English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Celé 12. kolo WHIL se hraje v Česku

Celé 12. kolo WHIL se hraje v Česku 15.01.2014 16:55:29 - autor: , přečteno 1655x


Celé 12. kolo interligy bude o víkendu sehráno ve sportovních halách v Českých zemích. Největšími taháky budou asi zápasy v Mostě, kde přivítají Šaľu a v Porubě, kam zamíří Partizánske. To jsou také jediná utkání v nichž se střenou příslušníci vedoucí šestky. U Vajgaru se utkají soupeři z interligového podpalubí, další trojice zápasů bude zajímavá hlavně pro tři moravská družstva usilující o postup do Českého play-off. Zatím nejúspěšnějších z nich Zlín bude hrát v Edenu proti domácí Slavii Praha, Veselí přivítá lídra tabulky Michalovce a teoreticky nejsnadnější práci budou mít Hanačky, které nastoupí proti poslednímu Sokolu Písek.

Uplynulé kolo uzavřelo první polovinu WHIL a Iuventa Michalovce využila zaváhání dosud vedoucího Mostu a do druhé poloviny vstupuje jako lídr soutěže. Baník totiž nechal dost překvapivě oba body v Partizánskem a připravil tak svým příznivcům hořkou pilulku v podobě druhé porážky sezony, utrpěné na Slovensku. Slavia hrála před týdnem na Slovensku dvě utkání, v tom prvním v Šaľe neuspěla, naopak v předehrávce v Modre proti Senci bez problémú vydoloval oba body. Slavia však na Slovensku hrála bez svých dvou výrazných opor - Kutlvašrové a Keclíkové. V Hodoníně hrálo domácí Veselí proti poslednímu Písku a neslaný nemastný výkon a jen pracně vybojovaná výhra stála hlavu domácího trenéra Rané Kumpána, který byl hned po utkání odvolán a kormidla se ujal slovenský lodivod Jozef Hanták. Ve středomoravském derby byly úspěšnější Olomoučanky, které se výhrou nad Zlínem znovu dotáhly na dvoubodový rozdíl a jsou tak stále ve hře o play-off.

Stručné pozvánky na zápasy 12. Interligového kola.

Sobota 18. 01. 2014 v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - Sokol Písek
Sokol Písek před týdnem ve Veselí překvapil svou důraznou hrou a byl favoritovi více než vyrovnaným soupeřem. S rokem 2014 se v družstvu Písku objevila tři staronová jména Vrabcová, Rusfelová a Dvořáková, které jsou zřejmě těmi ženami, na které bude trenér Slavík spoléhat při očekávaném obratu k lepšímu. Hanačky v domácím prostředí nastoupí ke svému druhému utkání v řadě a rády by navázaly na výborný výkon proti Zlínu. Na Hané všichni věří, že konečně nastává zlom, mladé hráčky si uvědomily, že tíha zápasů bude už jen a jen na nich, že nelze očekávat příchod nějakého spasitele, po kterém se děvčata vždy v zápasech rozhlížela, ale on samozřejmě nepřicházel. Změnu k lepšímu musejí děvčata potvrdit v utkání, v němž neexistuje žádná jiná varianta než zisk dvou bodů. V letošní sezoně oba soupeři hráli dvakrát v Písku, v 1. kole ve WHIL Olomoučanky přehrály svého soupeře po exhibičním výkonu 16:34, ve čtvrtfinále Českého poháru však v Obloukovce vyhrály jen těsně 23:24. Favoritkami utkání jsou domácí hráčky.

Sobota 18. 01. 2014 v 18:00 hod.: HC Veselí n. Mor. - Iuventa Michalovce
Obě družstva budou chtít v tomto utkání získat body. Domácí družstvo vedené novým trenérem Hantákem potřebuje získat body pro postup do play-off, hostující celek zase jako nový lídr soutěže bude chtít tuto pozici udržet co nejdéle, nejlíp až do konce soutěže. Domácí družstvo spoléhá zejména na dynamiku Romany Chrenkové a slovenské duo Bačíová, Hvostaľová, které se budou chtít proti mateřskému klubu vytáhnout. Výbornou formou se může pochlubit brankařka Darina Zvoničová, která se lepší jako víno. Iuventě ke stabilně spolehlivé dvojici zahraničních spojek Kiridžič, Markovič, hraje v této sezoně výborně mladá Rebičová a v posledních utkáních se do družstva vrací po zranění Tobiášová. A to už je síla, která je hrozbou pro každého. Přidáme-li k tomu ještě vynikající Ukrajinské křídlo Tregubovou a na druhé straně Szöllösiovou, spolu s pivotkami Kovaličkovou a Horňákovou, máme obrys sestavy velkého favorita celé soutěže. Na podzim na Zemplíně vyhrála Iuventa 36:25 a bude favoritem i v Hodoníně.

