English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Zora získala povinné body s Pískem

Zora získala povinné body s Pískem 18.01.2014 20:13:14 - autor: , přečteno 1671x

DHK Zora Olomouc - TJ Sokol Písek 31:22 (15:9)

Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:5, 4:6, 6:7,  9:9, 15:9 - 16:9, 16:11, 20:12, 22:13, 25:16, 27:17, 29:21, 31:22

Rozhodčí: Kozler, Vaník,        215 diváků,      7 m hody 3/2, 1/1,                   vyloučení  6/6

Sestavy a branky:
Olomouc: Rašková, Dederlová - Růžičková 5/2, Sovová 1 , Berová 5, Samcová 4, Dostalová 4, Severová 2, Kubáčková, Salašová 3, Kalová 1, Huráňová,  Salčáková 5 , Gebre Sellasie 1

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Písek: Stojarová , Šibrová - Vrabcová 5/1, Keslerová 2, Součková, Michková 2, Königová 2, Rusfelová, Bubeníková, Kutlvašrová 3, Šichmanová, Kalčíková 1, Malá 3, Palasová 4, Dvořáková

Trenér:Jan SLAVÍK

Komentář od asistentky treméra MGR. Lucie Fabíkové

Další důležitý zápas čekal na naše děvčata na domácí palubovce proti družstvu Sokol Písek. V tom to utkání jsme byly favority, ale úloha to byla těžká, protože jsme věděly, že pokud chceme udržet naše naděje na postup do play off, musíme bezpodmínečně vyhrát. Ze začátku to však vypadalo, že nám tento fakt svazuje nohy, a tak úvod zápasu byl z naší strany hodně rozpačitý, Písek se ujal vedení a podstatě každý další útok nám dal gól, na který jsme sice vzápětí odpověděly, ale zhruba do 15.minuty prvního poločasu byl náš rozjezd hodně pomalý. Poté jsme zpřesnily a přitvrdily obranu, Lucie Rašková v bráně začala zase čarovat a to vše nám umožnilo střílet Písku snadné góly z rychlých útoků, které zakončovaly především Kristýna Salašová a Lucie Dostálová.

V postupném útoku to chvíli trvalo, než jsme se našly, ale pak začala děvčata hrát hru, na kterou se celý týden připravovala, celý tým se uklidnil, začaly vycházet také útočné kombinace, které byly na Písek nacvičeny, a děvčata si začala tvořit náskok, který nadále zvyšovala.

Podobná situace pokračovala i ve druhém poločase, kdy náš náskok dorostl až na dvanáct gólů a mohli jsme vidět spoustu krásných akcích našich házenkářek. Při střelecké chuti byla celý zápas s chutí hrající Katarina Bérová, chytla se také další střelkyně Kateřina Růžičková, velmi agilně hrála Ivana Salašová, která platila na soupeřky svým rychlým průnikem do obrany, důležitou práci odvedly Anička Gebre-Selasie a Tereza Kubáčková, které byly zdravotně indisponovány a musely být šetřeny,skoro exhibiční desetiminutovku předvedla Adéla Samcová, které se po svém příchodu na hřiště dařilo vše, na co sáhla a předvedla hodně velmi pěkných technických kousků, velmi důležitý byl také návrat po zranění Michaely Dederlové, tradičně velmi cennou černou práci odvedly Lucie Severová s Janou Kalovou a těžký úkol v obraně splnila Martina Huráňová, která si poradila s nebezpečnou Veronikou Malou na levém křídle. 

Do interligové střelecké listiny se zapsala také mladá Klára Sovová, která dostala v závěru zápasu prostor na pivotě a ukázala, že může být příslibem do budoucna. Na straně Písku se střelecky prosazovaly nejvíce spojky Vrabcová s Palasovou, na žačátku každého poločasu vysílala gólové pozdravy Jitka Kutlvašrová a celý zápas se snažila naši obranu zaměstnávat už výše zmiňovaná juniorská reprezentantka Veronika Malá.

Děvčata splnila nelehký úkol, psychicky náročné utkání zvládla,od poloviny utkání na hřišti jasně dominovala, a zaslouženě si tak odnesla důležité dva body.