English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Boj o čtyři body vyhrály Hanačky

Boj o čtyři body vyhrály Hanačky 11.01.2014 22:35:06 - autor: , přečteno 1569x


DHK ZORA Olomouc - HC Zlín 25:20 (12:09)


Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 6:3, 6:6, 11:6, 11:8, 12:9 - 14:9, 4:11, 16:12, 19:13, 19:15, 21:17, 22:17, 23:19, 24:20, 25:20.

Rozhodčí: Kavulič, Skružný           420 diváků          7 m hody: 7/6 - 3/2             yloučení: 3 - 1.

Sestavy a branky:
Olomouc: Rašková, Dederlová - Růžičková 1, Sovová, Berová 4, Samcová, Dostálová 5, Severová 1, Kubáčková 8/6, Salašová 1, Kalová 1, Huráňová, Salčáková 2, Gebre Selassie 2.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Zlín: Túrociová, Mahďáková, Černá - Nudni 4, Tóthová 9/2, Sobieská, Brzósková 2, Hradilová 4, Novotná, Vlková, Š. Marčíková 1, Pospíšilová, Kamenářová, Hanlová, Z. Marčíková, Budayová.

Trenér: Peter SABADKA

 

Jedno z nejdůležitějších utkání první poloviny základní části interligy  pro oba soupeře viděla zaplněná olomoucká hala v sobotním podvečeru. Před zraky více než devadesátky trenérů z celé republiky, účastníků Konference mládeže 2014, která se v hale o víkendu konala a dalších desítek diváků, kteří úplně zapolnili olomoickou halu, předvedla obě družstva kvalitní házenou, s výbornými brankařkami na obou stranách, dobrou obranou a rychlými přechody do útoků. Ve hře obou družstev se samozřejmě objevila řada nepřesností pramenících z nervozity v důležitém utkání, počínaje technickými chybami i nedůrazným zakončováním.

 

Domácí družstvo hned od prvních minut drželo taktovku hry ve svých rukou, pustily se do soupeře s plným nasazením a proti soupeřiovým střelkyním vyrukovalo s dobrou, dynamickou obranou. V 9. minutě si vytvořily první čtyřbrankový náskok (5:1) a přinutily trenéra hostí k vyžádání Time outu, což se ukázalo jako velmi dobrý tah, neboť hostující děvčata následujících osm minut vyhrály 1:5 a vyrovnaly stav na 6:6. Poté však začala v olomouckém dresu úřadovat Tereza Kubáčková, která vstřelila po sobě tři branky‚ (dvě se sedmiček) a domácí družstvo si vytvořilo pětibrankový náskok ve 25. min. utkání, poločas skončil 12:9 v jejich prospěch.

 

Také po změně stran pokračovala kvalitní hra domácích děvčat s pestrým zakončením, na kterém se podílelo celkem osm domácích hráček, třikrát se prosadila Katka Berová a velmi důležité byly také tři proměněné sedmičky v podání Terezy Kubáčkové. Domácí družstvo drželo pevně otěže utkání a soupeři dovolilo přiblížit se nejvýš na tříbrankový rozdíl a utkání za nadšení diváků dovedlo do vítzězného konce.

 

Výhrou se domácí celek přiblížil na dva body rozdílu na svého soupeře a vrátil se do hry o postup do českého play-off.

 

Zhodnocení utkání z pohledu asistentky Lucie Fabíkové

Velmi napínavý a líbivý souboj jsme viděli v sobotu na Hané. Postavili se proti sobě dva odvěcí rivalové Olomouc a Zlín, souboj byl navíc zpestřen faktem, že se jednalo o přímý souboj mezi dvěma z celkem tří adeptů na čtvrté postupové místo do play off.

     Už předem bylo jasné, že oba týmy budou chtít za každou cenu vyhrát a že si nic nedarují. Zápas měl i zvláštní psychický náboj v hlavách některých hráček, protože bylo na hřišti několik házenkářek, které hrály v Olomouci a pak ve Zlíně nebo přesně naopak, takže se samozřejmě chtěly proti svým bývalým klubům ukázat.

     Utkání začalo ve vysokém tempu, v podstatě od první minuty se běhalo nahoru,dolů a dominovaly především agresivní obrany než jakékoli útočné akce.Olomoucká obrana byla agresivnější, navíc děčata vletěla do utkání jako uragán, na hřišti bylo vidět úplně jiné družstvo než minulý týden v Šale, a proto se Olomouc zaslouženě ujala vedení hned od první minuty a postupně se dopracovala k třígolovému náskoku, takže hostující tým si musel brát time nezvykle hned v první desetiminutovce utkání. Ten se jim celkem vyplatil, protože v období mezi 10. a 17. minutou první půle měly hostující hráčky navrch, a Zlín se tak dotáhl na 6:6.Pak ale začala úřadovat Terka Kubáčková, která - kromě pěkné střely z dálky - proměnila několik sedmiček a strhla tím vedením zpět na domácí stranu. Olomouci skvěle vycházela obrana, kterou jistila skvělě chytající Lucie Rašková a v útoku se děvčata kolektivně dělila o góly, což soupeři velmi znepříjemnňovalo situaci, protože nevěděl, na koho se má soustředit, Olomoučanky měly v tomto ohledu trošku lepší pozici, protože výrazněji se dokázala prosadit pouze pravidelná opora Alžběta Tóthová.

     Ve druhém poločase se sice hostující tým zlepšil, přesto měly domácí hráčky hru pevně pod kontrolou. Zlíňanky se nedokázaly přiblížit na menší než třígólový rozdíl a velkou zásluhou na tom měla znovu brankářka Lucie Rašková, která předvedla několik skvělých zákroků, a likvidovala tak zlínské nadějě na stáhnutí olomouckého náskoku. Střelecky se kromě už dříve zmiňované Terezy Kubáčkové prosazovaly hodně Lucie Dostálová a obzvláště v závěru zápasu chytla střeleckou slinu Katarina Berová. Ale jak už bylo psáno, vítězství bylo dílem celého kolektivu, takže není důležité, kdo dal kolik gólů, ale to, že celý tým táhl za jeden provaz, protože stejně jako góly byla cenná černá práce Lucie Severové v obraně i v útoku, obranná činnosti a důležité asistence u Aničky Gebre - Selasie, neuvěřitelná bojovnost a obětavost v obraně i v útoku u Kristýny Salčákové, tvrdá obranná práce Kateřiny Růžičkové a čich na góly u Jany Kalové, která dala velmi důležitou branku a vzápětí získala sedmičku v podstatě hned po svém příchodu na hřiště, a v neposlední řadě podpora celé lavičky. Kdyby se tohle všechno nespojilo dohromady, tým by nemohl slavit tolik cenné vítězství.

     Olomouc zaslouženě vyhrála, protože od prvních minut bylo vidět, že chce vyhrát víc, vycházela z pevné obrany a na rozdíl od předchozích zápasů bylo vidět i zlepšení v útočné fázi, kdy děvčata poctivě plnila taktiku, kterou na Zlín nacvičovala a tom jim přineslo ovoce a všichni doufáme, že tento zápas byl odrazovým můstkem a děvčata budou v takové hře pokračovat i v dalších zápasech.