Sobota 18. 01. 2014 v 18:00 hod.: Sokol Poruba - Slávia Partizánske
První ze dvou velkých šlágrů kola uvidí diváci v Ostravě. Domácí děvčata zanechala velmi sympatický dojem před dvěma týdny v Michalovcích, kde mimo stálice Míši Hrbkové řádilo také slovenské duo Minarčíková, Rechtorisová. Poruba stále čeká na zlepšený projev Poznarové. Slovenské soupeřky mají nahráno, dva body ze souboje s Mostem mají cenu zlata a opomíjené družstvo hrající ve stínu velikánů Michalovců a Šaľy hrozí pronikout do této hradby. Ve famózní formě hraje v posledních kolech zejména kanonýrka Kertészová jistotou je samozřejmě Michnová. K nim získalo vedení klubu ještě bundesligovými boji ostřílenou zkušenou Miriam Šimákovou. O rychlonohých běhavých křídlech netřeba ani hovořit. Oporou je také brankařka Súlovská. Na podzim v Partizánskem se hrálo 24:22 pro domácí, vyrovnaný boj lze očekávat i tentokrát, jméno, favorita si netroufáme vůbec vyslovit.

Sobota 18. 01. 2014 v 18:00 hod.: DHK Baník Most - Slovan Duslo Šaľa
Druhým šlágrem kola bude souboj na severu Čech. Domácí zatím dvakrát prohály a vždy to bylo se slovenským soupeřem. Určitě bude chtít tuto nepříjemnou „tradici" přerušit a připsat si oba body. Porážky si Černí andělé přivezli vždy ze soupeřových hřišť, v domácí hale jsou zatím stoprocentní. Jejich soupeř má na svém kontě aké dvě zaváhání, to první hned v prvním kole právě s Baníkem, podruhé klopýtla v Ostravě.
Domácí Most se naposledy v domácím prostředí trápil se Slavií Praha, když vyhrál o jedinou branku, Slavii však dnes už třeba počítat mezi soupeře, kteří mohou porazit kohokoliv. Baník se již dostal ze zdravotních problémů některých svých opor (Beńušková, Martínková, Matoušková atd.) a bude chtít nastoupit určitě v nejsilnějším složení. Ze Šaľy nejsou hlášeny žádné zdravotní komplikace, družstvo jede do Čech v plné zbroji se snahou odčinit podzimní porážku. Bude to jistě zajímavý boj před plnou halou.

Sobota 18. 01. 2014 v 18:00 hod.: Házená Jindř. Hradec - ŠKP Piccard Senec
Také u Vajgaru se dá očekávat zajímavý souboj, i když z opačného pólu tabulky. Jihočešky si před dvěma týdny připsaly v derby s Pískem své první body v sezoně a určitě budou chtít své postavení v tabulce vylepšit. Mají k tomu příležitost, družstvo se dostává do pohody, děvčata si více věří a soupeře srovnatelných kvalit jsou schopny v domácí hale přehrát. Ve výborné formě hrají Kohoutová s Eliášovou, stabilita Krupicové a její sedmičky jsou obdivuhodné. K těmto hráčkám se po novém roce připojila i zkušená Denise Kylarová, která by měla vyztužit palebnou sílu domícíh děvčat. Slovenky spoléhají především na Kodajovou a zkušenou Štetákovou, také ony se posílily o několik hráček, nejlépe se jeví Dudová. Mezi brankařkami ve statistikách je nejlepší brankařka Bonová. Na podzim na Slovensku vyhrály domácí jednoznačně 27:17, nyní favorizujeme více domácí Jihočešky.

Neděle 19. 01. 2014 v 17:00 hod.: DHC Slavia Praha - HC Zlín
Jediné nedělní utkání se hraje v Edenu a v roli jednoznačného favorita bude hrát domácí Slavia. Hostující celek však umí překvapit, což prokázal na příklad v Partizánskem. Sešívané hrály před týdnem na Slovensku dvě utkání bez dvou svých opor Kutlvašrové a Keclíkové, předpokládáme, že už v neděli opět nastoupí. Slavia by však i bez těchto opor měla uspět, velmi dobrou formou se prokazují další hráčky, zejména mladičká, ještě ne 17 letá Kordovská, která roste zápas od zápasu, oporou se stává i o málo starší Jašková, trochu překvapivě se mezi nejlepšími prosazuje i zkušená univerzálka Jonášová. Brankařka Satrapová chytá velmi dobře a je velkou oporou Slavie. Hráčky Zlína dovedou překvapit, jejich největší hvězdou je stále zkušená Bebe Tothová, v posledním utkání v Olomouci se dařilo na křídle také Hradilové. Favoritkami i přes některé zdravotní problémy zůstávají domácí házenkářky.