáctiletou Janu Šustkovou, která se v premiéře zaskvěla hned třemi trefami, i když z toho byly dvě ze sedmiček.  Bude zajímavé sledovat další vývoj této vycházející hvězdičky, od níž si nejen ve Veselí slibují velké věci. V utkání se očekává obrovské nasazení zejména od domácího týmu, který si nemůže dovolit zaváhání. Ve výborné formě chytá nestárnoucí Zvoničová, družstvo hodně spoléhá na Romanu Chrenkovou, velkými posilami se ukázaly být Slovenky v dresu Veselí Bačíková a Hvostaľová, ale také domácí hráčky Fleková a Tomečková odvádějí výbornou práci. Favoritem utkání je domácí celek Veselí.

Sobota 11. 01. 2014 v 18:00 hod.: Sokol Poruba - ŠKP Piccard Senec             Jednoznačný průběh i výsledek se očekává v souboji Poruby, která figuruje na 6. místě WHIL v zápase se zatím 10. Sencem, desetibodový rozdíl ve prospěch domácích je toho dostatečným důkazem. Navíc Sokolky patří mezi čtveřici družstev interligy, se 100 % bilancí v domácích utkáních. Ostravské házenkářky prokázaly na začátku roku výbornou formu, kterou potvrdily před týdnem v Michalovcích, kde byly favoritovi více než vyrovnaným soupeřem a v průběhu zápasu vedly často až pětibrankovým rozdílem. Závěr utkání za velkých emocí na hřišti však lépe vyšel domácímu družstvu, který si tak uchoval svou domácí neporazitelnost. Domácímu družstvu se mimo stálice Míši Hrbkové, na Zemplíně rozehrály Slovenky v jejich dresu Rechtorisová, Minarčíková a Uhráková, které spolu s kanonýrkou Poznarovou a běhavou Bělohoubkovou na křídle tvoří základ kvalitního hráčského kádru. Slovenky toho zatím, mimo zisku čtyř bodů v zápasech s oběma Jihočeskými týmy, moc neukázaly, hvězdou týmu je Dominika Kodajová, třetí nejlepší střelkyně interligy, u svých spoluhráček však příliš podpory nenachází. Ztráta bodů ze strany domácího družstva by byla velkým překvapením.