English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Starší dorostenky ZORY nejlepším kolektivem kraje

Starší dorostenky ZORY nejlepším kolektivem kraje 28.01.2014 23:15:43 - autor: , přečteno 2084x

 

 

Vysoké ocenění získaly při vyhlašování nejlepších sportovců Olomouckého kraje za rok 2013, které se uskutečnilo v úterý večer v prostorách Moravského divadla v Olomouci starší dorostenky DHK ZORA Olomouc. V kategorii nejlepší juniorské družstvo získalo z trojice nominovaných první místo a stalo se vítězem ankety za rok 2013.

B L A H O P Ř E J E M E   !!!

 

 Slavnostního vyhlašování se za družstvo zúčastnil trenér Mgr. Lubomír Krejčíř a dvě z hráček základní sestavy – dvojčata Vendula a Tereza Fryčákovy. Z hlediště je pak podporovala čtveřice dalších hráček s vedoucím družstva. Vítězství našich děvčat vzešlo z hlasování téměř 50 osobností kraje a sportovních novinářů. Z široké nominace nakonec bylo hodnoceno deset juniorských kolektivů  a nejvíc bodů získala právě naše děvčata (12), před družstvem mladých tenistů TK Agrofert Prostějov (10)  a JUDO KLUBEM Olomouc (8).

 Náš klub měl ve hře ještě další nominace, v hlavní kategorii naše dnes už bývalá brankařka Barbora Raníková, která nyní chytá v Métách, skončila v hlavní kategorii za vítěznými tenisty Tomášem Berdychem a Petrou Kvitovou, kanoistou Tomášem Slovákem a atletkou Petrou Kamínkovou, na skvělém 5. místě se 17 body. Dalším nominovaným byl trenér našich starších dorostenek Mgr. Lubomír Krejčíř, který mezi nejlepšími trenéry obsadil 2. příčku  za kapitánem Davis cupové reprezentace Jaroslavem Navrátilem. V kategorii nejlepších juniorů skočila na 7. – 10. místě Vendula Fryčáková. Ještě jedna házenkářka se objevila mezi nejlepšími juniory, byla to Natálie Durčáková, hráčka našim mladších dorostenek, která však byla oceněna za své atletické výkony v sezoně.  

 

Celou akci moderoval Petr Salava a několika písněmi zpestřil fronzmann slovesnké kapely ELÁN Vašo PATEJDL.

 

Pro úplnost uvádíme přehled všech ocenění, který jsme převzali z internetového vydání Olomouckého deníku:

Tenista Tomáš Berdych v úterý získal již posedmé ocenění pro nejlepšího sportovce Olomouckého kraje. V Moravském divadle v Olomouci si hráč prostějovského TK Agrofert osobně převzal z rukou hejtmana kraje Jiřího Rozbořila skleněnou trofej se znakem Olomouckého kraje. Osmadvacetiletý Berdych má za sebou další veleúspěšnou sezonu. I když loni jako jediný hráč z elitní světové desítky nevyhrál žádný turnaj, tak se poprvé v kariéře dostal na páté místo žebříčku ATP. Navíc se počtvrté v kariéře kvalifikoval na Turnaj mistrů.

To nejlepší si ale nechal na závěr tenisového roku, když se s českým týmem postaral o obhajobu vítězství v Davisově poháru.Nejlepší český tenista si v Olomouci přišel už pro svoji sedmou cenu a zdá se, že ho v tomhle směru bude těžko někdo předhánět.Moderátor slavnostního večera Petr Salava Berdycha trefně označil jako Karla Gotta této ankety. Vždycky se ale někdo může najít, kdo těch prvenství získá ještě víc. Třeba se najdou jiní mladí nadějní sportovci, kteří na to budou mít dost času," prohlásil Tomáš Berdych, který si této trofeje považoval. „Je to další vítězství a každého vítězství si člověk váží. Žádné vítězství neomrzí, je to ocenění výsledků a toho, co člověk dělá," uvedl Berdych.

Na druhém místě skončila Berdychova spoluhráčka z prostějovského klubu Petra Kvitová, která ovládla turnaje WTA v Dubaji i Tokiu a byla vůdkyní českého fedcupového týmu.

Třetí příčku obsadil olomoucký kanoista Tomáš Slovák, který se loni ve Slovinsku mohl radovat z titulu mistra světa ve sjezdu na divoké vodě.

Mezi kolektivy triumfovaly prostějovské volejbalistky. VK Agel znovu zářil na české scéně a navíc úspěšně reprezentoval i v evropských pohárech.

Nejlepším juniorem byl vyhlášen olomoucký sprinter Adam Röder, jehož velkým vzorem je jamajský fenomén Usain Bolt.

Kategorii juniorských týmů ovládly házenkářky Zory Olomouc, které jsou českými mistryněmi v kategorii starších dorostenek.

Udělovala se dvě čestná ocenění. Loni si pro cenu Olomouckého kraje přišel fotbalový trenér Petr Uličný. I letos se mohl radovat fotbalový kouč. Byl jím nový lodivod české reprezentace Pavel Vrba, který se po trenérských štacích v Žilině nebo Plzni vrátil domů na Hanou. „Momentálně žiju v Přerově, kam jsem se vrátil po osmadvaceti letech. Asi se mnou v tomhle kraji budete muset počítat, protože doufám, že tady zůstanu hodně dlouho," usmíval se Pavel Vrba. Čestnou cenu obdržel atletický trenér Viktor Znojil, jemuž pod rukama prošel slavný diskař Gejza Valent nebo jeden z nejlepších českých atletů současnosti koulař Ladislav Prášil.

V tradiční anketě, kterou již potřinácté pořádal Olomoucký kraj ve spolupráci s marketingovou agenturou TK PLUS se na hlasování podíleli zástupci kraje, pořádající společnosti, všesportovního kolegia, ČUS a médií.

Nejlepší sportovec Olomouckého kraje 2013

Jednotlivci

Tomáš Berdych  (tenis/TK Agrofert Prostějov)
Petra Kvitová (tenis/TK Agrofert Prostějov)
Tomáš Slovák (kanoistika/SK UP Olomouc)
Petra Kamínková (atletika/AK Olomouc)
Barbora Raníková (házená/DHK Zora Olomouc)

Družstva

VK Agel Prostějov (volejbal)
SK UP Olomouc (kanoistika)
T. J. Cement Hranice (házená)

Nejlepší junior

Adam Röder (atletika/AK Olomouc)
Adam Neubert (kanoistika/SK UP Olomouc)
Adam Fellner (běh na lyžích/Fenix Ski Team Jeseník)

Nejlepší juniorský tým

DHK Zora Olomouc (házená)
TK Agrofert Prostějov (tenis)
Judo Klub Olomouc (judo)

Nejlepší trenér

Jaroslav Navrátil (tenis/TK Agrofert Prostějov)
Lubomír Krejčíř (házená/DHK Zora Olomouc)
Robert Knebel (kanoistika/SK UP Olomouc)

Nejlepší handicapovaný sportovec

Pavel Dudík (orientační běh/SK Prostějov)

Nejlepší handicapovaná sportovkyně:

Tereza Kmochová (lyžování/SK Skivelo neslyšících Olomouc)

Čestná cena:

Viktor Znojil (atletika/AK Olomouc)

Cena Olomouckého kraje:

Pavel Vrba (fotbal)